Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pompa, yama, tamir aparatı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında omur_ms tarafından paylaşıldı.

1. omur_ms

omur_ms Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
  2. AydınUS

AydınUS Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yol bisiklet kullanıyorsanız,alcağınız pompanın psi gücü önemli,yol iç lastiğine yaklaşık 120 psi hava basılıyo,alcağınız pompa 100 psi olursa yeterli hava basamayabilirsiniz.O setin için de yama takımı yok,pompanın büyük ihtimal psi düşük yeterli gelmicek,alyan takımının içinde gördüğüm kadarı ile zincir tamir anahtarı yok uzun yolda zincir kırılırsa yada herhangi bir şey olursa tamir etme şansınız olmayabilir.

taner07 bunu beğendi.
  3. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    fazla pahalı.
    ayrı ayrı alsan 35 - 40 lirayı geçmes

4. omur_ms

omur_ms Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    peli önerileriniz ne olur? başka bisiklet mağazında aynı ürün 60 civarı.. yama da 10 lira zaten..

5. kemken

kemken Aktif Üye

Seviye:
    @AydınUS arkadaş denebilecek herşeyi demiş zaten bu set için 75 lira iyi bir rakam değil(pahalı) seti alsan bile tamir setin (en azından yama setin) eksik kalacak. (ben bu mesajı yazana kadar başka bir arkadaş benzer şeyler yazmış)

6. omur_ms

omur_ms Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    ayrı ayrı almak mı mantıklısı?

7. chnkrmz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ben kendimce önerimi yazayım.
    bisikletçiden ucuz yollu pompa al.( ben tamirden sonra 20 psi civarı hava basıyorum sonra en yakın benzin istasyonuna gidiyorum. maksat beni benzin istasyonuna kadar götürsün lastikteki hava )
    alyan seti de gene bisikletçilerde 5 lira bilemedin 10 liradır.
    geriye de yama seti kalıyor o da dechatlonda ilaçsız yama setleri var ondan temin edebilirsin. 8 lira bişe link . (6 lı set )

yada dechatlonda zefalin yapıştırıcısı var yamayı ayrı alman gerekiyor. ben o yapıştırıcıyı almayı düşünüyorum. yama zaten bende bayaa var. 24 lü almıştım bi ara :)

omur_ms bunu beğendi.
  8. Eren Şm

Eren Şm Yeni Üye

Adı:
    Erem Ş.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    omur_ms bunu beğendi.
  9. omur_ms

omur_ms Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    @chnkrmz bunları koyacak bir de çanta önerisi yapsaydınız çok şukela olurmulş:) ama teşekkür ederim:)

10. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @chnkrmz Bu solüsyonsuz yamayı ilk defa görüyorum. Oldukça kullanışlı görünüyor. Solüsyonlu kadar sağlam yama yapıyor mu acaba, güvenebilir miyiz?

11. chnkrmz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Ahmet.KOÇ şahsen ben güvenmiyorum. kullanan arkadaşlar sıkıntısız kullanıyor ama ben genede güvenemediğim için kullanmıyorum :)

12. Berkay*

Berkay* Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Ahmet.KOÇ Yol bisikletinde lastik ince olduğu için yama dayanmaz diye duydum hep ben yine de bu yama setini aldım. Uzun süre kullandım sonra kendi kendine yamadan hava kaçırmaya başladı, tekrar yama yaptım. Yanlış hatırlamıyorsam 2 hafta sonra yine kaçırdı ben de iç lastiği değiştirdim.

Solüsyonlu yamalar 23c lastiği tutar mı?

13. chnkrmz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Berkay* 23c lastik için belki hutchinson yama seti işe yarar. solüsyonu çok süper ve yaması biraz küçük. ama pahalı.
    ben bikere almıştım. yok böyle bi etki. solüsyonu sürdüm üfleyim dedim üflerken bile solüsyonu gözlerimi yaktı. üflerken bile teknik üflücen yandan yandan :D

14. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Berkay* 23c lastik kullanmışlığım yok ama, kaliteli solüsyonlu yamaların iyi bir şekilde tutması lazım diye düşünüyorum. Yabancı sitelerde biraz araştırdım bu solüsyonsuz yama olayını. Yamanın kaydığından ve hava kaçırdığından şikayetçi olanlar var. Pek güven telkin etmedi solüsyonsuz yamalar, solüsyonluya devam :)

15. Berkay*

Berkay* Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @chnkrmz Hutchinson yama seti için sadece bu linktekini bulabildim. Dediğiniz buysa lastiğim tubeless değil. Clincher'a da yama yapsa bile 4 yama 23 lira. Ben iç lastiğin 2'sine 9 lira veriyorum. :D

@Ahmet.KOÇ Dediğiniz gibi bende de yama 2 mm kaymıştı onu yazmayı unutmuşum. Ama yolda kalınca yama yapılır eve varınca iç lastik değiştirilir. Anca böyle işe yarayabilir heralde.

16. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Yol bisikleti lastiğine tur esnasında oturup yama yapmayı mı düşünüyorsunuz? Lastikler ince olduğu için kolay kolay yama tutmuyor, yapan vardır o ayrı. Yanınızda yedek iç lastik taşıyın ve bir kez para harcayayım doğru düzgün malzemem olsun diyorsanız aşağıdaki ürünlere göz atabilirsiniz.

3 tane o ucuz çin malı pompalardan çöpe attım zamanında. Presta uç için en iyi ve rahatça hava basacağınız pompalardan bir tanesi aşağı da yer alan üründür.
    TOPEAK RACE ROCKET POMPA TRR-1
    Dağın başını bırakın, şehir merkezine uzak herhangi bir yer de iç lastiğinizi değiştiniz diyelim, pompa yüzünden yeni iç lastiğin presta ucunu kırarsanız ne olacak? Otostop çekip yoldan geçenlerden yardım mı isteyeceksiniz? Bu iş için gidip çevirici adaptörlere de boşuna para vermeyin. Bahsettiğim pompa kalp masajı gibi hayat kurtarır. Pahalı olabilir ama bir kez alıp ömür boyu kullanırsınız. Tercih sizin.

Unutmadan, ev için de aşağıdaki ürünü tavsiye ediyorum. Turlara çıkmadan önce lastikleriniz havasını tamamlayıp çıkmakta fayda var.

XLC BETA PU-S01 CMP-111AG1 AYAKLI POMPA

17. Ertan M.

Ertan M. Forum Bağımlısı

Adı:
    Ertan
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Bunların yerine patlamaya dirençli bir lastik ve ona uygun bir iç lastik almak daha mantıklı bana göre.

18. Güncemden

Güncemden Zamane Gezginlerinin Güncesinden...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @ertanmrtz o zamanda ağırlık sıkıntısı oluyor bir lastiğin ağırlığı 1.1-1.2 kg oluyor bisiklete fazladan 2-2.5 kg ağırlık sorun etmez diyorsan sorun yok:harika:

19. Ertan M.

Ertan M. Forum Bağımlısı

Adı:
    Ertan
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Yiğit Kirazpınar hocam orası doğru ama amaç tur yapıp gezmek ise daha mantıklı , eğer performans ise korumalı lastiğe zaten hiç gerek yok.

20. Güncemden

Güncemden Zamane Gezginlerinin Güncesinden...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @ertanmrtz o konuda haklısınız kısa turlar için ideal ama işte fiyatlar biraz uçuyor schwalbede neredeyse lastiğin fiyatı iki katına çıkıyor, ama uzun turlar için çadırdı uyku tulumuydu heybe falan ocaktı derken zaten 20-25 kg oluyor insan birşeyleri hafifletmek istiyor hem eğer lastik yarılırsa falan iş dahada çetrefilli hale gelebilir o yüzden bence uzun tur yapanlar için yine klasik sistem, en mantıklısı bence bir tanede iç lastik taşıyıp 5 dakika bile durmadan hemen değiştirip şişirip yola devam etmek tamiriyse sonra yapmak

Ertan M. bunu beğendi.