PTT ile gönderim yapan yurtdışı alışveriş siteleri

Tepki
73
Bisiklet
Giant
grupset ve jant seti aldım normal kurdan 85 lira fark yedim. 75 Euro altı yapınca çok belli olmuyor, daha doğrusu koymuyor.

Scudo

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@Bilal Karaboğa
Hocam selamlar. Bu yazıyı gördükten kaç gün sonra kargonuz geldi? Teşekkürler..

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
@MBB
Kargonun elinize ulasma suresi değişebilir. Kargonuz DHL ile geliyor sanırım. Mail adresinize DHL takip numarasi gonderdiler. Kargo Turkiyeye girdiginde PTT devralacak. Bilgisayardan bu takip numarasina tikladiginizda DHLnin sitesinde CL.....DE diye bir takip kodu daha cikiyor. Bu kodla pttden takip edebilirsiniz. Mobilden girdiginizde takip kodunu ben bulamadım o yüzden bilgisayardan girip aliyorum bu kodu. 10 gun icerisinde kargonuz elinize ulasacaktir.

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@tuna ünüvar
Çok teşekkür ettim sağolun. Şuan gümrük için hazırlanıyor ibaresi gözüküyor. Büyük ihtimal önümüzdeki hafta içi elimde olur.

Tepki
46
Bisiklet
Scott
@MBB almanyadan türkiyeye pazar günleri kargo geliyo eğer sizin kargonuz bu pazar günkü sevkiyata yetişiyosa bu pazar yola çıkar perşembe gibi elinizde olur

• Beğen
Tepkiler: Yuppata

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
image.png
Şuan son durum bu. Bugün gümrükten geçmiş sanırsam.
Bu arada ben İstanbul'da oturuyorum. Teslimat daha kısa sürecek gibi.

jim beam

Üye
Tepki
12
beyler yurtdışından enerji jeli sipariş edince geliyor mu yoksa supplement diye takılıyor mu?

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Merlinde ki kargom Spring Parcel ile geliyor ancak takip konusunu pek anlamadım daha önce bu kargo firmasından alan varsa yardım etsin.
spring parcel.jpg

jim beam

Üye
Tepki
12
enerji jeli sıvı değilki kutuda küçük paketler halinde geliyor. ama sporcu desteklerine olan saçma kısıtlamaya takılıp takılmadığını merak ediyorum.

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
Almanyadan gelen bir kargom ürün değeri tespit edilemediği için ukimde takıldı. Neyse fatura kimlik fotokipisi falan yolladim son durum șu şekilde;
uploadfromtaptalk1453328479154.jpg

Ne olur sizce?
Bide șarjim %33 kalmıș ne yapmam lazım?
Yardım plzzz :)

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
@tuna ünüvar Fatura ve kimliğe gerek yok şimdilik. Bulunduğunuz yerin gümrüğüne gelir paket, sonrasında oraya çağırırlar zaten.

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
O kısmı atlamışım eve yazı gönderdiler fatura yada siparis detayi ve kimlik fotokopisi gonderin diye gonderdim bekliyorum :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu aralar ilginç bi şekilde takılma durumları var...On yıldır alırım aşağı yukarı benimkilerde ilk deda 1.5 ayı buldu ulaşmadı...Sanırım devlet baba buraya el atacak :)

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
İlginçmiş, şu ana kadar biri üç gün önce olmak üzere birçok paketim gümrüğe takıldı ve hepsinde, bulunduğum yerin gümrüğüne gerekli belgeleri götürüp paketi teslim aldım.

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
İșin ilginç tarafı bu siparişimden 1-1.5 hafta sonra bi sipariş daha verdim o bugün eline ulaştı fakat arkadaşım için sipariş etmiştim :)

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
aralık ayında online satışlar patladı, haliyle ortalık karıştı..
takipli kargolarımın hepsi olması gerekenden biraz geç geldi de, takipsiz 2 adet paketim kayıplara karıştı gitti..

bundan sonra bir daha takipsiz birşey almamaya karar verdim, takipsiz gönderi tam bir kör kuyu, gelip gelmeyeceği tamamen postacıların insafına kalmış!!!

edit: tesadüfün böylesi.. konuyla ilgili bir başlık açılmış donanımhaber forumda.. takipsiz kargoların kaybolmasını şikayet edelim yazmışlar.. demek ki bu hırsızlık olayı zirveyi gördü

(link)

https://i.hizliresim.com/jVqarD.jpg

Tepki
60
İsim
Cem Tuna T.
Bisiklet
Diğer
yakın tarihte yurtdışından 74,67 euro değerinde bir alışveriş yaptım. Banka önce dolara sonra türk lirasına çevirdi. 1,5 tl'lik bir fark yansıdı sadece kredi kartıma.
Bunun dışında kargom sorunsuz, yılbaşının da araya girmesiyle 13 günde elime ulaştı.
Yalnız kargoyu dakika dakika takip ederken, ptt'deki takip bölümünde bir kaç enteresan adıma denk geldim.
1- Torba açıldı.
2- Torba değer tespiti yapıldı
3- Torba kapatıldı.
4- Torba gümrükten çıktı.
İşin aksi kısmı arnavutköy ptt'den, önce bursaya sonra çanakkale'ye nakledilirken kargo, takip sayfasında bu 4 adım yoktu.
Sebebini bilemedim ama takip adımları siliniyor.