Profesyonel Bisikletçilerden Başlangıç Tavsiyesi...

WayLord

Üye
Tepki
2
Merhaba Arkadaşlar,

Gerçekten forumda o kadar çok konu başlığı varki ne alacağımı şaşırdım. Yanlış bir seçim yapmak istemiyorum. Tabi benim gibi yeni başlayacak olan arkadaşlarında daha sonra hüsrana uğrayarak bu işten doğumasını da istemiyorum. Bu yüzden başlangıç seviyesi olarak bu işin gerçekten uzmanı olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Bu konu başlığı altında tavsiyelerinizi toparlayabilirsek yeni başlayacak arkadaşlar için çok daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Genel olarak bisikletin donanımından hiçbir şekilde anlamıyoruz. Bu yüzden toplama işine giremiyoruz. Sanırım bir marka ile başlangıç yapmamız gerekiyor. Bu yüzden bizleri hayal kırıklığına uğratmayacak aksine bisiklete daha çok bağlayacak seçimler yapmamızda yardımcı olmanızı istiyoruz.

Genel olarak forumda bir çok arkadaş 3-4 markadan sürekli söz ediyor. Sedona, Kron, Trek ve Geotech gibi.

- Başlangıç seviyesi için bu markalar iyimidir.
- 400 YTL - 600 YTL arasında bir bütçeyle bu markalar arasından hangi model alınabilir?
- Alırken nelere dikkat etmemiz gerekir?
- Alacak olduğumuz firmanın bize gerçekten o bisikletin taşıdığı özelliklerde bir ürün verdiğini nasıl anlayabiliriz?
- Teknik olarak bu markaları aynı anda karşılaştırabilecek olduğumuz bir site varmıdır? Çünkü bu işi yapanların biri Sedonayı satıyorsa Kron'u satmıyor. Bu yüzden karşılaştırma yapamıyoruz. (Gerçi karşılaştırsakta bişey anlamıcaz :) )

Muhakkak yeni bir bisiklet alacak olan arkadaşlarında soruları vardır. Umarım bu konuda bizlere en azından fikir yönünden de olsa yardımcı olabilecek uzman bisikletçi arkadaşlar vardır. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler..

Scudo

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
Sedona Borla, Kron XC500, Sedona 711-V, Kron XC1000...Bu modellere bakın derim..

Alacağınız bisikletin maşasında lock out (kilitleme özelliği) çok önemlidir.

Bu saydığım bisikletler başlangıç için gayet iyi bisikletler.Alırken bisikletin 0 (sıfır) fiyatına bakıp öyle alın. ;)

İyi forumlar..

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
Sedona 711v 2008 ve Kron xc 1000 2007 bunlardan ikisini seç beğen al.İkisindede pişman olmazsın fakat yazdığım gibi Xc1000'in 2007 olmasına dikkat et.

• Beğen
Tepkiler: WayLord

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
Merida TFS 100 V ' yi incele derim .
395 euroluk fiyatı eğer peşin alabilirsen %10 iskonto ile 355 euro'ya geriliyor .
Ytl olarak da yaklaşık 675 'e denk gelir bu sayede .
Bahsettiğin bütçe değerlerine de uzak değil bu fiyat .
Ve sen eğer bunu alabilirsen "bisiklet alemine" mesafe katederek başlamış olacaksın :)
Bisikletten zevk alarak pedal basabileceksin hiç şüphen olmasın .

(link)

Linkten gözatabilirsin .
Yeni bisikletin şimdiden hayırlı olsun . . .

• Beğen

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@DoodLez

Kron xc 1000'nin 2008'inde bir farklılık yada dezavantaj mı var ? Gördüğüm kadarı ile kadro yapısı değişmiş ama teknik detaylarını bilmiyorum. Detaylı bilgi verebilirsen yeni bisiklet alacak olanlar için daha aydınlatıcı olur.

• Beğen

WayLord

Üye
Tepki
2
evet bende Burak gibi aynı sorunun cevabını merak ediyorum. KRON XC 1000 2008 i alınmaz kılan nedir acaba?

seddat

Üye
Tepki
2
benim bildigim kadarıyla parcaların kalıtesını dusultup fıyatlarını yukseltmısler.(2007 e gore) bunun ıcın arkadaslarımz 2007 model kron xc 1000 onerıyorlar.uygun fıyata bulundugunda bence alınabılır. iyi pedallamalar