POWERTAP kullanan varmi aramizda?

Scudo

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
Selam, bizim kulübte (İzmir bisan spor kulübü) bir yol yarışçısı arkadaşımız var.Biz Bisanın yol takında 3 sporcu olarak yol yarışlarına katılıyoruz. Nuri Acar da bu 3 kişiden biri ve onda Powertab var ona göre antrenman yapıyor. Çok büyük bir ihtimalle Türkiye'de bu sistemi ondan başka kullanan sporcu yok.

Murat Altinbasak

Daimi Üye
Tepki
216
Super. Cok pahali bir olay.. iyi bir yaris bisiklet alinir Powertap parasiyla.
Merak ediyorum.. acaba "field test" yaptimi Nuri? Eger yapmadiysa cok tavsiye ederim ve nasil yapildigini ogretebilirim. Bu sekilde Nuri'nin "functional threshold" (FT) watt orani hesaplanabilir. FT cok onemli ve bundan haberi olamayanin hic isine yaramaz Powertap cihazi.

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
Nuri Acarın yurt dışında tanıdığı profesyonel antrnörler ona hep bununla ilgili bilgi gönderdiğini duymuştum.Ama şimdi bu sistemi ne şekilde kullnaıyor benim haberim yok.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@gazoz

Bildiğimiz nabız ve km saatlerine ek olarak pedal gücünü watt olarak anlık ve çok hassas olarak ölçen çok gelişmiş hatta en gelişmiş cihaz, nabız oldukça göreceli olduğundan gerçek performans ancak watt ile ölçülebilir daha da doğrusu kilogram basına bastığımız watt ile...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Ahh ah powertap inşalah ileride benim de almayı en çok istediğim cihaz. Bu arada siz hangi modelini aldınız Toofastforu ?

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
Türkiye'de bir aralar ismini hatırlayamadığım bir Alman bayan sporu bu sistemi kullanarak yarışlara hazırlanıyormuş;ancak,ülkemizde yapılan yarışları görünce o da çalışmayı bırakmış diye duymuştum taa 2005 yılında bir kulüp antrnöründen.

Murat Altinbasak

Daimi Üye
Tepki
216
@Hakan Yazman
(link)
Powertap SL, SARIS firmanin. Cok memnunoldum bi cihaz'dan. Nabiz'ima bakmiyorum bile artik. Ortalama watt'lara bakarak insan kendinin frenliyebiliyor yada gaza basabiliyor. Ama pahali.. 1000$ in ustunde, arka cant'ile birlikte alinca.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@Toofast4u

Harika bir cihaz, karbon modelleri de vardı sanıyorum, ben bir de SRM e çok takmıştım o da aynakoldan ölçüyor, çok güzel aletler, ben de bugün hava yağışlı olduğu için tacx trainer da antrenman yaptım, 220 watt ortalama ile 40-60 dakka gidebiliyorum artık nabızım da yükselmiyor fazla bu watt da en fazla 170 falan oluyor kilom da 73 aslında 8-10 kilo fazlam var.
Sizin wat durumları nasıl powertap da ?

Murat Altinbasak

Daimi Üye
Tepki
216
@Hakan Yazman

Uff.. bu konuda saatlerce konusabilirim.. Daha fazla vaktim olmali! Az sonra cevapliyim en iyisi.

gazoz

Üye
Tepki
23
yanıt için teşekkür ederim Hakan abi..

ancak kafama takılan biyer oldu,komik olursa bağışla:)
wat derken tekerın cihazla olan samimiyetınden(yada sürtünmesınden) cıkan güç yada elektırıklenmeyimi kastettın:rolleyes:

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@gazoz

Hayır, bu cihazlar ürettiğimiz gücü watt cinsinden ölçüyorlar, böylece ne kadar güç açığa çıkardığımızı daha doğrusu ne kadar güçlü olduğumuzu görebiliyoruz...

Aziz Unsal

Üye
Tepki
37
İsim
Aziz Ünsal
Bisiklet
Canyon
Merhabalar,
ben de powertap p1 pedalları kullanıyorum. İki taraflı ölçüyor olması ve podsuz kullanım imkanı vermesi açısında çok güzel bir ürün. Fakat sol pedalın kalibresi 39n çıkıyor. Powertap a göre kalibre oranı -30 ile +30 arasında olması gerekiyormuş. Kendi uygulamasından kalibre ettiğimde bu sonucu buldum. Benim gibi böyle bir sorunla karşılaşan var mı acaba?