Presta Sibop Kırlıdı

Tepki
8
iyi günler arkadaşlar geçen gün presta siboplu tekere hava basarken içindeki pimi kırıldı bunu değiştire biliriyim yardımlarınız için şimdikten teşekkür edrim.

Scudo

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Tamir olabileceğini sanmam, en iyisi yeni bir iç lastik almak.

Tepki
8
yorumunuz için teşekkür ederim ben gine de tamir etmesini buldum elinizde eski patlak presta siboplu iç klastiğiniz varsa onun iç piminin somunu pense ile tutarak söküyoruz daha sonra söktükten sonra içindeki pim boşa çıkıyor bunuda iç lastiğin tam sibobun alt tarafından ufak bir delik açarak pimide oradan çıkarıyoruz pimi kırık iç lastiğede aynı şekilde bir ufak delik açarak içine sokuyoruz ve pimi yerine yerleştirip somunu tutturuyoruz ve en son olarak lastiğe güzel bir yama yaparak bitiriyoruz.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@serhatdiken
Eski bir iç lastiğe bunu deneyeceğim,teşekkürler emeğin için.

ilker çelikcan

Daimi Üye
Tepki
218
Geç oldu ama;
Bir lastiğin sibobunu diğer bir lastiğe tek parça halinde takabilirsiniz.
Presta sibobu, lastiğe bağlı kısımdan dışarıda kalan bir kaç milimlik kısmı penseyle tutup çevirerek çıkarabilirsiniz.
Sibop kısmı uzun boru kısmın içine vidalı oluyor.

Resimde görülen beyaz vidalı kısmı tutup çevirerek sarı kısmın içinden çıkarabilirsiniz.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cf/Presta_valve_close.jpg

Ayrıca araba sibopları da çatal tornavida ya da karga burnu gibi bir şeyle tutup çevrilerek çıkarılabiliyor.

Düzeltiyorum: Resimdeki gibi siboplar için geçerli. Hepsi bu şekilde değilmiş sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Evet şu an denedim oldu.Çok yararlı bir bilgi oldu,kullanılamaz haldeki iç lastiklerin siboplarını yedek olarak saklayabiliriz bu şekilde.Teşekkürler.