PTT Kargo

çağatay sakin

Daimi Üye
Tepki
249
abiler size bi sorum olcak şimdi ben bi bisiklet satmış olsam ilk parayı alıp sonra mı kargoya vercem yani nasıl olcak bana bi yardımcı olun pek bilgim yokda cahilliğimi bağışlayın

Scudo

fletcher

Forum Bağımlısı
Tepki
196
@çağatay sakin

karşılıklı güvene ve anlaşmaya kalmış bişiy bu..biri digerine güvenicek yani..

gerçi kapıda ödeme gibi bi hizmet varmış,ama hiç ilgienmedim bununla..

Aydın Yıldırım

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Giant
@Ercüment Özyurt

Hırsız diye ben söylüyorum.İsterseniz birde su numaralı kargonun sonucuna bakın.KP01003650032.İçinde 350 tl lik motosiklet kaskı vardı..

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@Ercüment Özyurt

04/05/2009'dan beri teslim edilemeyen üzerinden 1 ay geçen ve İstanbula teslim edilmesi gereken Kargo yine Anakaraya mı teslim edilmiş, yapmayın Allah aşkına. Bu konuda bilgi alığ forumu bilegilendireceğim.
Bu arada ben ümidi kesmişken sizin mesajınız ile tekrar baktığımnda sayenizde bir gelişme görmüş oldum. İnceleyip yine size haber vereceğim.

Çalışanlara hırsız demedim, ama sahtekar, tembel oldukları aşikar. Kargo bir ayda teslim edilemiyor ve teslimat yine Ankaraya yapılıyor.

Hırsız demeye başlamıştı diyorsunuz sizin başınıza gelse ne yapardınız. Bu arada konu daha çözülmemişken çözülmüş gibi göstermenizi de kınıyorum.

Ercüment Özyurt

Daimi Üye
Tepki
387
@Süleyman Uzunköprü

Ben bu mesajınızı gördüm sanırım :) kargo da teslim edildi görünce sorunun çözüldüğünü düşündüm :eek: Başkası da hırsız demiş midir dememiş midir, gerçekten hırsızlık var mıdır yok mudur bilemem. ptt yi savunuyor da değilim. ptt kamu kuruluşu olduğu için özel firmalara göre hizmetin kötü olduğu kesin. Ama sigortalı bir ürünün kaybolmamasına da özen gösterirler... Örneğin 350 tl.likı motosiklet kaskına 500 tl. değer beyan edip kaybolması halinde karlı bile çıkabilirsiniz. Sadece birkaç tl fazla ödeyip zarara uğramamayı garanti altına alabilirsiniz.
Umarım gelişme işinize yarar ve sorununuzu en kısa zamanda çözerler

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Eğer kargom elime geçmez ise çalışanların tümü değil ama bir kısmının hırsız olduğunu söyledim ve bunu tekrarlıyorum.

cannn3715

Forum Demirbaşı
Tepki
192
Bisiklet
Cube
@cannn3715

bugün parçayı vereli 6 gün oldu yürüyerekmi götürüyorlar acaba:DKayseri den Ankara bukadar uzakmı ya:D

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
ben sanırım bu PTT olayını çözdüm. ürün teslime derken illa gidip de merkezi bi şubeden teslim etmelisiniz. ben ankarada önemli bi şubeye verdim ürünümü, ve bi gün içerisinde antalyada teslim edildi.

ama daha önceden küçücük bi şubeye teslim etmiştim ve 10 günde anca gidebilmişti.

o yüzden merkezi şubeleri kullanmakta fayda var.

ayrıca fiyat olarak PTT inanılmaz derecede ucuz normal özel kargo şirketlerine göre. hele bu fiyat farkı ürünün hacmi ve ağırlığı arttıkça daha da büyüyor.

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
çinden gelen bi ürün vardı, maltepeden buraya gelmesi minibüsle 15 dakka süren yerde 3 gündür bekliyo kargom :D

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
@Anıl Kuşaksız

gümrük işlemleri için bekliyor olmasın?

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
onun gümrük işleri başka noktalarda yapılmıyor mu ?

bak şöyle kaldı;
1. Sevk Edildi İSTANBUL / UPİM İSTANBUL / MALTEPE, 00326 - 34158 05/06/2009 19:58:58
2. Teslim Alındı İSTANBUL / MALTEPE Gelen Servisi - 34845 06/06/2009 09:27:01
3. Dağıtıcıya Teslim Edildi, İSTANBUL / MALTEPE, HARİCİ6 - 34845 06/06/2009 09:29:07

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
@Anıl Kuşaksız

hımm. anladığım kadarıyla dağıtıcının kamyonunda geziyor senin paket. bu tamamen o dağıtımcının iş güzarlığına kalmış bi şey. teslim etmek için herhalde yolunun sizin evin oraya düşmesini bekliyor :boese157:

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
@emreden

evet ya maltepede dağıtıcıya teslim edilince baya bekliyorum, öss giriş belgem bile çok geç geldi :D

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
ptt bugün kalitesini gösterdi. kargom geldi, gelen kadınla konuştum "çinden buraya daha hızlı geliyo maltepede kalıyo" diye. kadına aslında cuma günü teslim edilmiş ama izine çıkmış bu yüzden günlerdir ondaymış. tebrik ediyorum ptt'yi çalışma sistemleri nedeniyle. izine ayrılan çalışana ver kargoyu götürsün evine 5 gün tutsun, ne güzel ne güzel..

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Arkadaşlar, uzun uğraşlar neticesinde PTT kargoda kadromu 1.5 ay içinde buldum. Böylece ne kadar hantal olduklarını ortaya koydular. Telefon numaram var insan bir telefon eder, haber verir.

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
@Süleyman Uzunköprü
Geçmiş olsun kardeşim bulunduğuna sevindim.

• Beğen
Tepkiler: suzunkopru

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
@Süleyman Uzunköprü

hayırlısı abi geçmiş olsun son olsun ...

• Beğen
Tepkiler: suzunkopru

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
PTT kargonun aziziliğine uğradım 1,5 ay sonunda bisikletimin kadrosu elime geçti. Sağolsun Cem Oslu arkadaşımızda çok ilgilendi ve kadrom elime geçti. PTT kargonun aptalca sistemi benim gibi nicelerini bu hale sokmuştur kimbilir.

Hatalar neler, kadro 1,5 aydır neden elime geçmedi
1-) Ben bisikleti Ankaraya gönderdim. (Sorun yok)
2-) Kadro Ankaradan bana PTT kargoyla gönderildi (Sorun yok)
3-) Nasıl olduysa benim ilk gönderimi bulmuşlar ve onun üzerinden kargo numarası vermişler. Bölyece bana verilen Barkod teslim edilmedi gözüküyor
4-) Adres doğru numara 75 yazılmış halbuki 76 olacak. Ama telefon numaram var, 10-15 kez 75 numaraya kadro gelmiş geri gitmiş. Telefon numaram var, bir arasalar gidip hemen alıcam
5-) Sonra bir memur bana başka bir barkod numarası verdi, bu numara benim ilk gönderdiğim Kargonun numarası idi. Bu numaraya iade yapmışlar. Halbuki iade değil yeni bir gönderi idi ve Barkod numarası farklı idi.
Sonunda kavuştum şükürler olsun.

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
@Süleyman Uzunköprü

PTT elemanları çok yetersiz bu konuda, hizmetiçi eğitimle yetiştirilmeleri lazım, benim kargo hala kayıp şubattan beri, umudu kestim artık :)