Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

protein tozu zamanı?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında SametAksuoğlu tarafından paylaşıldı.

1. SametAksuoğlu

SametAksuoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    salon antrenmanlarında, aktivitenin hemen sonrasında fazla bekleme yapmadan protein tozunun içilmesi gerektiği söylenir...

ben salona bisikletle gidip geliyorum ve öğrenmek istediğim, eve dönüş yolculuğumu da aktiviteden saymam gerekir mi?

salondaki antrenmandan hemen sonra mı yoksa bisikletke eve döndükten (kadıköy-ünalan) sonra mı toz almalıyım?

2. Burak Açıl

Burak Açıl Forum Demirbaşı

Seviye:
    Antremandan sonra cardio yapıyorsan, protein tozunu da ant. hemen sonra alman daha iyi olacaktır.

3. Yiğit Dikici

Yiğit Dikici Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tahminimce en fazla 15 dk da eve gidiyosundur bu yüzden çok sıkıntı değil evde de alabilrsin . Ama whey proteini kullan antremandan sonra. Emilimin hızlı olması açısından.

4. emir arıca

emir arıca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Antremandan hemen sonra almalısın...Aldığın toz whey konsantre ise 30 dk. içinde whey izole ise bir kaç dakika içinde kullanıma geçer... Şöyle ki ben antreman sonu duşa bile girmeden kullanıyorum izole olanı... Sıfır kayıp...

5. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Eve dönünce alabilirsin.

6. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Antreman yaptığın süreyi bir bütün olarak algılaman gerekiyor.Onun için aktivite bitimi,yani eve döndüğün anda alman daha yerinde olacaktır.

7. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    protein sentezi,karbonhidrat gibi değildir,yaklaşık 12 saatlik bir dilimde olabilir,eğer düzenli ve dengeli besleniyorsan,protein tozunun çok ince alınma hesabı yapma,sabah aldığın bir toz zaten 3-5 saat içinde etkişim sağlar,ama izole whey çabuk sentezlenir,ancak şu var antrenmandan önce karbonhidrat ve sonrasında karbonhidrat ve proteini az da olsa al ki vücudtan yemesin,tabiki ciddi antrenmanlardan bahsediyorum,yoksa 1 saatlik zevk için yapılmış etkinlilerden değil...

8. sinan hüner

sinan hüner Aktif Üye

Seviye:
    Ben antremandan sonraki 15 dk içinde kullanıyorum yürüyüş çok önemli değil salonda da içebilirsin

9. mehmettoprak

mehmettoprak Yeni Üye

Seviye:
    ben biraz ezber bozayım..
    yapabiliyorsan doğal gıdalar ile al 24 yasındasın daha.. vücudun ne kadar protein ihtiyacı var, ne kas kütlen var bilmiyorum ama eger cok ihtiyac yoksa almaprotein tozu..

sabahları kahvaltıda 4-5 yumurta beyazı bircok sporcunun protein ihtiyacını karsılar aslında.

mümkün oldugunca gıda desteklerinden steroid suplementlerden uzak durun.. ileri yaslarda veya sporu bıraktıkdan sonra dogası ritmi dengesi bozulmus bir vücut ile cebelleşmeyin

Onur07 bunu beğendi.
  10. Onur07

Onur07 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Mehmet kardeşime katılıyorum doğal yoldan alınabiliyorsa doğal yoldan alınmasından yanayım bende ;)

11. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sporcu besinlerinin içeriğiyle-gramajıyla aşık atabilecek kadar tamamen doğal beslenmek her yiğidin harcı değildir bana göre