Powerbar Energize domuz yağı içerir mi?

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Arkadaşım yurtdışından bu ürünü getirdi.Turlarda kullanmak istiyoruz.50 gramında yaklaşık 850 kalori içeriyor.

(link)

Sağlıklı mıdır?
Domuz yağı içerir mi?

Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

Scudo

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
İçerisinde pepsin diye bir madde görürseniz domuzyağı demek. Pork domuzeti. Ama bunlar haricinde domuz iç organlarından üretilen bir jel ya da zar gibi madde var. Onun ingilizcesini bilmiyorum. Ama aratırsanız elbet onu da bulursunuz. Hatta bulduktan sonra paylaşırsanız biz de öğrenmiş oluruz.

Bilal Öz

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Geotech
Ürünün resmini çekip atarsanız kafanızdaki soru işaretlerini dağıtmamız çok daha kolay olur

Okunaklı biçimde içeriğinin yazdığı kısmı çekip ekleyin beraber bakalım :)

Bu arada 50 gramda 850 kalori çok deli bir miktarmış

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Şu an yanımda değil fakat içeriğinde domuz ile alakalı bir şey yazmıyor.İçindekiler kısmında Fr uctose-glikoz şurubu (% 39.1), yulaf kepeği (% 14.6), gevrek pirinç (% 10.1) (pirinç, şeker, buğday gluteni, bitkisel yağ, arpa malt unu, tuz Meal), pirinç unu (9.8 %), nemlendirme maddesi süt proteini, maltodekstrin (% 5.6), badem, yulaf gevreği (% 3.9), gliserol, sitrik asit (0 85 g / 100 g), fruktoz (% 0.5), sodyum tuzları, aroma, tuzudur. Diğer fındık, fıstık ve soya kalıntıları içerebilir şeklinde yazılar var.Açıkça domuz yağı veya ürünü gibi bir ibare yer almıyor.

Tepki
7
Bisiklet
Salcano
genelde şekerlemelerde kullanılan,kemiğin kaynatılmasıyla elde edilen jelatin var.domuz veya sığır kemiğinden üretiliyor.bazı yabancı menşeili ürünlerde domuzdan elde edilen kullanılabiliyor.ama ürün şekerleme olmadığı için pek tehlike yok.zaten içindekiler kısmında bu tür birşey yazmıyor.

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Evet içindekiler kısmında bir şey yazmıyor fakat içindekiler kısmında yazmayan ama nelerde nelerde kullanılan domuz ürünleri olduğundan ve ayrıca yurt dışı çıkışlı bir madde olduğundan endişeleniyorum...

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bu ürün Türkiye de satılıyor mu?Satılmıyorsa eğer içerisinde domuz ürünü olma olasılığı daha da yüksek...

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Gökhan Toros

Gökhan fiyat uygun olursa paylaşalım :)

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@HASAN TONBUL

Domuz yağından çok daha zararlı maddeler var içinde.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
İsviçre'de bu ürünü görmüştüm, ancak hiçbir Türk yemiyordu önermiyordu, sormadım bende nedenini :)

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
sondan başlarsam isviçrede yemeyenler kimler? buna nasıl karar verdiniz?ayrıca ben bu platformda bu tür konuları doğru bulmuyorum,içinde domuz etimi var alkolmu var? inancınıza uymuyorsa yemeyebilirsiniz?veya içinizde bir şüphe varsa bunu neden üretici firmaya sormuyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Fırat Dizman

"Coca Cola'da baldıran zehiri varmış" muhabbetine dönecek zaten konu bir süre sonra. Muhteviyat yukarıda konuyu açan kişi tarafından verilmiş. Kendisi orada yazanlara itibar etmiyor ve birilerinin gelip imalı açıklamalar yapmasını ve üründe domuz yağı olduğunu iddia etmesini bekliyor muhtemelen. Başka türlü rahatlamayacak sanırım. Bunun dışında uzatılacak ne var, ben de henüz anlamış değilim. :)

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@emir arıca

pepsin nın domuz yağı olduğu bilgisini bizlerle paylaşırmısınız? bildiğim pepsin mide asidinde bulunan bir enzim,farklı bir adı varsa kaynak belirtirmisiniz?

• Beğen

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
@Fırat Dizman
Bu bilgi internetten ya da başka bir kaynaktan değil.normalde güvenmediğim şeyi paylaşmam ama bu konuda olay şu. Teyzem ve eniştem Kanada da yaşıyorlar 40 seneden beri. Bir kere onları ziyarete girtme şansım oldu. İngilizcem çok yeterli değilken benim dini bütün eniştem pork kelimesinin domuz eti olduğu pepsin yazan ürünlere de dikkat etmemi bunun da domuzyağı türevi taşıdığını söylediği için paylaştım. Neredeyse hayatının 3 te 2 si Kanada da geçmiş ve dini bütün olmakla övünen bir insanın yanlış söyleyeceğini düşünmedim ve düşünmüyorum. Bu konularda aşırı hassasiyeti vardır. Ama doğruya doğru bilimsel bir araştırma sonucu yazılmış bir yorum değil. Bahsettiğinizle isim benzerliği olduğunu düşünmek istiyorum. Ama bahsettiğiniz gibi yanlışsam eniştemi de arayayım bunca yıldır yanlış iş peşinde koşmuşsun diyeyim.

• Beğen

Murat cinar

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Atala
Beyler işin içine para girdimi ve kazanç adamda ne din ne iman kalmaz adının ülker olması veya nestle olması hiç bir şeyi değiştirmez.bizde bu herşeye onay veren sağlık bakanlığı olduktan sonra.ne yerseniz yiyin.