Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Profesyonel sporcu olmak

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Elzem tarafından paylaşıldı.

1. Elzem

Elzem Yeni Üye

Adı:
    Elif Zemzem Hebiloğlu
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba gençler bir soru takılıyor aklıma sürekli. 3 yaşından beri sporla haşır neşirim fakat şimdiye kadar ne takıma katılma durumum oldu ne profosyonel sporculuk için uğraştım. Aklım ruhum hep sporda, beni çok heyecanlandırıyor spor. Basketle aram çok iyi, paraşüt, kayak, bisiklet ruhumda var zaten, spora da patenle başladım. Şimdi sorum şu; iş hayatıyla beraber profosyonel sporculuğu götürmek, takımda olmak felan çok mu zor olur? Kaç saat çalışıyorlar genelde günlük antreman için. Vidyolara bakıyorum ben zaten çok hevesliyim takımda olmak için. Pozitif görüşlerinizi yoruma bırakırsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden hepinize.

Okan111 bunu beğendi.
  2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yasiniz kac, sorabilirmiyim?:)

Tolga Çelebi ve Okan111 bunu beğendi.
  3. boşgezeninboşkalfası

boşgezeninboşkalfası Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Profesyonel sporcu ifadesi göreceli bir kavram. Ama ben mesela kendimi hep amatör ruhlu profesyonel bisikletçi olarak görürüm. Ama profesyonellik konusu sorgulanmalı. Bizim ülkede profesyonel sporcu pek yok.

Yabancılar buna küçük yaşta başladıkları için biz onların gölgesi bile olamıyoruz. Ama şunu söylemek isterim. Ruhunuz ve kararlılığınız çok önemli. Ve sabır gücünüz. Bisiklette büyük işler başarmak demek belli bir aşamadan sonra bürokratik engellerle uğraşmak demek.

Kendim çok yaşadığım için söylüyorum. Bu sporda göz yaşı dökmeden olmuyor.

Ama imkansız diye birşeyde yoktur.

4. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bence çok güzel konulması gereken bir konudan bahsetmişsiniz... Tebrik ederim... Sayın @MustafaOnderATiK arkadaşımız işi bilen bir arkadaşımız geçen crossmax olayından sonra belli oranda çözdüm o arkadaşımızı... Gerçekten mantıklı ve radikal...

Bununla birlikte profesyonel olmayı bizim ülkemizde bisiklete takılabilen slx xt xtr setler, iyi jant bide fox maşan varsa ben profesyonelim oluyor ama... Bence olay bu değil...

Herhangi bir işe nasıl başlanırken acemi oluyorsak, nasıl ki her geçen gün farklı sorun farklı problemlerden geçiyorsak ve aşmayı öğreniyorsak bisiklette buna benziyor bir noktada... Ne yapmak gerek... Öncelikle bu işle ilgili bulunduğun şehirde takım var mı yaşın kaç, senin yaş grubunda bir takımda başlayabiliyor musun ya da onların yaşam şekli senin hayata bakışınla örtüşüyor mu? Beslenme, düzenli uyuma,disiplinli olma, okuma alışkanlığın, öğrenme heyecanın, sınırlarını ne kadar zorladığın gibi bana göre bir sürü daha faktör ortaya çıkıyor... Tüm bunlarla beraber artık bunlara haizsen gidip yarışlara katılarak kendinle yüzleşmen gerekir... Bir sıra yarış, deneyim, çalışmanın ürününde belli bir birikime geliceksin haliyle. İşte o noktada hangi maşa sana cevap verir, hangi yarışta ne yaparsın gerçekten türkiyenin en iyisi hatta avrupa hedefin var mı bu hedefleri gerçekleştirirken bir çok sporcumuz gibi sende sponsorsuz mu kalacaksın ? Bunların hepsine cevap verebildikçe derece elde ettikçe artık bu hobiyi aşmış hayat tarzı haline gelmişse bu işten geçinmeye başlamışsan sponsorların varsa yeni bir bisikletin tanıtımı seninle yapılmak isteniyorsa artık bence profesyonel olma yolundasındır da aslında o yolun daha hala başındasındır da... :)

Bunlar tamamen benim bakış açımdır... Eleştirmek isteyen arkadaşlar için yazıyorum bu kısmı :D

5. Elzem

Elzem Yeni Üye

Adı:
    Elif Zemzem Hebiloğlu
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  6. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Elzem ben teşekkür ederim güzel bir konu... Kendi fikir ve düşüncelerimi yazdım. Ve azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz çevrende aman yapamazsın edemezsin o adamlar başka bilmem ne gibi insanlar çokca bulunur ama sen başarılı olunca o başarıyı da ilk sahiplenler onlar olur. Kendinden mesul ol sadece ve milleti dinleme.... İstediğini yap, kararlı ol, azimli ol....

Elzem bunu beğendi.
  7. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Elzem

1976 senesinde pejo yol aldım,sürati seviyordum,alaydan kendimi yetiştirdim,
    takımlara girmedim ,lisans almadım ,bisikleti hiç bırakmadım,
    açıkça amatörüm ,33 km durmadan pedal çeviririm ,bi sürü eğimde cabası ,1 saat 31 dakika iyi derece değil,pro değilim haddimi bilirim,prolar 100 km durmadan antreman yapar arkada eskort araçları olur bu son derece güçte dayanıklılığa bakan bir idmandır ,çıtayı 50 km yapabildim anca 4 yıl önce ,
    eski bisiklet 44-32-22 idi arka 11-34 idi dudullu-göçbeyli hattında 50 km durma yapmadan gittim( 2 saat 10 dakika) bi sürü eğim cabası tabi,
    bunu yapmak için tabiki hedef var idi ora kartepe 218 km idi 99 km sonra 15 km eğim çıkmaya hazır olmak,ayıca uludağın 21 km eğimine hazır olmak

Elzem ve Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.