Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

PTT Kargo Sorunu

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Tunahan_06 tarafından paylaşıldı.

1. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yaklaşık 20 gün önce ptt kargo ile karşı taraf ödemeli bir ürün göndermiştim,kargo tutarı olan 5,50 tl'yi benden aldılar,karşı taraf parayı ödediği zaman tekrar vereceklerini söylediler.Çok saçma bir uygulama ama ne yapalım tamam dedik..Aradan 20 gün geçti,karşı taraf ürünü aldı ancak 2 sefer paramı almak için gittiğimde de,karşı şubenin faks çekmesi gerektiğini söylediler parayı vermeleri için.Bu ne saçma şey ne kadar salakça bir uygulama yahu,acayip sinirlendim bu duruma adamlar resmen parayı tırtıklıyor herkese böyle yapıldığını düşünürsek 2 kat fazla para demek..Bu şekilde alşveriş yapan var mı acaba siz de mi böyle durumla karşılaştınız?

2. Barış TOPÇU

Barış TOPÇU Forum Demirbaşı

Seviye:
    bağırıp çağırmak böyle durumlarda cidden işleri kolaylaştırıyor :) ben kargo verirken başka insanlar bağırdığında direk müdürün gelip ilgilendiğini çok gördüm

3. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    karşı ödemeli gönderecekseniz mutlaka yurtiçi yada mng kullanın. eğerki siz ödeyecekseniz ptt kullanın. ptt kargoda karşı ödemeli kargo göndermek tam bir işkence

4. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ah keşke bunları daha önce bilseydim :) Ben de ikinci gidişimde artık sert çıkmayı düşünüyordum fakat ordaki görevli abi nazik davranınca bir şey diyemedim ben de,telefon numaramı falan aldı gelirse söyleyecekti..Karşı tarafın sorumsuzluğundan dolayı olan bir şey gibi.

5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bunun kolay bir yolu var... Kargo parasını önceden karşı taraftan tahsil etmek.... Ebn PTT ile çalışmaya başladığımdan beri böyle yapıyorum...

Çünkü Çoğu zaman paranızı alamayacağınızı yada yada çıldıracağınızı düşündürene kadar uğraştırıyorlar... 5-6 lira için çekemem o eziyeti valla... Önceden alırım. 1 lira eksik 1 lira fazla o kadar oluversin.

6. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aynen öyle. Örneğin Mersin'de alıcı öder şeklinde bir hizmet yok. Aslında doğru dürüst hizmet de yok. PTT ile iş yapmak eziyet, nefret ediyorum. Kuryeler çoğu zaman geç geliyor, ben de şube teslim yolunu tercih ediyorum. Bu sefer de sisteme doğru düzgün bilgi giremiyorlar. Bilgisayardan anlamayan, bödös tipleri çalıştırınca böyle olması normal zaten. Her seferinde 3-4 gün gecikme oluyor. Eskisi kadar da ekonomik değil ücretlendirme sistemleri. Bu neden bir süredir tercih etmiyorum, etmeyeceğim de...

7. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    5. gidişimden sonra paramı aldım :D

8. no_education

no_education Kıdemli Üye

Seviye:
    ptt kargo mu?? uzak uzak uzakk :D:D

9. Taner Rona

Taner Rona Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    karşı ödeme evet cok saçma ben kargo parasınıda karşıdan istiyorum ondan sonra gidip elden ödüyorum

bunun dısında ptt kargoyla cok iş yaptım hem cok ucuz hemde cok hızlı suana kdr hiçbir sorunla karşılaşmadım

tabi ptt sube teslim diyorum 1 günde subede oluyor hiçbir karişiklikta cıkmıyor...