Poponuz ağrıyor mu?

Tepki
32
İsim
Gökmen D.
Bisiklet
Mosso
@Özgün
Bende de Ng450 var,jelli sele kılıfı ve padli taytla kullanıyorum,buna rağmen yine de rahatsız.Ne aldınız acaba ? Atabileceğiniz bir link var mı ? Daha sonra deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Scudo

whale

Üye
Tepki
5
Bu konuda selenin ayarı da çok önemli. Seleniz düz ya da önü yukarıda ise ön kısmını biraz aşağı indirmeyi deneyin. Çok fazla değil 1-2 derecelik bir oynamadan bahsediyorum. Çok inerse popo ağrısı başka ağrıya dönüşebilir. [emoji28][emoji28]

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: MELİKŞAH

Burakcycle

Üye
Tepki
17
İsim
Burak KISALAR
Bisiklet
Bianchi
@honeybadger Merhaba aynı taytı bende aldım ilk sürüşümde de 200 km yaptım ama dediğiniz gibi yarısından sonra yanma yaptı.
İlk kullandığınızdaki yorumunuz olduğu için soruyorum hala aynı mı durum?

Rehaserdar

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Salcano
bende aliexprestenn alt üst bisiklet forması almıştım. Taytı jelli ve bütün. omuzdan askılı yani. ilk başlarda gayet iyiydi. şimdi biraz biraz ağrtmaya başladı. Bisikletimin seleside tam bi rezalet. neyse alıştığımdan heralle jelli taytı giyince uzun süreler bisiklet sürebiliyorum ama inanılmaz terliyo o bölge :D tam sıktığı için havada almıyor. o taytın çıkarılma anı yok mu :D :D evlere şenlik :D

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
Ben de aynı sıkıntıyı çekiyor idim, Btwin 59 TL lik turuncu tayttan aldım, iki saatlik sürüşte çok rahattı :)

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
Önceleri uzun süre sadece jelli seleyle işimi gördüm.İlk başlarda biraz ağrı çektim ama fazla km de yapmadığım için umursamadım. Zamanla alıştı benim popo herhalde ki bir daha ağrı olmadı. Sonra yaklaşık bir sene kadar bisiklete binemedim. İlk bindiğimde olağanüstü bir ağrı yaşadım, bu diğer günler de böyle devam etti, bir türlü popo alışmadı. Santini'nin kısa taytlarından bir tane aldım ki aşağısı azıcık rahat etsin. İlk 40, 50 km de sorun olmadı ama sonra gene ağrı olmaya başladı. Hayaları kurtardık tayt sayesinde lakin popo gene başladı ağrımaya ve ben de selenin ucunu çok az öne eğdim. Hem kaba etlerim rahatladı hem de takımlar. O bir iki derecelik sele hareketi hayat kurtarabiliyor. Her türlü önleme rağmen ağrısı fazla olan arkadaşların sele pozisyonlarını da gözden geçirmelerini tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
ben ağrıdan değilde terlemeden şikayetçiyim terleme olayını nasıl çözeceğim bilen varsa yardımcı olsun lütfen çare brooks olmasa iyi olur:)

Batuavicii

Üye
Tepki
7
İsim
Batu Avcı
Bisiklet
b'Twin
Ya bacağınızı uyuşturucak kadar sert mi seleniz btwin ergofit selede 1.5 saatten sonra duramıyorum nerdeyse bu arada sele kılıfı ve tayt kullanmıyorum

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Popo ağrısının en önemli sebebi sele boyudur.Seleniz fazla yukarıda olursa bacakların pedala olan baskısı azalır poponun seleye olan baskısı artar. Yani sele boyunu tam topuktan ölçüp ayarlayın. Bu ölçüden yüksek sele boyu size daha performanslı bir sürüş sağlasa da 30-50 km sonrasında kalça kemiklerinizde ağrılar oluşmaya başlayacaktır..

yokon

Üye
Tepki
58
İsim
onur
Bisiklet
b'Twin
Sele-toto uyumu bence kişiden kişiye kemik yapısı ve et yoğunluğuna göre değişiyor. Kemik yapımı bilmiyorum ancak, hatrı sayılır bir et yoğunluğuna sahibim. RR340'ın yanında gelen seleyi kılıfsız, taytsız kullandım. Ciddi bir problem yaşamadım. Ne olur ne olmaz diyerek decathlonun 60 liralık taytından aldım, şortun altına giyiyorum. Biraz abartmam gerekirse, bulutlarda gibiyim.

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar bende cannondale quic6 vardı selesi jel dolgu sanırım inanılmaz rahattı, uzun yola çıkmak için specialized sirrus sport aldım selesi biraz sert ve yumuşayacak bir materyale sahip değil, dechatlondan jel sele kılıfı aldım istanbul dan bodruma doğru yola çıktım kuşadasına girişte acı çekmeye başladım jel kılıfı çıkardım ama olan oldu bir kere sele değiştirmek istediğimde iş işten geçti bodruma kadar yüz bin kere acıdan durmak zorunda kaldım iki gün önce döndüm ve popom yara içinde, gürkan genç 1460 gündür brooks b17 titanium seleyle 48.705 km yol yapmış hala da devam ediyor, bu seleyi kullanan var mı acaba yoksa 265$ verene kadar şu da olur diyeceğiniz uygun birşey

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu Brooksu bir ben mi anlamıyorum? Bir malzeme mühendisi olarak beynim kabul etmiyor. Gerdirilmiş deriye 300-400 tele vermek garip değil mi? Her derinin şekil alma özelliği vardır. Merak ettiğim şey aliexpressten gelen brooks çakması gerçek deri sele deneyen var mı acaba? Muhtemelen benzer performansı verecektir.

PsyBeowulf

Aktif Üye
Tepki
157
Bisiklet
Merida
Jelli sele kılıfı aldım yine ağrı vardı fakat tayt aldıktan sonra tamamen bitti. BTWIN 700.

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
@darkdream
Kösele sele ler de aynı performansı verecektir diye umuyorum bende Brooks biraz marka satıyor gibi diyorum ve araştırmaya devam ediyorum[emoji1]

• Beğen
Tepkiler: darkdream

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
@zlatan_1903
Pedsiz taytlardan alın, üstüne de polyesterli, spor şortlarından giyin, oldu :)

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kerem Özbayrak brooks seleden performans alabilmek için 2.000 km. de popo şeklini alıp uyum sağlıyor deniliyor sizin uzun süre kullanma şansınız oldu mu acaba

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@darkdream
Deriyi gerdirmek sorun degil de nereyi nasil gerdirecegini bilmek sanirim bir muhendislik konusu :)
Ha bence de o kadar para etmez ama bisiklet sektoru abi, karlilik uc noktalarda, bir de marka olmussan, degme keyfine..

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
poponuz ağrıyorsa muhtemelen yanlış seleye sahipsiniz, iyi bi seleyle popo ağrısından kurtulabilirsiniz, jelli taytda extra konfor için tercih edilebilir, ben terlettiği için jelli tayt kullanamıyorum ama vücut tipinize uygun bi sele de ped aratmıyor.
yani güzel bi sele bulup kaybetmemek gerekiyo hepsi bu :) biraz pahalı olduğu için genelde arka plana itiliyo ama konfor için en önemli parça sele.

Brooks fanatizmini bende anlamıyorum, vintage bisikletlerde estetik amaçlı çok güzel oluyor ama konu performans ya da rahatlıksa çok daha iyileri her zaman var.

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak