PTT ve Yurtdışı Alışveriş Sorunları

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
:eek:ha: :eek:ha: :eek:ha:
Ohooo...
Sizinkiler daha yeni yeni sisteme düşmeye başladıysa, benim siparişler Şubat'a doğru anca gelir. :(

Scudo

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
Aynen Merlin/TNT bitirdi bizi.

Gökhan Kovancı

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Wheeler
Benim aliexpress ve ebay dan verdigim siparislerimin bir cogu geldi ancak birtanesi tam bir bomba haber herkez dikkatli olsun. İstanbul'da oturuyorum herzaman kullandigim adresimi sisteme kaydettim ama siparisim hic alakamin olmadigi bir vatandasa izmir karsiyaka ptt subesinden teslim edilmis. Kac gundur sinir harbi yasiyorum. Ptt personeliyle telefonda ve net uzerinden adeta soguk savas yapiyorum. Urunlerinizi gun gun takip etmenizi tavsiye ediyorum. Bakalim en son sert bir cevap yazdim net uzerinden. Sonucu merakla bekliyorum. Yogunluk var diyorlar ptt personeline postane onlerinde milli piyango bileti sattiriyorlar, Guzel ulkem Turkiye den alakasi olmayan bir isci yada memur manzarasi....

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar bir sayfa geri de sipariş ile ilgili sorundan bahsetmiştim. Sabah mail ile CRC yi bilgilendirdim, biraz önce cevap yazmışlar. Gelen cevap aşağıda. Ben ne söylemek istediklerini işin açıkçası anlayamadım. Adamlar hem zarar edip üstüne bir de indirim mi yapacaklarını söylüyorlar.

Hi,

Thanks for your email.

That is great news. Thanks for letting us know it arrived safely and sorry again for the delay.

Now that you have received both the order I can offer for you to retain the additional order for a discounted price of €20.00.

Merhaba

E-postanız için teşekkür ederiz.

Bu harika bir haber. Bize bu gecikme için tekrar güvenli ve üzgün geldi bildirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Şimdi sen € 20,00 indirimli fiyat için ek sipariş korumak için ben sunabilir, hem sipariş aldıklarını.

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@MuratHan

Yok hocam dedikleri 2. urun elinize ulasmis - bu durumda elinizde tutmak isterseniz 20 Euro karsiliginda urun sizde kalabilir. Size uygunsa 20 Euro odeyeceksiniz, degilse ben kabul etmiyorum iade alin nasil aliyorsaniz diyeceksiniz (boyle dediginizde tamam urun sizde kalsin ucretsiz olarak da diyebilirler).

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Şimdi anlaşıldı, teşekkür ederim. Elbette iade isteyeceğim sık değişen bir parça olsa hani kalsın diyeceğim, yalnız bir de aynı parçayı evanstan bekliyorum etti üç.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Kusura bakmayın arkadaşlar konuyu bayağı bir işgal ettim ama adamların ne dediğini iade süreci gibi bir durumla karşı karşıya kalmadığım için anlayamıyorum. Ürünün birini iade etmek istediğimi belirten bir mail gönderdim, son gelen mesajda bu. İyi niyet jestinden falan bahsediyorlar, iyi niyetli olduklarını anladık zaten ben böyle bir durumda kalmaktan rahatsız oldum. Şimdi iade süreci için bir bilgilendirme yapacaklar mı nedir bu durumun aslı. Keza bu mesajın üzerinden 2 saat geçti yeni bir mail gelmedi.

Hi,

Thanks for your email.

Please take my offer and keep the replacement order free of charge as a goodwill gesture.

I hope this helps.

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@MuratHan

Hocam yazdigim gibi olmus, iyi niyet gostergesi olarak bu urunu ucretsiz bir sekilde sana hediye ediyorlar iade falan etmene gerek yok. CRC, Wiggle bu konularda cok iyi firmalar musteri memnuniyetine onem veriyorlar. Gule gule kullan artik fazla olanlari da elden cikartirsin.

Ertuğrul Mengi

Daimi Üye
Tepki
238
Bisiklet
Merida
CRC'den birkere gidon bandı sipariş vermiştim. Sitete resmi gözüken bant yerine bir sene önceki modeli göndermişlerdi. Kendilerine başka insanların mağdur olmaması için sitedeki resmi güncellemelerini mail attım, ürün ucuz olduğu için sorun olmadığını söyledim. Teşekkür ettiler, bant sizde kalsın biz yinede para iadesi yapalım dediler. Hoş :)

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Teşekkür ederim arkadaşlar, üzüldüm açıkçası. Ürünü söyledikleri rakama yakın elden çıkartabilirsem tekliflerini kabul edip ücretini bir şekilde iade etmek istiyorum. Bu arada yarın bir gün evanstan da aynı ürün gelecek. Tam bir komedi.

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@MuratHan

Hocam uzulup dertlenecek bir durum yok, bu bir dongu aslinda. Size gec gelen urunle igili sizin sikayetinizi gidererek memnuniyetinizi saglamis oldular. Simdi onlar da muhtemelen kargo firmasiyla gorusup (tek bir siparis icin degil tabi mesela bu ay 1000 tane siparisim gec gitti seklinde) zararlarinin bir kismini onlardan karsilayacaklar. Kargo firmasi da ayni sekilde belki alt firmalara ya da gumruklere durumu yansitacak vs. Sonucta en alttan en uste herkes bu isteki kabahatinin bedelini odeyecek ve daha onemlisi bundan sonra olmamasi ve hizmet kalitesinin artmasi yonunde adimlar atacak.

CRC belki 10-20 Euro zarar edecek ama musteri memnuniyetini saglamis ve gelecege yatirim yapmis olacak, siz de boyle durumlarda bu firmaya guvenebileceginizi bilerek rahatca alisveris yapmaya ve onlara kazandirmaya devam edeceksiniz.

Butun bunlari ben degil herkes biliyor, yani bunlari kimseyi aydinlatmak icin yazmadim. Sadece bunu bizim Internet satisi yapan magazalarimiz nasil gormuyorlar onu anlamiyorum. Insan gercekten hayret ediyor :rolleyes:

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Sonunda kargo yola çıktı. Ah posta kodu aaah.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Benim Çin den gelen kargolarda hiçbir hareketlilik yok, wiggle dan gelen de 3 gün önce gönderildi şimdilik onda da bir hareket yok.

Crc den sipariş vereceğim, şu aralar crc nin hızı ne durumda ? Aynakol alacağım, şubata kalır mı sizce yoksa 2-3 hafta da gelir mi ?

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@Özgür KK

Ucretsiz kargo 1 ayi bulur, ParcelForce 20 gun, DHL 1 hafta tahmini.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@M.A.Güneş

Crc de ücretsiz kargo mu var ? En ucuzu 7 euro görünüyor bende.
100 euro sınırın üstü ücretsiz ama o da gümrüğe takılır.

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@Özgür KK

Evet 100 Euro uzeri ucretsiz, bazen belli basli urunler 100 Euro altinda olsa bile ucretsiz olabiliyor ama her urun degil.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Ptt kargoda çallışan biri olarak söylüyorum,gümrük işlemleri oldukça yoğun ve yavaşlamış durumda.Sadece Bursa'ya her gce en az 20 çuval gümrük çuvalı indiriyorum.Onların açılması kontrolü vs. falan ohooo..Biraz geçikmeli olsa da elinize ulaşır.

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hava yoluyla gelen ürünler PTT nin sisteminde gözükmüyor. Elimdeki takip numarasıyla ilgili ülkenin siteminden kontrol yapabiliyorum fakat PTT sisteminde bilgi yok. Hatta PTT nin sisteminde gözükmemesine rağmen 30 gün sonra elime ulaştı.

fatihtemizer

Daimi Üye
Tepki
156
Bisiklet
Specialized
Yine crc ile adres sorunu yasadım.gecenlerde gelen lastiklerimide geri giden bölümünde yakalamıştım,dun kayıta gelen trainerimi bugun alakasız bir ptt subesinde netten gördüm ve hemen telefon ettim.gittim ve adres olmadıgı için (yanlıs yazılmıs yine) giden bölümüne ayırmışlar ordan vergisini ödeyip aldım.

Hergün kontrol edin postalarınızı.geri giden o kadar cok kargo var ki..şaşırdım gercektende..dikkatli olunmalı..