promax frenler hakkında bilgisi olan ?

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
promax hidrolik frenler nasıldır arkadaşlar?

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ha promax ha noname, fark yok...

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Murat Cömez

Bu yorum "noname" parcalarin bazilarina hakaret olmus! :) Ben de bazen noname kullaniyorum. :)

Promax' in hic bir ürünü bes para etmez. Ucuz magaza malidir. Cok kisa sürede tamire, degistirmeye kalkarsiniz! :(

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
gerçekten çok mu kötü arkadaşlar yani sipariş ettiğim merida bisikletin üstünde var yeni başlıyorum bi shımano bm395 kadar değil mi yani?

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
Hidrolik frenlerini bilemiyorum ama Dahon Jack D7 katlanır bisikletimin üzerinde gelen Promax V frenleri 1000 km den fazla kullandım ve hiçbir sorun yaşamadm. Promax'ın V frenleri sağlamlık ve kalite olarak Shimano ve Tektro (iki markaya da ait V fren kullandım) ayarında diyebilirim. Halen üretilen Dahon'larda da Promax'ın V frenleri kullanılıyor.

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
@M.Yalınkılıç

anladım , biraz araştırdım bmx frenleri ve kompenentler üreten bir amerikan markasıymış kötü durmuyo , setlerinin fiyatlarına baktım deore setle aynı , çok kötüyse nasıl fiyatı bu şekilde , sipariş ettiğim bisikletin üstünde ki frenler şunlar (link)

http://www.aliexpress.com/item/Promax-2013-mountain-bike-oleodynamic-disc-dish-langerhans-m446-e1-dish-MTB-Brake-lever/1640008485.html

en ucuzu bu adam m445'ten iyi demiş ağırlığı gözüme çarpan diğer detayı 230 gr, iyi gibi duruyo ama bilemiyorum

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
@nurullah memiş

Kalitesinden şüpheniz olmasın. 28 jant bir bisiklette de Promax'ın mekanik disk frenlerini test etme şansım olmuştu, performansı gerçekten çok iyiydi. Elbette Colnago veya Sram Xo gibi üst düzey kalite frenler ile kıyaslayınca Promax da, Shimano da, Tektro da basit kalır. Ama aşırı yüksek performans beklemeyen kullanıcılar için kalitesi sağlamlığı gayet iyidir.

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
@M.Yalınkılıç

anladım yalınkılıç abi çok teşekkür ederim , bi nebze rahatladım :) gelsin bisiklette test edip görelim.

Tepki
5
Bisiklet
Cube
@nurullah memiş

Merhabalar. Benim de almayı düşündüğüm Fuji Nevada 29 1.3 modelinde bu fren sistemi kullanılmış. Bisikletiniz elinize ulaşıp deneme şansınız olduysa yorumlarınızı çok merak ediyorum.

Keyifli sürüşler dileğiyle...

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
@İbrahim Ertekin

merhabalar :) promax frenlere sahip olan merida big 7 idi fakat o bisikleti bulamadım vazgeçtim bi fırsat denk geldi giant revel 0 aldım üstünde tektro var, promax hakkında tecrübem yok ama çokta kötü değilmiş yani ama yaygın değil bence shimano filan tercih edin.
saygılar.