Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Protez bacakla şampiyonalara katılıyor!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mustafa ÇAKAR tarafından paylaşıldı.

 1. Mustafa ÇAKAR

  Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  3 Nisan 2009
  Mesajlar:
  485
  Beğeniler:
  771
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  02 Ağustos 2009 , 10:28
  Tekirdağ'da düzenlenen Balkan Bisiklet Yol Şampiyonası'na Romanya'dan katılan ve büyük erkeklerde yarışan Carol Eduard Novak (33) 8 yıldır protez bacakla katıldığı şampiyonalarda çeşitli başarılar elde ettiğini söyledi.

  Novak, yaptığı açıklamada, 15 yıl patinaj sporuyla uğraştığını, geçirdiği bir trafik kazası sonucunda ise sağ bacağının dizden aşağısını kaybettiğini belirtti.

  Kazanın ardından hayata küsmediğini ve spor yapmaya devam etmek istediğini anlatan Novak, bisiklet sporuna protez bacakla başladığını bildirdi.

  Sekiz yılda, 4 kez Romanya bisiklet turuna katıldığını ve derece aldığını belirten Novak, 2 kez Avrupa şampiyonu, 1 kez de dünya şampiyonu olduğunu kaydetti.

  Pekin'de yapılan olimpiyatlarda ikinci olduğunu ifade eden Novak, Balkan Bisiklet Yol Şampiyonası'na da 'birincilik' hedefiyle geldiğini söyledi.

  Protez bacağıyla yarışlara katılmaktan çekinmediğini ifade eden Novak, ''Kendimi 'sakat' olarak görmüyorum. Hayatı en iyi ve verimli biçimde yaşamalıyım. Dünyaya bir kez daha gelme şansım yok. Pedal çevirdikçe hayata daha sıkı tutunuyorum'' dedi.


  Kaynak: www.ajansspor.com
   
  Mert Bağcılar ve nükleer kedi bunu beğendi.