Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Portekiz'den selamlar

Konu, 'Street & DJ' kısmında burnout_54 tarafından paylaşıldı.

1. burnout_54

burnout_54 Bisikletkolik

Seviye:
    Herkese merhabalar,bazı dostlarımın bildiği üzere,erasmus programıyla 10 aylığına Portekiz'in Coimbra şehrine okumaya geldim.

Bugün 8. günüm ve şehrin skateparkını ziyaret ettim ve sizinle paylaşmak istedim.En geç haftaya kadar da bmx'imi aldıktan sonra burda bol bol fotoğraflarımla sizinle olucam,herneyse fotoğraflar:)

küçük bi sk8park ama kendimi geliştirmem için yeteri kadar büyük diye düşünüyorum

2. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    Orda da mı tek sürüceksin :)

3. burnout_54

burnout_54 Bisikletkolik

Seviye:
    Pazartesi 12-1 gibiydi,okuldadır çocuklar canım:D

4. trek2662

trek2662 Üye

Seviye:
    inşallah bekliyoruz fotoları türkiyeden selamlar.... :D

5. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    okul vaktinde sen neden geziyosun :)

burnout_54 bunu beğendi.
  6. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Eh valla fena değil... sanki biraz daha yüksek olsaymış rampalar daha iyi olacakmış ama neyse tabi şuanlık hiçte fena sayılmaz kanka... Eee Specialized Fuse mü alıcan?

7. haydarpasa781

haydarpasa781 Forum Demirbaşı

Seviye:
    şanslısın umarım hakkını verirsin okulunun ve ortamının herikisinde de iyibir yerlere gelmen dileğiyle iyi pedallar...hee unutmadan kask tak üstüne bi ay yıldız sticker ı tak bizi simgele :)

burnout_54 bunu beğendi.
  8. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    almak için ne bekliyosa artık analayamadım :)

9. burnout_54

burnout_54 Bisikletkolik

Seviye:
    Almak üzereyim,sanırım çarşamba günü 2009 fuse 1 alıcam.Parkın bi kısmı kısa,diğer kısmı yüksek,havadaki hareketleri çalışabilmek için çok ideal ama:)

ve park oturduğum yere 30 dakika yürüyerek ve biraz dik şehir(kadıköy'ü andırıyo).Derslerde malum,haftada 2 seferi geçemem sanırım.

10. burnout_54

burnout_54 Bisikletkolik

Seviye:
    ya daha halletmem gereken büssürü resmi iş,ders vesayire gibi şeyler var,bunlar duruyoken 2. haftadan direk bisiklet alarak ailemin tepkisini çekmek istemiyorum ama artık yapacak bişey yok.Nerdeyse 3 haftadır bisiklete binmiyorum, rekor!:D

11. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çok güzel umarım kendini geliştirirsin.

ancak şu anda msj sayım yetmiyor. oy üzden burada sorucam belki cafe bölümüne konu açmayı düşünürsün bilemiyorum...

bu erasmus tan biraz bahsedebilirmisin??
    bende istiyorum ancak maddi olarak neler gerekiyor
    veya donanim olarak neler gerekiyor(ders başarısı/dil yeterliliği)

ve birazda genel anlamda bahsedebilirmisin acaba?

qatrio bunu beğendi.
  12. burnout_54

burnout_54 Bisikletkolik

Seviye:
    Burda bahsedeyim,genel kültür olsun:),öncelikle üniverste öğrencisisin sanırım,okulunun erasmus ofisi varsa en doğru bilgiyi ordan alırsın,ben biraz genel vereyim:

başvurmak için en başta ilk dönem ortalaman belirlediği limitin üstünde olmalı.Benim okulumda 2.0 ama 3.50 ye kadar çıkabiliyo sanırım bazı okullarda.

Ondan sonra ingilizce yazılı ve sözlü mülakata giriyorsun,bunlarda da başarılı olursan erasmus yapmaya hak kazanıyosun.

Maddi olarak,Avrupa girliğinden gelen burs var,Portekiz için aylık 400 euro,örneğin Ispanya için 500 euro,10 ay kalıcam ve 4000 euro luk bi bursum var yani. (3200 'ü şimdiden hesabıma yattı bile:) )

İlk ay için yanında biraz para getirmelisin en az 300-400 euro gibi,çünkü burs bazen geç yatabiliyo.

Bunun haricinde kesinlikle ingilizceniz çok iyi olmalı,çünkü büyük ihtimalle gittiğiniz ülkenin dilini konuşamıyor olucaksınız ve ingilizceniz tek kurtarıcınız olucak. Hiç ingilizce bilmeden gelen arkadaşlar oldu ama çok pişmanlar,şuan bilenlere muhtaç bi şekilde yaşıyolar veya el kol hareketleriyle anlatıyolar:D ama dersler ingilizce anlatılacağından anlayamıyacaklar sanırım:rolleyes:

İşin bide eğlence kısmı var,Avrupanın her yerinden erasmus öğrencileri geliyor okulunuza ve genelde onlarla takılıyosunuz,haftada en az 2 gece parti oluyor,henüz katılamadım ama Erasmus programının en zevkli yanının partiler olduğunu biliyorum:D

şimdilik aklıma gelenler bunlar.başka soruların için mail adresim: jokermoto@gmail.com :in:

13. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşekkür ederim istedğim bilgilerdi:DD
    hayır üniversite öğrencisi değilim. insallah seneye girmiş olucam. Lise 3 teyim.
    ancak erasmusu öğrenci exchange lerine bakarken öyle aratıyordum google abi de:D

denk gelmişti exchange yi biliyordum ancak bu erasmusu bilmiyordum biraz kurcaladı. sizinde gittiğinizi gördüm dedim hemen sorayım:)
    aslında liseyi ben yurt dışında bitirmek istiyordum ancak durumlar her zaman bazı seyler müsait olmuyor.
    hep bi plan bi hayalim vardı umarım gerçekleştirebilirm
    sizin adınıza çok sevindim. siz gerçekleştirmişsiniz ayrıca sk8 park içinde:):D malum Türkiye de hiç yok:D.

burnout_54 bunu beğendi.
  14. qatrio

qatrio Aktif Üye

Seviye:
    adam park diyo party bizi düşünmüyo canımız çekermi ne olur adminlerden konusun kapatılmasını istiyorum :D:D:D:D:D:D

burnout_54 ve Güvenç Terzierol bunu beğendi.
  15. neodim_bmx

neodim_bmx Forum Bağımlısı

Seviye:
    atilla kolay gelsın oralarda:D
    sımdıden bmxın hayırlı olsun ve kolay gelsın...:D;)

burnout_54 bunu beğendi.
  16. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    atilla bende kanada dayim ama etrafta hic skate park gormedim. otobusle felan giderken heryere iyice bakiyorum fakat hic gormedim. bide amma ovuyolar kanadayi. ama etrafta single speed kullanan racing'ciler var firenleri yok :D okulumun yakinlaridaki art gallery nin onunda takiliyolar:D ama adam akilli bir tane bile bisiklet gormedim. geneli hurda:D haftaya bilgisayar alicam alinca iyice arastiririm skate park lari belki bende bmx alirim cunku daha ucuz oluyo mtb den. ve tercihlerim arasinda fuse olur :D sana basarilar dilerim portekizde umarim cok iyi bi street ci olursun derslerde de basarilar ama genel basari street olsun :p:p

burnout_54 bunu beğendi.
  17. burnout_54

burnout_54 Bisikletkolik

Seviye:
    20.5 inç kadrosu ve sadece 250 euro olması fuse 1'i çok cazip kılıyo valla:D

Ben gitmeden 2-3 ay önce pinkbike'tan bi çocukla tanışmıştım orda street yapan,onun sayesinde buldum diyebilirim,pinkbiketa kendi şehrinden insanları bulup netten tanış derim,yardımcı olurlar kesin. kanada da küçük bi şehirde de olsan vardır ya:D, veya googlemap'tan da bulabilirsin,ben haritayı elime alıp yürüye yürüye buldum burayı,çok da zevkli oldu:D

Dersler konusunda,sınıfı geçsem benim için yeterli,asıl ön planda olan eğlence ve bisiklet!:D

ujur bunu beğendi.
  18. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    muhabbet konusunda biraz sikintiliyim cunku bilgisayarim yok gunde yarim saat 1 saat girebiliyorum ve ondada cok seye bakamiyorum. fuse1 250 euro ise bende dusunebilirim. bazi parcalari yanimda getirdim ama kadro masa jantlar yok. bi mtb alirsam eger bin dolar civari masraf yapmam gerekicek. belki daha fazla. iyi bi kadro 500dolar civari, argyle 409 zaten 350euro jantlar falandi filandi belki 1,5 bin dolar olur ama cok baba bi bisiklet olur. 500-700 dolar civarina cok iyi bmx ler bulabilirim ama mtb istiyorum be abi mtb ile daha zor hareketler ve ben zoru severim :D ve mtb ye aliskin oldugumdan bmx de ilk 1-2 ay zorluk cekerim. bide mtn ile bi yerden bi yere daha kolay giderim :D:D hey neyse bende skate park bulunca resimlerini ceker koyarim buraya:D

19. burnout_54

burnout_54 Bisikletkolik

Seviye:
    here it is:p:D

2008 model fuse 1:D, ama modelinin benim için önemi yok ucuzluk daha önemli ve güzel bi bisiklet yenileri 300 euro.Bugün 4 te gidicem bakalım skatepark'a:).

Doruk Atay bunu beğendi.
  20. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    vaauww:D::D çok güzel duruyor gerçekten:)
    eğer bunu alıyorsanız güle güle kullanmanızı dilerim şimdiden:)
    baskada alsanız fark etmez tabi neden öyle dediysem bunu alırsanız diye:D