Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

PTT kapıda ödeme

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında Kaan Türkan tarafından paylaşıldı.

1. Kaan Türkan

Kaan Türkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba ilk defa internetten satış yapıcam bunun için en güvenilir yol olarak ptt kapıda ödeme gözüktü ama o da ürünün faturasını istiyormuş internette araştırırken gördüm bu doğrumu ya da başka bi alışveriş seçeneği varmıdır?

2. öylebirbaktıydım

öylebirbaktıydım Aktif Üye

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Eskiden fatura istemiyordu ama artık istiyor

3. Kaan Türkan

Kaan Türkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yorumunuz için çok teşekkür ederim acaba başka bi kargo şirketi varmı bu şekilde çalışan ya da satış yaparken hangi yolu izlemeliyim

4. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Birçok kargo şirketinin bu şekilde hizmetleri mevcut. Ancak oldukça pahalıya gelen bir hizmet. Kargo ücretine ekstra olarak kapıda ödeme hizmet bedeli alıyorlar. Ayrıca ücreti satıcının hesabına geçirmek için de havale ücreti kesiyorlar. Astarı yüzünden pahalıya geliyor yani. Oldukça zararlı bir iş. Özelliklede düşük bedelli alışverişlerde. Şöyle misal vereyim yanlış hatırlamıyorsam aras kargo idi 11 12 liralık kargonun ücreti 21 tl mi ne tutmuştu. Ayrıca kapıda ödenilen tutardan 7 tl de havale masrafı kesilmişti.

5. öylebirbaktıydım

öylebirbaktıydım Aktif Üye

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kargo şirketi konusunu araştırdım fakat bişey bulamamıştım ama güvenli ticaret için sahibinden.com veya sanalpazar üzerinden belirli bir komisyon karşılığında alışverişinizi yapabilirsiniz.Genelde alıcı bu yönteme yanaşmıyor tabi onun için ürün bedelini alıcıdan direk talep edersiniz alıcı kabul ederse ticareti gerçekleştirirsiniz iki türlüde dertli bir iş benim bildiklerim bu kadar.

6. Kaan Türkan

Kaan Türkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yorumlarınız için teşekkür ederim galiba en iyisi paypalla ilk önce ödemeyi alıp öğle kargoya vermek