Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

powerade sporcu içeceği

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında AYDIN AYTAÇ tarafından paylaşıldı.

1. AYDIN AYTAÇ

AYDIN AYTAÇ Yeni Üye

Seviye:
    powerade izotonik sporcu içeceği kullanıp da faydasını gören var mı bilmiyorum ama metro marketlerde 1 koli (12'li) powerade 330ml alan herkese siyah powerade t-shirt'ü hediyeymiş.fiyatı ise kdv dahil 11,85tl.ilgilenenlere duyurulur www.metro-tr.com

2. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sporcu içceği diyor zaten enerji içeceği deil...
    spordan sonra veya spor esnasında terleme yoluyla kaybedilen tuz ve mineralleri yerine koymaya yarayan bi içecek...

3. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    faydası vardır. spor sırasında terleme yoluyla kaybettiğiniz mineralleri tekrar kazanmanında yardımcı olacaktır. elektrolid dengesini saglar. arkadasın dediği gibi enerji içecegi değildir, mucize beklemeyin, sadece cabuk toparlanmanızı saglar.

fiyatı iyiymiş yalnız metro'ya artık gunubirlik giriş almıyorlar, ticari kaydınız olması gerekiyor.

buarada powerade bana fazla tatlı geliyor, spor sırasında alımı rahatsız ediyor. ben toz isostar kullanıyorum veya gatorade tad olarak daa guzel geliyor bana.

AYDIN AYTAÇ bunu beğendi.
  4. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Isotonik içecekler gerçekten çok çabuk toparlanmanızı sağlıyor tecrübe ile sabit.. Normalde her zaman yaptığım zorlu bir aktiviteyi sadece su ile yaptığımdaki ile isotonik içecek ile birlikte yaptığım zaman arasında aktivite sonrası da aktivite sırasında da fark oluyor daha çabuk toplarlanıp yeniden pedal basmaya istekli hale geliyorum :)

5. kocak04

kocak04 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar içindekiler bölümünü okursanız içinde az da olsa karbonhidrat olduğunu göreceksiniz..

6. AYDIN AYTAÇ

AYDIN AYTAÇ Yeni Üye

Seviye:
    ankara da isteyen arkadaşlara metro giriş kartımı ödünç olarak verebilirim,ayrıca içinde güzel bir şarap mahzeni de var.hoşçakalın

7. stheaven

stheaven Aktif Üye

Seviye:
    İsostar ve powerade kullandım.. dediğiniz gibi kimine çok şekerli geliyor kimiside maksimal fayda elde edemiyor.
    Benim geliştirdiğim bir içecek karışımı var.
    Bir kaşık bal, soda, 1 limon suyu ve su.
    Bal kana çabuk karışan rafine olmayan şeker, soda mineral, limon ise
    kanı seyreltiyor.
    Ağız tadına, antreman türüne ve antremandaki etkisine göre içeriğindeki
    oranlar ayarlanabilir.

tolgayalcin, d.berkay ve AYDIN AYTAÇ bunu beğendi.
  8. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Merhabalar..
    Karışımınızda kullandığınız soda'nın herhangi bir faydası yoktur.. Sodalar herhangi içilebilir bir suya karbondioksit gazı eklenerek elde edilir sadece midenin PH'ını asidik yönde artırdığı için hazmı kolaylaştırmak adına kullanılır..
    Bunun yanında maden suları yerin içlerinden çıkarlar ve bol miktarda mineral içerirler ve bu bağlamda yararlıdırlar.. Maden suyu seçimi yapılırken de düşük sodyum, yüksek magnezyum ve kalsiyum içerikli olanlar tercih edilmeli.. Bu bağlamda tercihinizi doğal maden sularından yana yapınız..
    Limon suyu gerçekten yararlı, hemen fruktoz içerir hemde c vitemini bu sayede vücudun dinç kalmasında faydalıdır..
    Bal ise tadlandırıcı olarak tercih edilebilecek en güzel maddelerden birisidir. Basit şeker ancak sindirim sisteminde değişime uğradıktan sonra kana karışırken bal sindirime gerek olmadan çok süratli bir şekilde kana karışır. Spor yaparken ihtiyacınız olan anlık enerjiyi çok çabuk alabilirsiniz baldan..

Ancak bunların hepsi bir yana bu karışımı da sulandırarak kullanmanızda fayda var, sonuçta fiziksel aktivite sırasında yoğun olarak su kaybı olur vücuttan ve bu suyun geri alınması yerine göre hayati önem taşır. Maden suyu da su gibi olsa da yine de karışımın belirli bir oranda sulandırılması yani bol su içermesi yararlıdır.. Bunun yanında aktivite sırasında birden bol miktarda bu karışımdan almaktansa belirli aralıklarla(ortalama 10dk) az miktarda almak daha yararlıdır diye düşünüyorum..