Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ptt kargo !!!!!!!!!

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında fatihaydın tarafından paylaşıldı.

1. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.forumda 1 hafta kadar önce sakarya da melih isimli arkadaşa bir kadroset kargoladim.bunu da malesef ptt kargo ile yaptim.1 hafta geçmiş olmasina rağmen hala ürün teslim edilmedi.basta anlayisla karsiladim ama kargonun hala istanbulda olmasi iyice canimi sıktı.sonucta bir urun sattim parasini aldim ve hala teslim edilmedi.bardagi tasiran son nokta da bugun az once melihten gelen telefon oldu.sayin ptt calisanlari grevdeymis!!! 2 aydir kargosunu teslim alamayar varmis.siz siz olun bunlarla hic bir sekilde alisverise girmeyin yoksa mağdur olursunuz.ne sacma bir sey bu ya.birizi grev yapiyor digerinin umrunda degil sanki.buarin yuzunden ben mağdur oluyorum ve ister istemez arkadasi mağdur ediyorum.kargo verecekseniz bunu dikkate almanizi tavsiye ederim... iyi forumlar

Onur Gençoğlu bunu beğendi.
  2. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Grev ya da iş yavaşlatma yaptıkları basında yer almıyor. Belli ki bu da gizleniyor. Basın gizlemese bu grev hemen anlaşmayla sonuçlanırdı. Ayrıca grev bir haktır. Bu durumda grev yapanlara mı yoksa buna sebep olan işverene mi kızmalı?

3. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynı şeklilde bende Ptt kargo mağduruyum,pazartesi günü Isparta'dan bir çift lastik ve çanta söyledim 1 haftadır bekliyorum ürün Ankara'ya gelmiş ancak 3 gündür dağıtımı yapılacak!

fatihaydın bunu beğendi.
  4. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    PTT çalışanları emekçiler, emeklerini satıp evlerini geçindiriyorlar ancak gerekli altyapıya sahip olmadan sektördeki tatlı kardan faydalanmak için işe balıklama atlayan PTT çalışanlarını mağdur ediyor. Şu anda kargo bölümünde büyük kaos var, bazen başmüdürlerin bile (bölge yetkilileri) inanılmaz iş yükü yüzünden kargoya yardım ettikleri oluyor. Düşünün ki, akşam saatlerinde PTT merkezlerindeki parayı toplayacak aracı bile bulmakta güçlük çeken PTT kargoculuk yapıyor. Tabii işin bir de öteki yüzü var, bankacılık ve kargo faaliyetleri ile iyice gelin gibi bizlerin paraları ile rant verecek bir kuruluş haline getirilecek bu kurumumuz kimbilir kimlere satılacak. Herneyse, mağdur olmana üzüldüm Fatih, umarım iki taraf için de en kısa zamanda çözüm bulunur.

fatihaydın bunu beğendi.
  5. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    Basliga dikkat ederseniz ptt kargo diye actim ptt kargo calisanlari degil.tepkim tabiki iş verene fakat iaimin yavaslatilmasindan dolayi ptt calisanlarina da tabiki tepkim var.grev onlarin hakki oldugu gibi buna yasal cerceve icerisinde tepki gostermek de benim hakkim...

6. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    Peki merak ettiğim ben simdi kargomu verdiğim şubeye gitswm cayma hakkimi kullanip urunu geri alabilir miyim ?

7. Erdal Ceylan

Erdal Ceylan Üye

Seviye:
    Geçmiş Olsun Fatih.

Benimde 2009 yılında Sony fotoğraf makinem kayboldu ptt kargoda. Ama paket içeriğinde ayakkabılarım falan da vardı elime kutuyu verdiklerinde kontrol etmeden aldım onun için ıspatlayamadım da kaybolduğunu. O günden beri kullanmıyorum.

fatihaydın bunu beğendi.
  8. Deniz Caz

Deniz Caz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben 2 sefer ptt kargoyu kullandım 2 sindede sorun yaşadım şimdi yurtiçi kargoyu kullanıyorum kargoyu veriyorum ertesi gün adamın elinde oluyor ptt kargoda 2 hafta bekledim hayle dağıtıma çıkmamıştı hangi şubede olduklarınıda söylemiyorlardı en son gittim malatyadaki bütün şubeleri gezdim buldum

fatihaydın bunu beğendi.
  9. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Ptt kargo sırf daha ucuz diye tercih ediliyor. Diğer firmalarla fiyatları nerdeyse %50 farkediyor. Demekki hizmetide %50 daha azmış :)

fatihaydın bunu beğendi.
  10. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    İstanbuldaki tüm şubeleri gezmeye kalksam grev biter :-D kargoyu teslim ettiğim şubeye bi gidicem bakayım oradaysa alicam paketi geri...

11. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ptt kargo değişik bir kurum, geçenlerde bir kaç kere jant seti gönderdim aldım sıkıntı yaşatmadı, daha sonra alıcı ödemeli olarak sattığım mp3 çaların ücretinin geldiğine dair belge gönderilmiş evime, gittiğimde parayı alamadım bulamadılar hemde elimde paranız geldi belgesi olmasına rağmen, ertesi sabah gidip olay çıkartınca daha üst bir yetkili buldu, kurumda çalışan insanları kötülemek istemem ancak gerçekten işlerinde iyi değiller emeklilik yaşları gelmiş içi geçmiş insanlar çalışıyor hep.

Yurtiçi kargoda gözümden düştü, hepsiburadadan çamaşır makinası siparişi verdim 1 gün sonra kargo şubeye gelmesine rağmen evime getirilmedi, şubeyi aradığımda makinayı aşağıda bırakabiliceklerini belki 1 kişi yardım ederse çıkartabiliceklerini söylediler. Şubedeki çalışan çok seviyesizce muhattap oldu daha sonra bölge müdürlüğünü arayıp şikayet ettik, hepsiburadaya ve şikayetvar com ada şikayet edip uzun süre başlarının etini yedikten sonra ertesi gün kapımıza kadar getirdiler makinayı. Türkiye'de kimsenin başının etini yemeden işini yaptıramıyosun düzgün bir şekilde ;).

Bence yetkilileri arayıp şikayette bulunun sert bir tavırla, grev varsada kargonuzu alıp mahçup etmeselerdi en azından, baştan sağma iş yapmışlar sizde mağdur olmuşsunuz.

fatihaydın ve Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  12. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aras Kargo yu tavsiye edebilirim, elbette onda da yüzde yüz memnun oranı yok ama en azından milli sermayeli tek kargo firmamız.

13. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ptt de iş çalışan insanlara kitlenmiş durumda fazlasıyla ama ben pişman olmadım şansımadır beşki . Hatta geçen y.dışı siparişi geldi ptt ile. Postacı abi, ben postacınızım vs diyerek girdik konuya tanıttı kendini, eğer daha kargo gelecekse tel.unuzu alayım evde olmazsanız şubeye kadar gitmeyin yorulmayın ben haber vereyim dedi. Ağzım açık bi şekilde tebrik ettim bir o kadarda sevindim aslında özel mantığıyla devlet işi görünce :in:

14. kefallica

kefallica Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar salı günü istanbul'da ayrı ayrı semtlerden 2 ürün verildi kargoya, buraya eskişehir'e çarşamba günü geldi ikisini birden aldım.
    aynı ptt den bahsediyorsak sanırım arada bir şansımızında tutması gerekiyor...

fatihaydın bunu beğendi.
  15. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    Belki denk gelmis bana ama sonuc olarak aliciyi madur ediyorlar

16. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    olgun şenel ve fatihaydın bunu beğendi.
  17. NECDET ÖZTÜRK

NECDET ÖZTÜRK Üye

Seviye:
    Bisikletforumdan ve sahibinden.com sitesinden defalarca alışveriş yaptım ve hepsinde de PTT kargoyu kullandım. Hiç birinde sorun yaşamadım. Ucuz olduğu için tercih ediyorum. Diğer kargolarla 11 TL ye gelen küçük bir kargo PTT ile 4,5 TL ye geliyor. Ayakkabı kutusu büyüklüğünde bir paket bile 7-8 TL ücret tutuyor.

fatihaydın bunu beğendi.
  18. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    valla yakın zamanda beklediğim bir kargom var taaaa hataydan gelecek ama pttt ci arkadaşlar grev yapmış galiba artık bizim kargo 1 senede gelir herhalde

fatihaydın bunu beğendi.
  19. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    fatihaydın bunu beğendi.
  20. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    PTT yi son bir yıl içinde en az 20 kere kullanmışımdır ve hiç bir sorun yaşamadım. Grev olduğunu da bilmiyordum. Resimlerdeki pankartlara göre satışı söz konusu.
    Bu yıl içinde PTT genel Md.ünün konuşma yaptığı bir seminere katılmıştım. Kurumun özellikle son 4-5 yıl içinde yaptığı atılımdan bahsetmişti. Dinlediğim en etkili sunulardan biriydi. Kurum resmen kendini her anlamda (karlılık, ofis sayısı vs) 5e katlamış. Bir devlet kurumu olmasına rağmen özel sektörleri filan sollamış.. Zaten bu kargo işinden ve açılan yeni ofislerinden de belli. Genel md.ü sattırmayız diyordu ama onun da elinden bişey gelmiyor galiba.. Cidden yazık :(

fatihaydın bunu beğendi.