PTT Rezilliği

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Evet arkadaşlar bugün yorgunluğu üzerimden atıp bir bakayım dedim işlemlere , ürün PTT'deki çalışan aptallar yüzünden yurtdışına geri gönderilmiş 28 inde öyle gözüküyor. Merlincycles'e mail attım herhalde kargo tekrar onlara gitmiştir..Adres yetersizmiş 2.adres bile verdim 3 tane tel numarası verdim buna rağmen ne bi aradılar nede adresime belge yolladılar.Ebaydan gelicek olan kamera içinde inşallah böyle birşey yaşanmaz.Çinden gelen kargoyu kapının koluna sıkıştırmışlardı :D Evde kimse yok zaten 2 kişi kalıyoruz çalışıyoruz.Yukarda ki dostun dediği gibi internetten bakıp dağıtım şubesine geldiği anda gidip alıcam.

Scudo

sabihavni

Aktif Üye
Tepki
55
Bisiklet
Merida
Banada ebaydan aldığım üründe adres yetersiz diye geri gondermişlerdi komik olan şu idi eylül 25 te erzuruma geliyor gene 25 inde geri yollamışlar benim 27 sinde haberim oldu istanbul pim aradım biz onu ayın 26 sında geri gönderdik(bu arada ayın 5 indede başka ürünüm gelmişti gene yurtdışından kapıma kadar da gelmişti yani adam 20gün önce geldiğiadresi bulamamış) dediler.boşyere 15-20 gün daha bekledim

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
@sabihavni

Ptt direk ürünümü satın aldığım şirkete yolluyor demi ? Hocam şimdi benim ürünü geri yollamışlar herhalde.Siz ne yaptınız bu durumda ? Mail attınız mı ? İngiltereyi arasak adamlarla ne konuşacam çarpık ingilizceyle :) Bende mail attım inşallah sonuç çıkar.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
İzmir de 200 TL tutarında ki gidon boğazını posta kutusunun üzerine bırakıp gitmişlerdi. Ben fark etmesem meraklı birinin eline geçmesi an meselesiydi. PTT kargo yurt dışı gönderilerinde sorumluluk kabul etmiyor. Zile bir kere basarlar beklemezler, uygun olmayan neresi varsa atıp giderler. Bazen zile basacak kadar mecali olmayanlarda olabiliyor. Yurt dışı siparişlerde ürün kargoya verildiği andan bir kaç gün sonra kargonun geleceği ptt bürosunu sık sık arayıp kontrol etmek gerekiyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kanunda yeri var aklıma gelmişken söylemek isterim ''''ASLA VE ASLA GELEN GÖREVLİYE T.C NOSU VERMEYİN'''' böyle bir hakları yok efendin avrupa birliği standartıymış felan falan demeye başlarlar 2 tane avrupa ülkesi sorun haritada yerini söyleyemezler o yüzden çok kargomu geri yolladım.almam böyle bir şey yok yani tanımadığım adama t.c vereceğim ohh ne güzel memleket.

sabihavni

Aktif Üye
Tepki
55
Bisiklet
Merida
Ben satıcıya mail attım ama satıcı ürün ona ulaştıktan sonra tekrar kargoladı(ürün Çinden gelmişti)@Ali Aşkar

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Firmaya mesaj attım.Gelicek olan cevabı beklemekteyim.10 Lira gibi bir kargo parası almıştı paypaldan eğer isterlerse vericez artık PTT aptalları yüzünden.

++ olarak 120 Dakikam gitmiş :D Çünki Arıyorum açan yok , Avpimi aradım oradan oraya yönlendiriyorlar.Telefonu açan kadın alo diye açıyor , Şununla sen ilgilen sesini sessizce söylerken duyuyorum , arkadan damar parçalar çalıyor zaten nedediği duyulmuyor.Her numara bi 10 dakika bekletiyor açan yok.Başınıza böyle birşey gelirse sakın ola aramayın.En yakın ptt şubesine gidip oradan bilgi alın.18 Bin personelin üzerine lise mevzunu dahil 1000'i geçik alım yapıldı fakat sonuç aynı , gram ilerleme yok.

Tepki
7
İsim
Ömer GÖZÜBÜYÜK
Bisiklet
Carraro
Bende merlin'den alışveriş yapmayı düşünüyordum.Şimdi tekrar düşünüyorum :D

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
@Ali Aşkar

Şununla sen ilgilen , damar şarkılar :D :D çok güldüm gerçekten

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
@Engin ATAL
Gerçekten durum bu sekilde hocam.Aynılarını başkalarıda yaşamış.Sakın boşa aramayın.Sonuç çıkmıyor.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@Ali Aşkar

ben de çok problem yaşıyorum PTT kargo ile..ulaşmak istediğim de aynı şeyler ile karşılaşıyorum.. bir tek damar parçalar dinlemiyorum.. :)

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
ebayden birşey alınca illa ki ptt kargoyu kullanmak zorunda kalıyoruz yoksa kapısından girmem yani o derece yerlerde sürünen bi hizmet anlayışı var..

bir keresinde ebay aracılığıyla çinden 1 tane kadro üstü çanta aldım.. yaklaşık 3 hafta sonra birisi telefonumu çaldırıp kapattı, normalde hiç geri arama huyum yoktur ama şans işte geri aradım postacıymış.. izmirin bi köyüne dağıtıma çıkmış orada beni bulamıyormuş.. adama "ben izmirin içindeyim ne köyü" dedim, "siz ne zaman dağıtım merkezine döneceksiniz" diye sordum konuştuk anlaştık gittim postacıdan teslim aldım.. bu şekilde çantayı kurtardık, bu postacı beni cepten çaldırmasa bu çanta da 'alıcı bulunamadı' diyerek muhtemelen geri gönderilirdi

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

sabihavni

Aktif Üye
Tepki
55
Bisiklet
Merida
@Ali Aşkar
ben ararknde meşguldü cevap olduğundada tam bilgi vere miyorlardı Erzurum merkez istasyona gidip ordaki yetkiliyle konuştum oda kendi telefonuyla(istanbul direk pimdeki adamı aramıştı) durumu öğrenip soyledi ilgiliydiler.Eğer merkez istasyona gidebilirseniz oradan bilgi alın
Birde bundan sonra 4 siparişim daha oldu hiçbir sorun yaşamadım tek sorun kapıya gelmiyorlar apartmanın aşşağısında annemin dükkanı var oraya bırakıyorlar.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sanırım bazı arkadaşların PTT deki "Gittigidiyor" çetesinden haberi yok.Bunlar ayakkabı çetesi olup,forumdan ya da forum dışından bir çok arkadaşımızı madur ettiler.Bu arkadaşlar özellikle ayakkabı'ya çalışıyor.Bir şekilde "Adres bulunamadı" kaydı düşülerek sözde ürün geri yollanıyor.Sonra o ürün ertesi gün ya gittigidiyor ya da sahibinden'de satışta.Bu o kadar çok yaşandı ki,bilmiyorum konunun madurları davacı oldular mı.Bildiğimiz şu:Birileri gelen ayakkabı benzeri ürünlere,bizim bilemediğimiz bir aşamada el koyuyor.Tabi artık kolinin üzerinde adres değişikliği mi yapılıyor,organize işler mi,hangi aşamada ürün buharlaşıyor bilemiyoruz.Durum bu.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Bi gün Ptt'den bisikletçime gelen kargoyu almaya giderken depoya bir baktım afedersiniz ahır gibi.Düzen yok,disiplinsizlik diz boyu.Mektuplar zarflar dağınık.Sonra diğer kargo şirketlerinide gezince hepsinin aynı olduğuna kanaat getirdim.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
@Derya Keçeci

Abi kötü oldum gece gece :D Benim ayakkabıyıda satılığa çıkarmasınlar :(

Evet damar parçalarda ciddiyim , arkadan yıldız tilbe ve ardından sibel can dinledim.Kendimi ptt'de değil de bir tekstil firmasında çalışan biri olarak gördüm bir anda :D

• Beğen

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Abimin Aliexpress'ten aldığı küçücük bi kılıf teee Çin'den bugün geldi, benim kargo merkez şubeden (Bayraklı'ymış) Güzelyalı'ya bi gelemedi, 4 gündür de orda...

• Beğen

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
@Berk Mercancı

Ahahaahahaha :D aynen öyle oldu dx'den aldığım zippo ve lamba geldi , bizim ptt benim kargoyu yurtdışına gönderdi.

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Daha öncede çok konuşulan bir konu, ptt maalesef böyle.Yurt dışı alışverişlerde mahkumsunuz, mecbur ptt ile geliyor.Desteklemesem de devlet her konuda özelleşirken yurt dışı kargolar neden ptt tekelinde?

Bir de Türkiye'de çalışma hayatındaki yüzlerce problemden birisi meslekte yükselememedir. Özellikle angarya işlerde çalışanlar en fazla 3 yıl dayanır, sonra tiksinir işinden.Meslek içi rotasyon, eğitim vs. çok önemli konular ama öyle bir kültür yok ülkede.İş hayatında çalışandan yana düzenlemeler yapılmadıkça bu şikayetler sürer gider.İş sadece para demek değil, insanın ömrü orada geçiyor.Para da para olsa, ama o da yok! Sadece kargo konusunda değil ki, bugün doktor, profesör bile güvenilmez hale gelmişse oturup düşünmek lazım. Türkiye'nin dünyanın en yüksek maaş alan ceo'larına sahip bir ülke olduğunu, dolar milyarderi sayısının Fransa'dan fazla olduğunu, dünyadaki gelir adaletsizliği açısından ilk 3 ülke içinde olduğunu, iş kazalarında dünyada ikinci avrupada birinci sırada olduğunu biliyor muydunuz?

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
@volkert

Çok güzel söylemişsin abi ağzına sağlık.

Bu arada Hala beklemedeyim.Diğer arkadaşlara yardımcı olmak açısından tüm detayları buradan yazıcam.