PTT ile gönderim yapan yurtdışı alışveriş siteleri

Scudo

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Gazel Girgin

Hayır ödemedim. Gümrük kontrolüne girmedi.

Gazel Girgin

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Whistle
peki bu takipte gümrüğe takılmış birşey görünüyormu bi bakarmısınız

(link)

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Sefa.

Görünüşe göre küçük olan paketler pek dikkat çekmiyor. Üstünde fiyatı da yazılıydı halbuki.

@Neco st.

Teşekkürler. Çok büyük ihtimalle geçer çünkü gümrüklü diye şüphelendikleri paketleri anında gümrüğe postalıyorlar. Üç pakedimden ikisi direk geçti, birisi ise gümrüğe yönlendirildi. Onunla alakalı bu başlıkta paylaşım yapmıştım. Pazartesi yada salı günü yada bayramdan sonraya mı kalır artık bilmiyorum ama gidip pakedimi almaya çalışacağım. Tecrübelerimi buraya aktarırım. :)

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Gazel Girgin

Görünüşe göre akçaydaki dağıtımı yapacak PTT şubesine gitmelisiniz. Teslim edildi yazıyor ama siz yazdığınıza göre teslim edilmemiş.

Duruma göre gümrük vergisi alabililer.

Ama dediğim gibi, pazartesi günü sabahtan dağıtımı yapacak olan ptt şubesine gidin.

Gazel Girgin

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Whistle
@Tuncay Üner

Yanlış anladınız ben yanlış sordum sanırım kusura bakmayın teslim aldım vergide ödedim (kim) yazdığı zaman gümrüğe takılmış olarakmı kabul ediyoruz

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Gazel Girgin

Nette gördüklerim kadarıyla gümrüğe takılmış olanların hepsinde gürmük ile alakalı ibareler var. Gümrüğe sevk edildi, gümrükten çıktı vs gibi. Önemli olan gümrük ile alakalı bir ibarenin olması.

Ve yine şimdiye kadarki tecrübelerime dayanarak şunu söylüyorum paket büyükse kesin gümrüklü diye düşünüyorlar ve gümrük kontrolüne alıyorlar.

Sizinki evinize kadar geldi mi? Yoksa akçay PTT'de gümrük görevlisi kontrol ettikten sonra mı pakedi aldınız?

Gazel Girgin

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Whistle
@Tuncay Üner

Burada gümrük görevlisi varmı bilmiyorum herzaman kargoyu getiren görevli eve teslim etti

sercan hakan

Aktif Üye
Tepki
18
Arkadaşlar yeniden merhaba yurt dışından söylediğim paket ülkeye girdi ve takipte gönderi gümrüğe sevk edildi ve ondan sonra yurt dışı kabul geliş kaydı yapıldı yazıyor iki ifadenin yanında da uluslar Arası kim yazıyor sizce paket gümrüğe takılmışmıdır bundan sonraki süreç nasıl olacak yardımcı olurmusumuz

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Evet, bana Topkapı yolu göründü. :)

http://i1239.photobucket.com/albums/ff506/w116/ptt_zpsf9107f6e.jpg

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Peki ne olacak şimdi?
Sizin nezaretinizde paketin kontrolünün ardından vergiyi ödeyerek kargonuzu alabilecek misiniz yoksa "Biz bunları geri gönderiyoruz, seni de bilgin olsun diye ayağımıza kadar getirttik" durumu ile mi karşı karşıya kalacaksınız?

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Sefa.

Bildiğim kadarıyla, paket yanımda açılacak. Kontrol edecekler. Yasaksa geri gönderecekler.

Ben ne yapacağım? Yeniden sipariş vereceğim. Bu kez DHL ile.

İçerisinde bulunan kimyasalların yanıcı ve havayı inceltici etkileri bulunmamakta. Uçucu değiller. Özellikle seçtim. Zaten bu tür maddeler kargo olarak taşınmıyor. Sadece ticari olarak taşıyabilirsiniz.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Hmm... Yani hala bir belirsizlik ve kuşku durumu söz konusu.
Umarım geri gönderme gibi bir durum olmaz ve daha fazla uğraşmadan, bir an önce kargonuzu alabilirsiniz. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben de bu gece Merlin Cycles'tan bir adet Shimano M324 pedal ve bir adet Zipp Service Course CX gidon bandı sipariş ettim.

(link)

(link)

Specialized S-Wrap Roubaix gidon bandı almak için çok uğraştım ama sağolsun Evans Cycles bu ürünü Türkiye'ye göndermiyormuş. Sebebi anlamadım. Çok kişi tarafından önerilen, son derece kaliteli bir bant olduğunu okudum. Fakat olmadı. Ben de Zipp Service Course CX seçtim.

Pedal olarak da ben yol bisikletini daha çok tur ve spor amaçlı kullandığımdan, MTB pedal tercih ettim. Tabi bazen iki adım yola SPD ayakkabı kullanmak istemediğim için, bir tarafı düz/platform pedal olsun istiyordum. A530 pedallar ile bunlar arasında kaldım. MTB ayakkabının yürüyüşlerdeki rahatlığını da hesaba katarak M324 dedim, yol pedalını gözüm kesmedi. Belki ileride yol ayakkabısına ve pedalına geçerim. :)

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@ahmetcan44

Mantıklı düşünmüşsünüz. Hatta shimano'nın spd trekking ayakkabıları var. Normal ayakkabı tarzında, kaller içe gömük ve yere değmiyor. Bunuda zaten uzun yol turcuları kullanıyor pratik olsun diye.

Aldığınız gidon bandı CX modeli yani cyclocross için tasarlanmış. Ben aynı bandın CX olmayanını aldım ve gidonuma sardım. Harika bir ürün.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar bugün Topkapıdan pakedimi aldım.

Depo başında, masada bir bayan vardı. Pakedim gelince inceledi. İngilizce biliyordu ve içindeki malzemeleri didik didik inceledi. İnternetten baktı vs. Bisiklet ile ilgili malzemeler olduğuna kanaat getirince ilk aşamayı geçmiş olduk.

Siparişim 74+6 euro idi. 6 Euro kargo bedeliydi. 74 euro olduğu halde 75 euroya dayanmış deyip vergi ödemeniz lazım dedi. Bayağı dil döktüm. Durumu anlattım, özellikle 74 euro yaptığımı söyledim. Sonuç olarak muaftır damgasını bastı ve ürünleri teslim aldım.

İlgilenmesi, ürünleri didik didik etmesi vs hoşuma gitmedi değil. İş olsun diye iş yapmıyordu açıkçası. Yardımcı da oldu sağolsun ama 74 euroya niye vergi çıkartmak istediğini bir türlü çözemedim. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Tuncay Üner

Tuncay Bey, isabet olmuş, size sorayım hemen; CX olanı kasten seçtim. Cyclocross yazması, bana biraz daha konfor odaklı olduğu izlenimini verdi. Sizce aralarında çok büyük fark var mıdır? CX'in zemini gofret gibi. Bana tutuşu daha iyi olur, terleme durumlarında daha az kayar gibi geldi. Gerçi vidyolara baktığımda iki modeli de her türlü yol bisikletinde kullandıklarını gördüm ama yine de sormak istedim. Ayakkabı olarak da M064 ya da dediğiniz türden bir trekking ayakkabı alacağım. MT33 de listemde ilk sırada fiyatı uygun olduğundan.

http://www.wigglestatic.com/product-media/5360055593/shimano-mt33-sh-12.jpg

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Zipp gidon bantları resimlerde sert bir görünüm veriyor. Ancak elime geçtiğinde pamuk gibi olduklarını gördüm. Konfor olarak müthiş diyebilirim.

CX konusunda ise emin değilim, belki daha sert bile olabilir (dayanıklılığı arttırmak için.) Ama konforlu olduğunu düşünüyorum ben. Zaten dediğiniz gibi her türlü bisiklette her iki bandıda kullanan var. İnternette araştırma yaparken forumda normal olmadığı için CX olan bir çok kullanıcı da var zaten.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Konuyu güncelleyelim.

Gore bike wear ürünleri için kullandığım mağaza gbcycles.co.uk. Royal Mail International Signed For ile gönderiyorlar. İstediğiniz ürünü geri iade edebiliyorsunuz. Mesela ben Gore'nin ayakkabı kılıflarından almıştım, ayağıma uymadığı için bugün ingiltereye geri gönderdim. 220gr paket kayıtlı olarak 9TL'ye geri gidiyor.

Latif D.

Forum Demirbaşı
Tepki
24
Bisiklet
Cube
@Özgür Ka

@Tuncay Üner
Merhaba Tuncay Bey bu konuda tecrübeli oldqnuz belli bu yazınız bilgilerindirici emeğinize sağlık bi kac sorum olucak jant seti alsamerli bike com dan sknti olurmu ve birde ödeme nasıl yapılıyor ksaca bilgilendirirseniz cok memnun olurum teşekkür ediyorum