Pompa tavsiyesi

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@alper 76
hocam bir tane ayaklı pompa alacağım ama bizim bir bisiklet grubumuz var ortak kullanacağımız için belki ortak alırız diye düşünüyorum.
Onun dışında michelin px model pompa sipariş ettim bazı yerlerde 100psi olduğu iddia ediliyor ama yurt dışı bir sitede 6bar 87psi gücünde olduğu test sonucu yazıyor beklentim çok yüksek olmasa da ucuzlardan bir tık iyi gibi görünüyor daha ucuzlar bile acil durumda iş görür bu modelin de işimi göreceğini düşünüyorum.

@hsngrms
eğer bu ürün sayesinde benim aldığım
(link)
hortumlu hale gelebiliyorsa harika olacak.
Decathona gider gitmez alıyorum 1 adet.

Scudo

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@epsilon91
(link)
bu konu başlığında bahsetmişler gayet başarılı olduğu belirtilmekte 8 bar yani 116psi gibi bir iddiası var ama sanırım maximum 6 bar civarında basılabilir diye tahmin ediyorum. 8 bar basılsa bile basan kolda tutulmalar gerçekleşebilir :)
El pompasını acil durumlar için düşünüyorsan gayet şık ve ayrı ayrı uçlarıyla kaliteli kullanışlı görünüyor.

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
@eren konu Burda 24ten 19 a düşmüş diyor bana mağazada 45 ten 40 a dustu dediler. Bu fiyata degmez galiba.

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@epsilon91
Şu an internet stoklarında kalmamış. 19tl 2011 yılı fiyatı. Forumda kullananlara sorabilirsin kalitesini.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MelihB

Üye
Tepki
14
İsim
Melih Bakacak
Bisiklet
Mosso
bende giyo gp-04s modelini aldım şişirmek için çok yeterli değil o ayrı konu ama sadece aciliyet için kullanıcam derseniz iş görüyor bide 5-6tlye bir hortum alırsanız pompanızın ucuna aciliyette iş görüyor

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
@eren konu

Tarihe bakmamıştım. Teşekkürler bilgi için.

Sancak

Üye
Tepki
43
İsim
Yıldıray S
Bisiklet
Salcano
@Auron Sanchez
Bu mesaj üzerine giyo gf 43p ayak pompasını sipariş ettim doğa bisikletten. Dün gönderdiler bugün geldi. Hemen zefal el pompası ile şişirdiğim tekerlerin basıncını ölçmek istedim. Pompayı takmaya çalışırken ön teker pıssss indi. Meğer schrader ucu ile geliyormuş. Ucundaki contayı çıkarıp yön değiştirdim presta oldu. Arka tekeri ölçtüm. İyice şişirdiğimi zannediyordum 70 çıktı. Her iki tekeri de bi güzel 110a getirdim. Çok hoşuma da gitti. Vesile olan arkadaşlarıma teşekkürler.

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar benim pompa geldi
(link)
(link)
(link)
(link)
üzerinde 7 bar yazıyor :))
teleskopik olarak uzayan borusunun olması şişme süresi azaltıyor ama şehir tur bisikletimde 4 bardan sonra ne kadar basar bilmiyorum ama inanılmaz bir işkence haline dönüşüyor.
Resimlerini çektiğimde çok kirli tozluydu ama çizik falan yokmuş ıslak bezle silince tertemiz oldu.
Deneyim olarak net şunu söyleyebilirim ki yol bisikleti için alıyorsanız göstergeye hiç gerek yok çünkü gerekli basınca ulaşmanız için ya pompa izin vermez; ya da herkül olmanız lazım.
Bende daha önce btwinin en ucuz modelinden vardı aslına bakarsanız sistem çok basit ve hiçbirinde farklı bir teknoloji yok.
Özetle zefal lisansı altında üretilmiş michelin marka bisiklet pompası Şehir tur bisikleti ve mtb için ter dökmek şartı ile iş görebilecek bir pompa ama yol bisikleti için yakıt istasyonu yada ayaklı pompa şart.

MelihB

Üye
Tepki
14
İsim
Melih Bakacak
Bisiklet
Mosso
hayırlı olsun çok güzel duruyor pompa güle güle kullan abi

• Beğen
Tepkiler: eren konu
Tepki
1.673
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@anti panik

@eren konu

Topeak Schock&roll de kullanılan teknoloji buradakilerin hepsinden farklı.
Turda bir kişide olsa yeter.
Ağır değil ama anlık yanımızda taşımak için biraz büyük.
Ama 27.5 luk lastiği 2 dk da şişiriyor.:)
Fiyatı da ona göre tabii.:)

• Beğen
Tepkiler: eren konu

Erdem C.

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Diğer
yol bisikleti için ne alınabilir

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@Erdem C.
Ayaklı pompa almanı tavsiye ederim.
Ben öyle yapmayı düşünüyorum.

Erdem C.

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Diğer
@eren konu ayaklı pompam mevcut, uzun tura çıktığımda taşıyabileceğim el pompası arayışındayım.

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@Erdem C.
Anti Patik nikli arkadaş Topeak Schock&roll pompadan memnun olduğunu belirtiyor. Sistem olarak gayet kaliteli görünüyor ama bendeki pompayla da yol tekeri şişirilebiliyor bugün denedim 6 bara kadar bastım 700*25(specialized secteur) pompa geri hava bırakma yapmadı fakat 4 bardan sonra yani mtb kapasitesinden sonra zorluyor ve aşırı güç kullandığınız için sübapı yamultabiliyorsunuz. Benim sübap eskiden de yamuktu. Yol bisikleti belki her pompa ile şişirilir aldığım pompada öyle apayrı bir sistem yok fakat belirli bardan sonra çok keyifli olmuyor. Varsa keyifle güç harcamadan ve kısa sürede şişirilebilen onu araştır derim. Eğer bulamazsan ayak pompasındaki performansı beklememen şartı ile ekonomik model olarak michelin'i tavsiye ederim.