PTT Kargo

fletcher

Forum Bağımlısı
Tepki
196
@Süleyman Uzunköprü

gönderen kişinin elindeki kagıtta takip numarası mevcut olmalı..dolayısıyla nereye giderse gitsin görebilmeniz gerekir..

elinizde bu kagıt yoksa nasıl olur bilemiyorum..

• Beğen
Tepkiler: suzunkopru
Scudo

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
@fletcher

Takip numarası yoksa, şubedeki memurun insafına kaldınız,gönderinin gittiği şubeyi biliyorsanız şanslı sayılırsınız. Başımdan geçen olayı aktarayım,

İstanbuldan bi gönderi gelecekti bana, ki takip kodunu kaybetmek gibi bir gaflette bulundum. ve gönderiyi alamadım. Yani görevli memur gönderiyi bulamayacağını söyleyip beni başından savdı,

Bi kaç gün sonra takip kodunu bulup geldim, sırada önümde bulunan güzel bayan (!) için memur bey arayıp tarıyor kargo ama nasıl arıyor, anladım ki onun da takip kodu yok. Dediğim gibi yeter ki istesinler, hanım ablanın gönderisini buldu tabi ki.Ben de sinirlendim. Takip kodunu verdim, hoppala bu seferde gönderiyi zamanında teslim almadığım için geri gitmiş vesselam.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Kanuni Haklarınızı öğrenmek ve Her Türlü Firma ve kişinin kazıklama, yanlış yapması durumunda TÜKODER'e başvurun.Bütün firmaların tek korktuğu kuruluştur.Onlar yanlış yapanın tepesine binmeyi biliyorlar.

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Arkadaşlar 04/05/2009'da Ankara Merkez PTT kargoda Bianchi Ultimate 2007 kadrom kaybolmuştur. Bence çok dikkatli olun. Kanuni süreç başladı, ama başlasa ne olacak olan benim kadroya oldu. Kimbilir kaç sene sürer sonuç almam.
Kayolan ve hala ban ulaşmayan kadro hakkında

(link)
adresinden
KP00077121035
numara ile inceleyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
süleyman abi bu konuda baya iyi yani parayı almadan mal gönderme konusunda ben de ilk alışverişimi onla yapmıştım bi aynakol aldım ödeme nasıl olacak dedim dedi fark etmez parçayı yollarım sonra yatır dedi çok güven vermişti soğolsun tabi bende hemen yolladım :D ama işte iyi niyeti suistimal edilmiş oldu umarız bulunur ..

• Beğen

Aydın Yıldırım

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Giant
Bu güne kadar herkes PTT kargo için olumlu düşünceler içinde idi.Ancak herkesin dikkatli olmasını özellikle belirtiyorum.Çünkü yasal boşluklardan faydalanan modern HIRSIZLAR türemiş.Olay şu kargoda kaybolan paketiniz için gönderi bedelinin 5 katını tazminat olarak veriyorlar ve güle güle diyorlar.Mevzuat böyle imiş.Bunu siz-ben bilmiyoruz.Ama orda çalışanlar biliyor.Kasten paketinizi çalıyorlar ve kibarca size utanmadan 'ZAYİİ OLMUŞ' diyorlar.İçinde 200 tl lik (veya daha fazla)bir ürününüz var 20 tl verip kurtuluyorlar.Herkesi özellikle uyarıyorum.Haberiniz olsun.Bakın su sıralar şikayetler bu konuda olacak.

• Beğen
Tepkiler: Şahin Bulut

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
ptt kargo ile sadece birkaç kez gönderim/alımım olmustur.. İlk seferlerinde gayet memnundum Ankara'dan 14:00 gibi verdigim kargo ertesi gün Antalya'da 10:45te adrese teslim edildi.. Ama Edirne'ye gönderdigim önceki gönderiler 24-36 saat icinde teslim edilmis olmasına ragmen son gönderim 4 gün sonra 16:30 gibi teslim edildi.. Birkaç arkadaşla daha konustuktan sonra sunu farkettim ki İstanbul aktarmalı gönderiler artık cok uzun sure İstanbul'da bekliyor nedense (kamyonun dolmasını mı bekliyorlar dolmuşçu hesabı anlamadım).

Ayrıca kargom bir türlü ulasmadıgında sürekli internetten takip ettim, aynı gün ankara'dan cıktıgı kesin, sonra İstanbulda diyordu bir sonraki bakmamda listeden istanbul kayboluyordu, Edirneye vardı gözüküyordu bir sonraki bakmamda Ankara'da diyordu, sistemleri düzgün calısmıyor.. Edirne'den teslim alan haber ettiginde internette İstanbul'a yeni vardıgı yazıyordu.. Bu konuda dikkat etmek lazım artık bence de..

(link) adresinde kargo hesaplaması yaparken sigortalı(değer konulmuş) diye bir secenek var, kargoya 500TL gibi bir değer koydugumda sadece 1.5TL fark ediyor, acaba bu değer konma işi nasıl gerceklesiyor, belirtmek kargo gönderi kagıdı üzerine yazmak yeterli mi bilgisi olan var mı acaba?

İsaAlp

Forum Bağımlısı
Tepki
242
Bisiklet
Bulldog
Benim de PTT ile benzer bir sorunum oldu. İki ay kadar önce İngiltere'den birkaç parça sipariş etmiştim, normalde 4 gün içinde gelmesi gereken kargo, iki hafta sonra gelmiş ve ben evde olmadığım için postacı paketi ev arkadaşıma teslim etmeyip geldiği gibi geri dönmüş. Gidiş o gidiş, postacı herhangi bir ihbarname bırakmadığı için ve kargom da takipsiz(takip numarasız) kargo olduğu için, paketin nerede olduğunu hiç bulamadım. Yakındaki PTT şubeleri ve Ankara genel dağıtım merkezi dahil heryere sorduğum halde, kimisi geri gönderilmiştir dedi, kimisi de sahibi almazsa imha edilir dedi, e burdayım dediğimde takip numarasız bulamayacaklarını söylediler.
Bu arada bir iki istisna hariç, PTT memurlarının davranışları gerçekten çok kötüydü, resmen beni başlarından atmaya çalıştılar. Hatta PTT genel müdürlüğünün danışma bölümündeki memurla aramda geçen diyaloğun bir kısmını aktarayım.
.....
ben : ama kargom, ben evde yokken gelmiş ve herhangi bir ihbarname de bırakılmamış.
memur: Eğer takip numaranız yoksa bulamayız.
ben : Nasıl yani, kargomu almak için sadece bir hakkım mı var? sipariş verdiğim zaman evde oturup kargo mu bekleyeceğim, biraz saçma değil mi bu?
memur: öyle arkadaşım, o zaman sen de yurtdışından alışveriş yapma...

Buradan bütün PTT çalışanlarına çok selam, umarım disk fren adaptörleri, zincir ve gyroskoptan memnun kalmışlardır.

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@Aydın Yıldırım

Böyle bir kurum olamaz, yazıklar olsun kimbilir kimlerin daha canını yaktılar. Olan bizim kadroya, arkadaşın disk fren adaptörleri, zincir ve gyroskopuna oldu ben ona yanarım.

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
peki gönderdiğinden emin misin abi göndermemiş olabilirler mi??

dreamboys69

Daimi Üye
Tepki
491
ben devamlı ptt ile kargo göneriyorum ve olumlu yönü sadece kargo tutarıdır.fiyatı çok iyi fakat çalışanlar BİLGİSİZ!!!
çanakkaleye yolladığım ürün 1 haftadır dağıtımda gözüküyor.ürünün değerli değil ama neden ulaşmadı 1 haftadır?
istanbula yolladığım bir ürün ise pazartesi manisadan yola çıktı ertesi gün yani salı istanbula vardı.2 gün dağıtıma gitti ve bugun yani cuma günü manisaya geri geldi!nedenmi adres yetersizmiş,özel kargoyla aynı adresi yazarak ürün yollamıştım ve gitmişti!istanbula gitti ve orda adresi bulamadılar,peki ben kargo bilgisine telefon bölümüne neden telefon numarası yazıyorum!özellikle sabit hatların numarasını yazıyorum cep telefonu aramıyorlar!ürün gitti istanbulda gezdi geldi ve geldiği için tekrar ücret ödedim!yahu hata ptt'nin parayı ben veriyorum:S
Ptt çalışanları çok sorumsuz.hepsi değil ama çoğu sorumsuz!aralarında iyi olanıda var,işini iyi yapanların hakkını yemiyelim.
eğer paranız çok ise,aceleniz yok ise,kargonun kaybolma,kırılma,ulaşmama durumlarını göze alıyorsanız ptt kargoyu tercih edin derim.
çok bilgisiz ve sorumsuzlar!!!
çalışanların çoğu hizmet için değilde zaman doldurup maaş alayım derdinde.amaçları işimiz görülsün değil yani...

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
abi bizim devlet işleri baya sıkıntılı idare edicez artık başka yolu yok burda bi devlet spor salononu gitmek için ne çileler çekmen lazım onun için özelleştirme biraz iyi oluyo .... saygılar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gerçekten çok kötü durumda PTT Kargo. Ben de hiç memnun değilim. Şu fiyat avantajı olmasa mümkün değil PTT Kargo'yu kullanacak müşteri bulamazlar. Adres bulamama sorununun çözümü var aslında; Şube Teslim. Belli bir PTT şubesine gönderirseniz, alacağınız zaman belli olur. Çünkü internetten takip edebiliyoprsunuz. Hem de evde oturup kuryeleri beklememiş olursunuz. Bu şekilde bile saçma sapan hatalar oluyor. Mesela sisteme yanlış giriyorlar kargoyu, şubeye gelmemiş gibi görünebiliyor. Ama yine de en iyi yöntem budur. Her sıkıntınızda PTT Kargo'ya şikayet maili atmayı da unutmayın...

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@Tech. Türk

Fiyatı uygun evet. Ama çalışanların bir kısmı hırsız, bunu başka açıklaması yok, aynı kargo merkezinde bir çok bisiklet ve bisiklet malzemesi kayıp görünüyor.

Aydın Yıldırım

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Giant
@PTT Kargo'ya bu konuda güvenemiyorsanız sigortalı gönderimi trecih etmenizi tavsiye ederim. [url

Doğru ama bunu baştan herkes düşünemez,bir kere canı yandıktan sonra veya şanslı ise sizin gibi iyi niyetli birinin hatırlatması ile öğrenebilir.Çalışanların bu seçeneği baştan hatırlatması iyi olur ama nerdeeee....

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
@Süleyman Uzunköprü

Bahsi geçen kargo merkezinde bisiklet meraklısı bir hırzsız var yani :) Belki de forumda üye bile olabilir:D

Aydın Yıldırım

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Giant
@bisikletcanavari

Çalmasın, adam gibi istesin yardımcı oluruz,yeterki bisikletsever olsun .

cannn3715

Forum Demirbaşı
Tepki
192
Bisiklet
Cube
daha dün ptt kargo ile gönderi yaptım,disk adaptörü yolladım adam olmaz dedi olur dedi kararsız kaldı ,aldı adi mektup olarak yollayalım dedi sonra kararsız kaldı aps olarak yollamaya karar verdi:D:D:D:D:Dyani kargo değilde mektup olarak gitti sanırsam:D:D:D:D

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
O konuya dikkat edin ;) Bir keresinde ucuza gitsin diye yollayacaklarımı havalı zarfa koydum ve aps yaptım kargodan daha pahallıya geldi :) Yolaldıklarımın hepsi 1 kg yapmıyordu 1 TL havalı zarfa gitti, 4.5 TL (yanlış hatırlamıyordurum umarım) aps'ye gitti :) Eğer kargo yapsaydım 3 TL ye hepsi hallolmuş olacaktı :) Cidden küçük ve hafif gönderileriniz için aps daha ekonomik. Ama terazinin ayarını iyi dengelemek gerek :)

Ercüment Özyurt

Daimi Üye
Tepki
387
Süleyman beyin kargo teslim edilmiş görünüyor, verdiği no.dan merak edip baktım...:) Çalışanlara hırsız falan demeye başlamıştı...:rolleyes: sorun çözülmüş sanırım geçmiş olsun

Kargo değerliyse mutlaka sigortalı gönderin arkadaşlar... Sadece beyan değerine bakıyorlar ve 1-2 lira fark ödersiniz. Ve o kargo mutlaka yerine ulaşır, gözleri gibi bakarlar emin olun

• Beğen