Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

PTT kargo karşı ödeme ?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında alirauf tarafından paylaşıldı.

1. alirauf

alirauf Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar PTT kargo ile bisiklet yollicam karşı ödeme var mı PTT kargoda bilmiyorum daha önce yollayan varsa yardımcı olur mu ?

2. numanstein

numanstein Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hatırladığım kadarıyla siz yinede ücreti veriyorsunuz karşı taraf teslim aldığında ücretini veriyor ve siz daha sonra ptt'den geri alıyorsunuz. Söylediğim şey 2008'lerde böyleydi.

3. Selami53

Selami53 O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hiç bir ücret ödemeden alıcı ödemeli olarak karşı tarafa yollayabilirsiniz.

4. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Güzel bir şekilde paket yapıp en yakın şubeye gidin ve karşı ödemeli kargo göndermek istediğinizi belirtin , ardından görevli slze bir form vericek ve o formu dikkatli bir şekilde doldurun. Satış miktarını yazacaksınız fakat burada dikkat etmeniz gereken konu misal bisikleti 2 milyara satıyorsunuz fakat ptt karşı ödemeli olduğu için bu işlemden hizmet bedeli kesmektedir. Siz 2 milyar değil de 2 milyar 10 tl gibi bir rakam girin. Eğer kargo masrafını da karşı taraf ödeyecek ise bunu belirtin ve kargonuzu verin. Eğer PTT hesabınız yok ise ve para adınıza gelecek ise bu işlem için de karşı taraf kargoyu alıp parayı gişe görevlisine verdiği zaman , onların vermiş olduğu bir numara var , o numarayı mutlaka alın çünkü parayı çekmek için gittiğiniz zaman çoğu PTT görevlisi hesaba para geçip geçmediğini anlamak için adınızdan bakar fakat bu şekilde geç düşer. Karşı tarafın vereceği numarayı görevliye uzatın o numaradan bakıyorlar. Bu şekilde daha hızlı almış olursunuz.

5. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yaptığınız açıklama karşı ödemeli kargo gönderim işlemi değil maalesef. Kapıda ödemeli alışveriş in tarifini yapmışsınız. Eğer bisikletin fiyatını satın alan kişi kargo eline geçince ödeyecekse evet işlem bu şekilde olacak ama bisikletin ücreti alındı ise sadece karşı ödemeli kargo olarak gönderilecek. Alan kişi sadece kargo ücretini ödeyip paketi alacak. Bu işlem içinde bisikletin kutulanıp ptt işyerine götürülmesi ve formun satış miktarı bölümüne dokunulmadan karşı ödemeli gönderi seçeneği işaretlenerek gönderici ve alıcı bilgilerinin doldurulması yeterli. Zaten gidilen ptt şubesindeki kişiye durum izah edildiğinde yapmanız gerekeni söyleyecektir.

6. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kusura bakmayın Ömer Bey , ben kapıda ödemeli kargo sandım. Açıklama ve düzeltme için teşekkürler.

7. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yakın zamanda karşı ödemeli yolladım. Kapıda ödeme gibi bir sistem var..
    Siz ödüyorsunuz kargo ücretini, daha sonra ücret karşı taraftan alınıp size geri veriliyor.
    Tabi PTT hesabınız yoksa komisyon kesiyorlar..

8. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    PTT dekileri benden irsaliye ve fatura talep etmişlerdi. var mı sizden de talep eden şube?

9. Abdullah Çanakçı

Abdullah Çanakçı Yeni Üye

Seviye:
    Bir ay kadar önce kamera lensini kapıda ödemeli olarak PTT ile göndermek istemiştim. Olmadı, görevli artık bu tür gönderimlerde fatura veya maliyeden kar amacı güdülmediği mi o tarz bir belge gerektiğini söylemişti. Ama şimdi benim gittiğim yer böyle diye diğer yerlerde ister mi bilemem. Her zamanki gibi kurallar keyfi.

10. burak durel

burak durel Forum Bağımlısı

Adı:
    Burak D.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bende geçen hafta bir kargo verdim, Ptt kargoya, karşıdan ödemeli şekilde yollayacaktım ki, görevli fatura. vs. gibi bir makbuz istedi.