Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Postacılar Bisikletleriyle Kar Kış Demeden Görev Başındalar

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.756
  Beğeniler:
  4.579
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Postacılar Ağır Kış Şartlarına Rağmen Görevlerini Aksatmıyor  [​IMG]


  Kar yağışının son bir haftada etkisini artırdığı ve hava sıcaklığının eksi 10 dereceyi bulduğu Erzincan'da postacılar, görevlerini aksatmadan sürdürüyor. Bisiklet üzerinde karlı ve buzlu yollarda postaları vatandaşın kapısına götüren postacılar, kışın sert yüzüne aldırış etmeden işini yapıyor.

  Kış mevsimin şiddetli bir şekilde yaşandığı Erzincan'da, PTT Başmüdürlüğü'ne bağlı PTT Merkez Müdürlüğü'nde görevli 24 postacı, görevlerine aralıksız devam ediyor. Zorlu kış şartlarına rağmen vatandaşın postasını taşıyan postacılar, sabah mesaisinin başlaması ile gelen yaklaşık 12 bin postayı mahalle mahalle ayırdıktan sonra işe koyuluyor. Karlı ve buzlu yollarda bisiklet üzerinde sorumluluk alanı mahalleye giren postacılar, kapı kapı gezerek postaları adreslerine ulaştırıyor.

  Kar ve buz sebebiyle yolda gitmekte zorlanan postacılardan Fahrettin Çamurcu, "Doğu Anadolu'da kış şartları ağır geçiyor. İşlerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor. Vatandaşın gönderisi beklemez. Zor da olsa işimiz bu. Vazifemizi yapmak zorundayız. Bisikletlerimizle kaysak da, düşsek de, hastaneye düşmedikçe ekmek paramız, mecburuz gönderilerimizi dağıtmaya." dedi.

  Yaz-kış demeden vatandaşa hizmet etmeye devam ettiklerini söyleyen Alaattin Şengül ise, "Kış aylarının zor şartlarında mecburen mesleğimizi yapmaya gayret ediyoruz. Sıkıntılarımız büyük. Bilindiği gibi Erzincan'da ağır geçen kış şartları nedeniyle bisiklet kaymalarımız, düşmelerimiz oluyor. Zaman bizim için çok önemli. Vatandaşlarımızın da bu Yağmurlu ve yağışlı havalarda bizlere yardımcı olmalarını, anlayışlı olmalarını, posta kutularını tedarik etmeleri, hizmeti zamanında yapmamız konusunda çok yardımcı olacaklardır." diye konuştu.

  24 Ocak 2012
  www.haberler.com
   
 2. İbrahim Aslanhan

  İbrahim Aslanhan Onursal Üye

  Kayıt:
  1 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  2.055
  Beğeniler:
  953
  Şehir:
  Diyarbakır
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Kendilerinin emeklerini anlamamız gerekmektedir. Nasıl çabalayarak vatandaşa hizmet ediyorlar, ekmek paralarını kazanıyorlar. Saygı duyuyorum,gıpta ile bakıyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.