Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

PTT Kart İle Yurt Dışından Alışverişim(Merlincycles)

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında can akıncılar tarafından paylaşıldı.

1. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar...Ptt'den 5 lira ücret Karşılığında Hem Hesap Açtırmıştım Hem de Adıma Ücretsiz Kart göndermişlerdi Atm'lerden Paramı daha hızlı yatırıp çekebilmek için(Alalı 5 6 ay oldu ama Yurt dışı için daha dün denedim).Daha önceden Yurt dışından alışveriş yapan arkadaşları görmüştüm Hep Banka Kartı ve Ön Ödemeli Kartlardan bahsetmişlerdi...Ben Dün Ptt Hesabıma Para Yatırdım bir miktar.Kartta Maestro yazıyor ve PTT herhangi bir Aylık yıllık aidat vs. almıyor bizzat Görevliye sordum.Eve geldim bakalım mal alabilecekmiyiz öylesine deniyordum Merlincycles Sitesinden bir ürün seçtim ve ürün onaylandı bugün'de baktım Kargo Numarası verdiler...Diğer Sitelerden'de yakın bir zamanda deniyeceğim ama alacağımı umuyorum Çünkü KArt Normal Kredi kartı gibi lakin paranı yatırıp öyle alışveriş yapabiliyorsun...Boşuna Kredi Kartı,İninal Kart,Paypal Kart vs.. uğraşmayın....5 Lira Karşılığında Kartta Adınız vs'de yazıyor..Aldığım Ürün Türkiye Kur fiyatından geldi ve Ptt bir kuruş almamış...Birde Ptt Hesabınızı Kapattığınız Zaman 5 Liralık ücreti geri veriyorlarmış..

katlanirbisikletcantasi bunu beğendi.
  2. nazmi bilmez

nazmi bilmez Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende düzgün bir yerden hesap açtırmayı düşünüyorum. Ziraatta hesap açtırmıştım hesaba 50 lira civarı yatırmıştım. 1 hafta sonra gittim baktım hesapta 10 lira var. Eğer dediğin gibi aylık ücret almıyorlarsa oradan açtırırım.

3. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim gibi bir sene bekleyip yok oradan kart alsam ne kadar aidatı var yok bu kart daha iyi yok şu paypal hesabını onaylatıp öyle mi alsam yok bunlar internetten mal alırmı diye düşünen arkadaş çoktu forumda Tıpkı benim gibi...Gidin Hesabınızı açtırın para kesselerdi benden keserlerdi hesabım epeydir açık epeyde para transferi yaptım Yurt İçinde..Yurtdışından'da aldığım ürün için para komisyon kesmediler...Alışverişin onaylanacağını bilseydim 75 Euroluk limitimi kullanırdım..Kargo dahil 26 Euro Çektim.

4. nazmi bilmez

nazmi bilmez Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bilgin için teşekkürler. E-devlet şifresi almaya gittiğim de bir de hesap açtıracağım :)

5. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Merlin'de ben de surekli banka kartimi kullaniyorum.
    Aslinda pek cok site Visa Debit kartlari vs. kabul ediyor.

Neyse, eger sitede Maestro kart bilgisi varsa, sorunsuz kullanabiliyorsunuz.

6. GökhanRR

GökhanRR Kıdemli Üye

Seviye:
    Bilgi çok işime yaradı teşekkürler,bu kartlar arasında boğuşanlardan biride bendim ptt kart açıklama bölümünde ''Pttkart’lar ile 3d secure uygulaması ile internet üzerinden alışveriş yapılabilmektedir.'' ibaresi var en kısa zamanda temin edeceğim umarım kredi kartı gibi sanal alışverişlerimi rahat rahat yapabilirim.

7. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    15 Eylül Akşamı Siparişi Vermiştim,17 Eylül'de Postaya Verilmiş Türkiye Postasına Sipariş Tarihinden İtibaren 6 Gün Sonra Ulaştı.(Uluslarası İmzalı Posta'da 3-4 Gün'de Ulaşır Yazıyordu Öyle'de Oldu,Bakalım Ptt Kaç Gün İçinde ULaştıracak)
    17/09/14 16:30 2014-09-17 16:30:00 Send item abroad (EDI-received) Gonderi yurtdisina sevk edildi UNITED KINGDOM (THE) (Yurt Disi)
    21/09/14 07:24 2014-09-21 07:24:48 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE

8. Giray Akdoğan

Giray Akdoğan Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aliexpress Ebay tarzı Yerlerde de Kullanabiliyormuyuz Acaba?

9. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şuan Yalnızca Merlincycles'den Denedim...Maestro KArtın Geçtiği Yerlerde Geçer Diye Düşünüyorum...

10. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merlinde hayla böyle bir şey geçerli midir ? :)

11. Asilzade

Asilzade Rüzgarı Hisset

Adı:
    Berkant
    Bisiklet:
    Ümit
    Seviye:
    Mtb icin slick lastik baktimda, condinantel den guzel bi lastik buldum. (umarim dogru yazmisimdir neyse) ama kargo parasi olarak 21 tl istiyor @can akıncılar sen bisey odedin mi acaba

12. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merlinden daha ptt kart geçmiyor son denemelerimde haberiniz olsun ön ödeme kartı enpara alın ücretsiz onun ile alısveris yapın

ihsan onur şener bunu beğendi.
  13. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye: