Pro giyim ile daha hafif.

Selçuk Çilek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.258
Profesyonel bisiklet takımlarının giysileri ile "normal" giysiler arasındaki ağırlık farkları.
Ayakkabı,Kask ve Gözlük hariç,sporcunun diğer giysileri üzerinden Pro takım giyim parçaları ile 100 ile 250 gram arası ağırlık avantajı sağlamak mümkündür.
Bunun için iki adet eldiven ağırlık örneği veriyorum.

Cervelo Test Team ,Castelli , L ,30gram
CTT nin yarışlarda kullandığı eldiven seti.

(link)

Nalini Pro serisinden 70 Team , L, 39 gram
,
(link)

Scudo

yiğit_kara26

Forum Demirbaşı
Tepki
172
şimdi ben çok duyuyorum 1 kilo hafif olsa ne olcak bir kilo ağır olsa ne olcak diye şeyler çok duyuluyor bunları söyleyenler paylaştığınız konuyu görseler nederler acaba :D

• Beğen
Tepkiler: serkkan

Ahmet Bolgi

Forum Bağımlısı
Tepki
776
@yiğit_kara26

hafiflik her zaman avantaj olacaktır ama bu konuda sizin bahsettiğiniz kişiler ( bende bu guruptanım) kilom 92 bisikletimi 250 gram hafifletsem ne hafifletmesem ne. giyimdede durum aynı. ilk etapta kendi ağırlığımı düşürmem hem sağlık hemde ekonomik açıdan daha önemli(1gram=1eu olduğunu düşünürsek) şimdi gramlarla uğraşan arkadaşlarımızın durumu farklı olabilir. bedensel denklikte 1 gram ağırlığın bile önemi ortaya çıkar bunun hesabında olan mutlaka çıkacaktır, haklıdırlarda. ama kilosu olmuş 100 adam bisikleti 50 gram hafifletecem diye tırmalıyor sözümüz bunlara.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Önce kilo vermeye bakın.Boy ,kilo farkı 5-10 arası olmalı.Sonra daha hafif bisiklet,daha hafif aksesuar gibi olaylara inmek lazım. Kim istemez 5000-10000$ lık bisikletlere binmeyi.Paranız varsa alın derim tabii ki

Yoksa bisikleti 100gr hafifletecem diye yüzlerce,binlerce $ harcamak aptalca bence

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
herkes yarışmak , profesyonel olarak yapmak zorunda değilki bu sporu. parası olan , bu işi hobi olarak yapan kişi bile kendini mutlu etmek , egosunu tatmin etmek için hafif donanım peşinde koşabilir. Belki o hafif bisikletten aldığı tatmin duygusuyla daha çok binip fazla kilolarından kurtulmak için kilo vermeye motive olacak bu kişi. Bence bunu gereksiz , aptallık gibi adletmemek gerek. Parası olan alır. Ne için yaşıyoruz ? Ne için çalışıyoruz ? kimi koleksiyoncu yeri geliyo bir şişe şaraba 25000 dolar veriyor , ya da 10000 dolara sevgilisine tektaş bilmem kaç karat pırlanta yüzük takıyor. Varsın bende 3 4 euroya bisiklet alayım .. ÇOKMU ?

bol pedallı günler dilerim...

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@tolgayalcin

Aptal kelimesi konusunda özür dilerim .Bir refleks olarak çıkmış.Kusura bakmayın

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Selam Herkese,

Konu ilginçleşmiş bende dayanamadım paylaşmak istedim...

2009 mayıs başında alu yol kadrosu vardı bende , 1.91 boya 106 kg dım o dönemde.
karbon kadroların cazibesine hep yenik düşmüşümdür fakat bu kiloyla cesaret edemiyordum , kendime güzel bir çalışma planı yaparak ekim sonunda 85 kg düştüm şuan dada 84 kg ım.
Şimdi madone 6.9 PRO topladım kendime sezona hazırlanıyorum benim bindiğim ort 70 km günde hobi olarak.
Yani benimkisi daha iyiye daha hafife ulaşmak için kendini hafifletmek oldu :D tabi ayna karşısındaki mutluluk cabası :rolleyes:
Bu yaz 80 kg denicem ve orada sabitliycem :)
Hem ben hafifledim hemde bisiklet

kalın salıcakla,