Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

PSI ölçümü...

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında stratus tarafından paylaşıldı.

1. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Lastiğimde 40-60 PSI hava vurulması gerektiği yazılı ama bu PSI ölçümünü nasıl yapıcam,mesela sizler buna nasıl dikkat ediyorsunuz veya ölçümü nasıl yapıyorsunuz?

2. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Pompam göstergeli olduğu için bir zorluk çekmiyorum. ;)

3. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:

Hayırlı olsun Koray, benim pompadan mı aldın? Ama arkadaşın sorusuna da yanıt vermen gerekirdi demi ;)

Koray arkadaşımızın da söylediği gibi lastiğin içindeki PSI yi gösteren pompalar mevcut. 15-20 YTL civarı olması lazım. Bunlardan bir tane temin edersen eğer, lastiğinize ne kadar hava bastığınızı görebilirsiniz. Hatta bende ki bu pompanın bir özelliği daha var. Hem basarken hem de çekerken lastiğe hava verebiliyor :D

Bunun dışında benzin istasyonlarında bulunan hava pompalarında da gösterge var, kimisi dijital kimisi ibreli. Onları da, basacağımız hava kadar ( mesela 40 psi ) ayarlayıp bastığımızda herhalde o kadar miktar lastiğe hava basıyor olması lazım. Onlardan pek anlamıyorum :D

stratus bunu beğendi.
  4. KemalBaloglu

KemalBaloglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    en kolay yolu benzincilerde hava basmak tabi araba sibobuysa iç lastiğin

stratus bunu beğendi.
  5. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Hava mı atıyosun benimkide hem basarken hem çekerken lastiğe hava veriyor. :D

6. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Sevindim senin adına, lastiğine hava basarken daha az yorulacaksın. Ben arkadaşı bilgilendirmek babında söyledim Koray. Tavsiye olarak ;)

Koray Karaman bunu beğendi.
  7. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aynı pompa bende de vardı,bisiklet çalınınca o da gitti ama gösterge sürekli 20 yi gösteriyordu hava basınca,sanırım bozuktu heralde. O varken de işimi görmüyordu. Benzinci olayını biliyorum ama sırf PSI öğrenmek için gitmek bana akıllıca gelmedi,öneri ve yardımlarınız için sağolun,sanırım "el kararı "hava basmaya devam...

8. serdarthenever

serdarthenever Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin; sanırım bisiklet lastiklerinin hava basıncı, otomobil lastiklerinin hava basıncından daha yüksek olacak şekilde ayarlanıyor. Geçenlerde bir akaryakıt istasyonunda bisikletimin arka lastiğe hava basarken, istediğim basınca henüz ulaşmadan cihazdan ikaz sesi geldi ve hortumdaki hava akışı kesildi. Ben de el pompasıyla ilave hava bastım (Cihazdaki basınç göstergesine bakmayı o anda düşünemedim çünkü sırada 2-3 otomobil vardı:)