Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Prowell F-44R Kask Hakkında

Konu, 'Giyim' kısmında Erdal YILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, bir süredir kask arayışındayım ve en son Prowell F-44R'de karar kıldım. Yalnız satın almadan önce sizlere de danışıp fikir almak istedim.

Fiyat limiti olarak kask için en fazla 80 TL'sını gözden çıkarmış durumdayım. Prowell F-44R ise 55 TL'sı civarına satılmakta.

Sizce bu ürün alınabilecek kalitede ve sağlamlıkta bir ürün müdür?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.:)

2. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    aynısının kırmızısnı kullanıyorum giriş için yeterli düzeyde işinizi görecektir. Heniz kaza geçirmedim ama güven veriyor. Sadece tek sıkıntısı içindeki koruyucu kumaşların kalitesi pek iyi değil çabuk sökülüyor. Bunun dışında hem şekil hem hafiflik hemde kullanım açısından yeterli düzeyde

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  3. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Halil Bey cevabınız için teşekkürler. İnternet üzerinde prowell için karşılaştırmalı bir video'ya rastladım. Kaskı test için bir kütüğün üzerine koyarak uzun ve kalın bir sopa ile üzerine hızlıca vuruyorlar, kask bu darbe sonucunda ufak bir yerinden sadece içeriye doğru çatlayıp kalıyor, yani herhangi bir parçalanma söz konusu olmuyor.

Hatta video'yu paylaşmak isterim.
    http://www.youtube.com/watch?v=Syq7TvU_Ack

Sizce bu kasklar bu kadar sağlam mı, yada sağlamlık alınan darbeye göre değişken mi? :)

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  4. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kask'a hiç bir şey olmuyorsa kask kafanızı değil,kendisini koruyor demektir.Bu darbeyi emdiği ve azalttığının değil,bizzat kafanıza ilettiğinin göstergesidir.Bu sebeple beyzbol sopasıyla yapılan test,hiç te gerçekçi değildir zira biz kaskı,beyzbol sopasından korunmak için takmıyoruz değil mi?

Kaskın amacı,çok basit ve hızlı bile olsa,sürüklenmeli düşüşlerde,kafa tasımızı korumaktır zira bisikletli çoğunlukla balıklama düşer ve ilk kırılan kemik köprücük kemiği olur.Sürüklenmeli düşüşlerde leğen kemiği 2.sıradadır ve çoğunlukla kırılır,çaresi yok.

Yani,hızla birlikte 150-200 kiloluk bir kütle haline gelen bu et ve kemikten mamul insanın bir yere çarpmasıyla,testte gözüken,bir cismin bize çarpması farklı farklı şeylerdir.Sorun bakalım,kaska bu kadar güveniyorsa,o kaskı takar ve bizim vurmamıza izin verir mi?

Kask basit bir sebeple ölmek ya da hayatta kalmaktır.Ona vereceğiniz hiç bir paraya acımayın.Yemeyin,içmeyin biriktirip bir "Kask" alın.

5. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Derya Keçeci verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkürler.:in: