Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

PTT kargo fiyatı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında özcan parlakoğlu tarafından paylaşıldı.

1. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    bugün "cengizhan bekir bayram" adlı forum üyesine 1 çift dış lastik yolladım. satıştan önce ücretsiz kargo olarak anlaşmıştık. 6-7 lira tutar sanıyordum ancak istanbuldan konyaya 14.25 lira tuttu. söz ağızdan bir kere "ücretsiz kargo" olarak çıkmıştı, alıcı arkadaşıda mağdur etmemek için bu meblayı ödedim ve gönderdim. 2 lastik için bu fiyat fazla değilmi? ptt ile daha önce lastik gönderen arkadaşlar ne kadar ödediniz?

ağırlık 1200
    desi 16.33 olarak hesaplanmış

tamda kapanışa denk gelmiştim, oradaki elemanda "bunu nasıl ölçeceğiz" şeklinde bir sorusu olmuştu. acaba yanlışmı ölçüm yaptılar kafama takıldı

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    poşetin içine 8 şekline sokarak bantlayıp yollarsan lastikleri 7-8 liraya yollayabiliyorsun. katlanır lastikler zaten direk poşette gidebiliyor.Ama kutu yapıp yollamaya kalkarsan aynen ödediğin fiyata yolluyorsun.kutu büyüdükçe ölçüm yapıyorlar bu sefer desi fazla cıkıyor.

özcan parlakoğlu ve Niyazi ALTUN bunu beğendi.
  3. özcan parlakoğlu

Seviye:
    kutuya koymadım, olduğu gibi birbirine bağlayıp gönderdim. aslında onuda sordum katlayıp koysak fiyat farkedermi dedim. "görevli bayanın ifadesi aynen şöyle oldu "kasa kapatıyoruz onunla uğraşamam şimdi, hem fiyat farketmez" saat tam 16,55te gitmiştim. uğraşamam diyince baya bir sinirlendim sanki babasının dükkanında oturuyorda uğraşamıyor. Yinede efendilik bende kalsın dedim sesimi çıkarmadım. bunlar işin kolayını bulmuşlar. normalde kapanış 17,30, kasa sayma bahanesiyle 17 de iş bırakıp kitliyorlar kapıları. içeride bişey yaptıklarıda yok boş boş oturuyorlar. orada çalışan memurun kapıyı kitledikten sonraki ifadesini aynen yazıyorum; "şimdi rahat rahat oturabilirsiniz"

4. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu hesap işini bilmiyorum ama Alıcı ödemeli kargo gönderdim.Kargo geri geldi teslim edilemediği için.Ayrıca ben evde yokken geldiği için ekstradan 4.5 tl ücret almışlar.Mail attım bakalım ne olacak.

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sen direk verince lastikleri tahmini bir ebat yazıp en boy yukseklık cınsınden o şekilde ücretlendirme yapmış.Önceki mesajımda yazdığım gibi poşete soktuğun zaman ise sadece içinde ne var diye sormak zorunda sonra da tartıya koyup yollamak zorunda. hatta kendi koyduğun poşeti ptt nin verdiği büyük boy poşete de sıgdırabılıyorsun.poşette gönderdiğin zaman en boy yukseklık hesabı yapamıyorlar direk ağırlık ön plana cıkıyor. kutu yada senin yolladığın gibi direk verirsen tamamen oradaki görevlinin vicdanına kalmış.ben bir seferinde senin sisteminde yollamıştım ama görevli tanıdık olduğu için esprisine bunun en boy yukseklıgını nasıl yazacağız diye bana sordu bende çemberin alanı olmaz orta kısım boş dedim çevresine göre hesaplıyacaksan söyleyim diyerek olayı geçiştirmiştim.

6. özcan parlakoğlu

Seviye:
    neyse tecrübe etmiş olduk, bir daha ki sefere poşete koyarım

7. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    yaklaşık 1800 grlık maşamı istanbula 6 liraya göndermiştim malum maşayı kendi kutusuna koyunca desi olarak hesaba girdi... bence 14lira 1200 lık bir paket için çok birde desi hesabına göre nasıl aldılar onu anlamadım minicik poşete giren şeyler bunlar..:S