PTT'nin yaptığı rezillik... (yanlış anlaşılma ptt'den özür diliyorum)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
3 hafta önce merlinden sipariş ettiğim lezyne maka ön aydınlatma bana bu gün geldi ama paket açılmış şekilde geldim. görevli bana verir vermez gözden kayboldu. bu hep oluyordu. bir çok kez bana çinden aldığım siparişleri verip hemen giderlerdi. bu sefer farklı oldu. fotoğraf herşeyi anlatıyor.
içinden sadece taş çıktı. 120 liralık ürün hiç oldu

ptt yi arayıp şikayet oluşturdum. şikayet vara yazdım. sonuç çıkmaz ise dava açmaya kadar gideceğim.

EDİT = sanırım yanlış anlaşılma oldu.
sinirim iyice geçince şu taşa bi bakayım dedim. taş maden taşı gibi geldi bana.
zaten içinden çıkan sarı poşetlere de bakınca adres olarak usa yazıyordu.
yani fenerimi alıp içine taş koymamışlar.
içinde taş olan kargo ile içeriğini karıştırmışlar.
ptt yi tekrar arayarak durumu düzelttirdim.
umarım karışıklık kısa sürede giderilir.

taştan anlayan varsa gelsin şöyle bi değerli mi acaba :D

EDİT 2 = bugün yani cumartesi günü ptt den tekrar görevli geldi ve tekrar paket getirdi.
benim takip ettiğim barkod numarası iki farklı pakete vurulmuş.
ilk gelen kimin kargosu artık bilmiyorum ama aynı barkod numaralı paket bugün gene geldi ve içinden beklediğim fener çıktı. ptt den şikayet oluşturduğum için incelemeye alınmış.
gerçi ben paketime ulaştım taş kimin se artık ptt ilgilenir.

ilk mesaj yazarken ki hiddetim sinirliliğimi abartmış olabilirim.
ama hak verirsiniz ki fener beklerken karşınıza taş çıkınca kim olsa aynı hiddeti gösterirdi.

burdan yanlış anlaşılmalar için özür diliyorum.

Dosyalar

Scudo

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
Fotoda aydınlatmayı seçemedim hocam?

HAYATATRİBÜNDENBAKANLAR

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@ElcaSeJawS ürün içinden alınmış taş koyulmuş içine

• Beğen

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Ürün sağlamsa gümrükte ürününü açmaları olası. Gümrük kontrol amacıyla açabilir. Hatta çoğu zaman yurtdışı paketlerin üzerinde yazar "maybe opened by custom officially" tarzı.

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
Yok artık...Yuh diyorum. Bunu yapanın vicdanına tüküreyim. Hasar görebileceğini düşünmüştüm en fazla...Arkadaş nasıl bir millet olduk biz?

Gümrük kontrolü için açılan paket sonrası bu hadise gerçekleşmiş demek...Gümrük memurlarının yapmış olması bence düşük ihtimal. Merlin'in yapması mümkün değil. Ptt bu ülkenin resmi taşıma teşkilatı...Yıllardır kullanırım. Ama bir tane bile böyle hırsızlık olmamalı!

Hukuki olarak ürünü kontrol etmeden aldığınız için sıkıntı yaşar mısınız acaba?

Bence Merlin'e de gönderin fotoları bir mail ile. Sanırım bu olay sonrası TR'yi çıkarırlar kargo haritalarından...

Süreç hakkında gelişmeleri bekliyoruz.

HAYATATRİBÜNDENBAKANLAR

• Beğen

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Abi oha ya, yazıya senin paket açılmış ürüne zarar verilmiş diye başladım. Taş ne yahu? Büyük ihtimalle, paket açıldığı için kapıda zabıt tutturma diye kaçmıştır eleman. Şimdi gelecek bir şikayet için "paket bize böyle geldi" diyecekler.

• Beğen

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Yok artık daha neler :D Biraz takılıyorum da tasi analize gonderip türkiyeden mi yoksa yurt dısından mı olmasına bakmak lazım saka bır yana gecmıs olsun basıma gelse delıye donerım heralde :mad:

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
taşı evimin baş köşesinde tutucam.

4a464089-256a-4182-9772-d6d6ee45b13c.jpg

@ElcaSeJawS şuan daha yeni yeni sakinleşiyorum bende.

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@ElcaSeJawS takipli. aliexpresten okadar mal aldım 3 - 5 liralık onda yapmadılar geldiler bu üründe yaptılar

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Hadi burada sigarayı bırakma seti-cinsel içerikli set vs gibi sipariş versen anlıycam.Genelde salatalık falan çıkıyormuş.Bu ne ya koskoca merlin-ptt gelen kutuya bak.Hırsız çalıştırıyorlar resmen.Kimsede ar namus kalmadı ya.Güven sıfır.Herkes parayı ne şartla olursa olsun nasıl indiririm peşinde.
Şerefsizlik diz boyu....

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
@chnkrmz Takip esnasın da yanlıs hatırlamıyosam siralamalarda yazması lazım paket acıldı kontrol ediliyor felan diye boyle bişi varmi o siralamalar da hatta paketi acınca 0,60 kurus felan vergı alıyolar dı ayakkabı aldıgımda oyle olmustu.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
benim de ptt yoluyla çek cumhuriyetinden gelen bir paketim olmuştu ve takip sırasında da gördüğüm üzere paket üzerinde 2.6 tl tutarında bir harç belirtilmişti. kapıya gelen ptt görevlisi 5 lira talep etti. ben de üstünde yazan tutarı gösterdim. o da kendine verilen talimatın öyle olduğunu söyledi. 3 lira verdim. paranın üstünü vermeden "merkezde bir sıkıntı olursa geri dönüş yapıcam" diyerek gözden kayboldu. gidiş o gidiş.

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
ben bu olaya kesinlikle inanmıyorum kimseyi inandıramazsınız. paketler açık diyorsunuz taşı görmüyormusunuz. eğer açılmış ve sonradan bantlanmış ise bunu nasıl belirtmiyorsunuz. açık paketi hiç bir personel zimmete de almaz dağıtıma da çıkmaz. hadi sağlam paketi zimmete aldı dışarı da içini boşaltıp bu söylediklerinizi yaptı. siz sonradan alelade paketlenmiş kargoyu nasıl fark etmediniz. postacı içine taş falan koymaz. boş poşet moşet doldurur taş nedir. hiç bir yönü ile ihtimal vermiyorum