Pompa tavsiyesi

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.286
Bisiklet
Scott
@anti panik Bu tip pompaları acil durum pompası olarak sırt çantamda taşıyorum, zaten bunların kullanım amacı da budur :) Evde ayaklı pompam da var, o yüzden bunlara pek iş düşmüyor.

Scudo

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.286
Bisiklet
Scott
@eren konu Vallahi onu Serkan Taşdelen'e soracaksınız :)

Benim aldığım teleskopik pompada şöyle bir ibare var: Yüksek basınçla hava basmak istiyorsanız kısa halini, yüksek hacimle hava basmak istiyorsanız teleskopik (uzun) halini kullanın. Ben tubeless lastik kullandığım için, bir basışta lastiğe olabildiğince fazla hava basmam gerekiyor, bu yüzden teleskopik olanını tercih ettim.

Tepki
1.673
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mehmet Altuğ

Karar sizin ..
Pompa eskimez.
Ben 20 yıl önce aldığım pompayı hala kullanıyorum.
Ama 20 yıl önceden buyana üç bisiklet değiştirdim.
Pompanın iyisini alın derim.:)

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@anti panik Sadece acil durumda basacağım,bisiklet zaten şehir bisikleti ,65psi bu yüzden 20 liralık alayım yeter dedim, illa hortum olmasa da olur herhalde? Sonra topeak race rocket alırım.
@Mehmet Altuğ bunlarda gösterge varmı acaba ?

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.286
Bisiklet
Scott
@kaskreis Gösterge yok bunlarda. Zaten el pompalarındaki basınç göstergelerinin çoğu yanlış değer gösteriyor :) Topeak D2 dijital basınç göstergesi ile birkaç farklı el ve ayak pompasının basınç göstergesini kontrol etmiştim, 10 psi'a kadar hatalı gösteriyor hemen hepsi.

Tepki
1.673
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mehmet Altuğ
Arkadaşlar mtb kullanıyorsanız
40 50 psi yi zaten parmaklarımızla yoklayınca anlarız.
Sırt çantamda bulunsun.ucuz olsun yrdek olsun diyorsak hala göstergeli olsun demeyi ben anlamlı bulmuyorum.
Ben de tatile gidersem ve bisiklet kiralarsam giyoyu yanıma alacağım.
Geçici idare eder bence..:)

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
2 gün önce Erdoğanlardan Giyo GP-04S aldım. Kadroya taktığım için kısa ve şık olmasını istiyordum.Eski pompam Sedona'nın pompasıydı ve kadroda biraz fazlalık gibi duruyordu. Giyo, Sedona'dan 6 cm daha kısa olduğundan kadronun üzerinde kaba durmuyor. Fiyatına göre de çok güzel çalışıyor. Arka lastiğim patlaktı onu tamir ettim çok kısa bir sürede şişirdi, kısa olmasına rağmen yormadı.

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar sonuç olarak ayak pompasını ayrıca alacağım için michelin px pompada karar kıldım.
Akşamdan beri hortumlu olanlara baktım ama tam içime sinen bir model olmadı.
Bu pompayı daha çok şehir tur bisikletimde kullanacağım için hem çok fazla para ödememe açısından hem de kalite açısından 20TL'lik olan giyolardan belki bir tık daha iyi olabilir diye düşünerek bu modeli sipariş ettim.
Çok daha iyilerinin alınabileceğini biliyorum ama dediğim gibi bisikletimin üzerinde kalacak ve çalınırsa çok fazla üzülmek istemiyorum.
Gelince tecrübelerimi paylaşırım.

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Hocam madem aldığın pompa presta ve schrader destekliyor o zaman hortumlu presta-schrader dönüştürücüsü alıp hava basarken onu kullanabilirsin böylece sibobu eğme-kırma riskin olmaz. Cebinde bile rahatlıkla taşıyabilirsin bu dönüştürücüyü. Fiyatı da max. 7 TL civarı.

• Beğen
Tepkiler: eren konu

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@hsngrms
Hocam bu ürünle ilgili link verilir misiniz?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
@eren konu
(link)

İnce ucu pompanın presta ucuna takıyorsun. Kalın ucun üzerinde sarı aparat varken prestaya hava basabiliyorsun. Sarı aparatı söktüğünde Schradere hava basabiliyorsun.

İstersen sarı ucu pompanın Schrader ucuna takıp, ince ucu sarı uca takabiliyorsun, kalın uçla da Schradere hava basabiliyorsun.

Yani alternatifleri değerlendirmek sana kalmış presta pompan varsa istediğin siboba bu aparatla hava basabiliyorsun. Schrader pompan varsa sarı uçtan bir tane daha almazsan sadece Schradere hava basabilirsin. Sarı uçtan bir tane daha alırsan Prestaya da basabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: eren konu
Tepki
1.673
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu Giyo ürününde uzunluğu 25 cm.
160 gr
Ve hortumu içinden çekilebiliyor.
80 psi ya kadar destekliyor.:)
Bence güzel bir ürün.
Göstergesi yok tabii

ahlaksahibi

Daimi Üye
Tepki
338
İsim
yusuf
Bisiklet
Salcano
(link) uygun fiyatlı bunu aldım gayet sağlam ve iş görüyor tavsiye ederim.tek sorunu benim mtb lastikleri kalın olduğu için biraz yavaş şişiriyor yol lastiğinde sorun olmaz

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
@ahlaksahibi
Hocam Giyo GP-04 almış olmayasın satıcı sonuna S eklemiş ama bu alüminyum değil full plastik olan model sanki, alüminyum olanı 20 TLden başlıyor.
Plastik olanı max. 80 PSI, yol bisikleti için yetersiz ama zaten max. basınca bile zor çıkar.
Bende max. 87 PSI BTWIN 500 pompa var. Alüminyum olmasına rağmen max.87 hocam niye 90-100-120 değil de 87 çünkü adamlar test ediyor 6 bar olarak ve gerçekleri paylaşıyor... TR kullanıcısının gözünü boyamak için yuvarlayıp fazla psi söylemiyor.

• Beğen
Tepkiler: ahlaksahibi

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar ben biraz araştırdım yurtdışı makalelere göre bu el pompalarinin neredeyse tamamı 6 bar yani 87 psi dolaylarında basabiliyormuş. Özellikle tüm giyo el pompası modelleri. Yani 120psi 100psi çoğunda biraz hikaye kalıyor.
Bu bilgiyi aldıktan sonra pompa modellerinde yazan psi özelliklerine bakmadım. Dikkat ederseniz tr ve yurtdışı sitelerde yazan psi değerleri çelişiyor. Yani özetle el pompası nı acil durum için düşünüp beklentiyi az tutmak gerekiyor.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
1.673
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ahlaksahibi

Bu benim pompanın aynısı.
akşam fotoğraf çekip koydum.
Bununla 120 yi bırak 50 psi basabilirseniz öpüp başınızın üstüne koyun.:)

• Beğen
Tepkiler: ahlaksahibi

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@eren konu evde duracak ve taşımayacaksaniz sks air work 10.0 tavsiye ederim. Yol bisikleti için kullanıyorum çok memnunum

2 ucu da var ve basınç göstergesi metal gövdesi vs.. gayet iyi... geçen arabanın lastiğini de sisirdim:):)

@r.ezk yanınızda taşımak için ise eğer 2 model var
(link)
Bunun 160 a kadar çıkan (öyle yazıyor) bir tipi var arayıp bulabilirsiniz.

Bir de forumda bir arkadaş almıştı bulursam onu da koyarim
Zefal rg01

(link)
İşte burada...