Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pompa...

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında kerem sezgin tarafından paylaşıldı.

1. kerem sezgin

kerem sezgin Aktif Üye

Seviye:
  2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Benim evde kullandığım pompamın aynısıdır.Her iki sibop türüne de kullanabiliyorsun.Hiçbir sıkıntı çekmeden kullanabilirsin ama bu pompa yanında taşınacak bir pompa değildir.Bir tane de yanında taşıyabileceğin bir pompan olmalı....

3. kerem sezgin

kerem sezgin Aktif Üye

Seviye:
    yanımda taşımak şu an çok önemli değil evimden fazla uzaklaşmıyorum o yüzden yer pompası tercih ettim gerçekten yol bisikletime 120 psi basabilirsem çok iyi olucak bi de ince sibop ucu 2 günde bozuluyo diyenler var endişem bu yönde...
    yorumun için teşekkürler.

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    bir yıldır kullanıyorum bozulan bir yerini görmedim :) zaten el pompası bozulmuyorsa bu hiç bozulmaz çünkü hortumlu olduğundan o kısımdan tutmuyorsunuz kilitleyip bırakıyorsunuz üzerine yük binmediği için de kolay kolay bozulacağını zannetmiyorum.Ayrıca ufak el pompalarından da 120-160 psı hava basabilenleri var benim kullandığım topeak el pompası 120 psı çok rahat basabiliyor üstünü zorlamadım hiç.....

5. kerem sezgin

kerem sezgin Aktif Üye

Seviye:
    şimdilik bu yeterli ilerde uzun bir yolculuğa çıkarsam gözüme güzel bir el pompası kestirdim topeak onu alıcam ama şimdilik yer pompası işimi fazlasıyla görür inşallah lastikler güzelce şişer de bende aldığım günden bugüne ilk kez istediğim gibi şişik lastiklerle yola çıkarım yorumun için teşekkürler inşallah dediğin gibi bozulmaz

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Son karar senin ama şu modeli şiddetle tavsiye ederim ben bunun hortumsuz olanını kullanıyorum ikinci el aldıgım için öyle oldu yoksa kesinlikle bunu alırdım.Hem hortumlu olduğundan sibop bölgesine yük bindirmiyor çok kullanışlı hemde 140 psı hava basıncı verebiliyor ufacık ve çok hafif.

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,4587,OdesisMc

İslam Gölge bunu beğendi.
  7. kerem sezgin

kerem sezgin Aktif Üye

Seviye:
    ben pompayı aldım da pompa hakkında soru sormak sonradan aklıma geldi :D o yzden sağol ama ben yer pompasını aldım sipariş gelicek bakalım ne yapıcam

8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    O zaman hayırlı olsun güle güle kullan.yer pompası evde çok güzel kolaylık hem göstergesi doğru gösteriyor ufal el pompaları göstergeleri gibi dengesiz değil hem çok çabuk şişiriyor.Eğer evde böyle bir pompan varsa tur için çok kaliteli almak da şart değil piyasadaki en ucuz ve en fazla basınç veren pompa 12 liralık sedona pompadır 85-90 psı hava basabıliyor buda seni yolda her türlü kurtarıyor.Çok bilindik kalite zannedilen pek çok markayı denedim 90 psı hava kesinlikle vermiyorlar üzerlerinde gösterge olmasına ve o göstergede 120 psı göstermesine rağmen.Bu konuda topeak ürünleri cidden çok güzel.Zefal pompalar da gayet başarılı.

9. kerem sezgin

kerem sezgin Aktif Üye

Seviye:
    http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,4586,OdesisMc
    bir gün tura çıkarsam yanıma alacağım pompa bu 220 gram çok ağır değil bence ve diğer pompalara göre daha güven veriyor bana görünüş itibariyle istediğim basıncı verebilir hem bisiklete monte edebilmek güzel yorumunuz için teşekkürler

10. kerem sezgin

kerem sezgin Aktif Üye

Seviye:
    pompayı aldım çok güzel şişirdi evde kullanmak için tavsiyemdir kesinlikle ama taşımalık değil ayrı bir bagaj lazım taşımak için aslında sırt çantasında taşınabilir mi sizce ?? tek başına yani