Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pompa alacağım????

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında farukbas77 tarafından paylaşıldı.

1. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
  2. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
  3. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    pompayı nerede kullanacağına bağlı, deltabisiklet linki var konunda, oradaki pompa ufak, diğerleri ise taşınmayacak cinsten pompalar. eğer evde-ofiste- bulunsun diyorsan ayaklı pompayı öneririm. ama tüm ihtiyaçlarını karşılamaz, taşıması zordur.

4. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Mehmet Bey doğru söylemiş. Bisiklette taşımak istiyorsan el pompası bakmalısın. Onların ağzı hem ince siboba hemde kalın siboba göre ayarlanabiliyor. Ağız kısmındaki aparat düzken kalın, ters çevirince ince olacak şekilde... Ayrıca basınç göstergeli pompalar var onlardan alırsan sanırım daha kullanışlı olur.

5. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu pompalar evde kullanmak için, o yüzden madem evde duracak bende ayaklı pompa öneriyorum.Kullanımı çok kolay.Hatta ayaklı pompalar varken halen bu pompalar neden üretilir ve kim niye alır onu da merak ediyorum?

Şu:

Marketlerde 8-10 liraya satılıyor.

6. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
    Biliyorum ayak pompalarını almıştım önceden göstergenin altındaki metal kapak çıkmıştı sürekli çıkıyordu takması da zordu uğraşamadım onlarla bana hepsiburada ki daha uygun geldi ve oradaki yorumlarda iyi sizin yorumlarınızı almak istedim:)

7. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    O gösterge zaten genelde yanlış olur.Bu fiyattaki maldan doğru göstermesi zaten beklenmemeli.Bence o göstergeyi boşverip bir tane de basınç ölçer al, basıncı hep onunla kontrol et.Benzin istasyonlarındaki basınç göstergeleri de şaibeli.Onların kalibrasyonunu yapan var mı, ya da ne kadar zamanda bir kontrol ediliyor belli değil.

Ayak pompası çok faydalı bir icat diye düşünmekteyim. :)

8. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayır demek istediğimi anlatamadım galiba:) Saatin altındaki metal kapak yani kalın kırmızı borunun üstündeki metal kapak:)

9. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ne demek istediğini geçenlerde x marketten 8 liraya aldığım kırmızı renkli ayak pompasının bahsettiğin kapağını tutan plastik parça kırılınca anladım. :)

Gittim hırdavatçıdan 20 liraya "wert" marka bir ayak pompası aldım.Acayip memnunum.Hatta ilk defa basınç göstergesinin doğru gösterdiğini gördüm.Tavsiye ediyorum.Mal şu:

10. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Geçen hafta Kentpark Decathlon'dan 2 adet küçük el pompası aldım. Tanesi 13 TL iken, iki tane alınca 15 TL oluyordu! Ben de 2 TL daha verip iki tane aldım! Gayet sağlam görünüyor. Bir tanesini denedim. Verimi hoşuma gitti. Tavsiye ederim. Ama evde bulunsun diye fotoğraftaki gibi bir pompa alacaksanız, onu da tavsiye ederim. Sadece almışken kaliteli bir şey almanızı öneririm.

11. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    farukbasin gösterdigi pompa kaliteli bir malzemede.canta da seyir halinde tasinacak gibimi.volkert in gösterdigi pompa bana daha kullanisli gibi geldi.ayak pompalari bende kullandim cok rahat hava basiliyor ve güclü ama cin mali oldugu icin kalitesiz cıktı.wert marka acaba nasıl agir olmayıp tasinacak gibi mi kalitesi vs.Farukbas in gösterdigi pompa araba ve igne siboplu olması lazim.

12. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Wert yanında taşımak için değil, çok ağır, ev için.Malzemesi kaliteli, bağlantı noktaları plastik değil metal.Ben en çok göstergesini sevdim.Ayrıca basınç ölçerim de var, tam olarak ikisi aynı gösteriyor.Hortum ucuna yakın bir yere, ucu değişen tornavidalar gibi, farklı siboplar için farklı başlıklar konulmuş.Top vs. şişirilebiliyor.

Decathlon'daki bisiklet pompasını gördüm.Bende onun göstergelisi var.Kaliteli mal, iş görür.Ama hacmi küçük.Tabi hafif ve taşıması kolay olsun diye öyle yapılmış.Lastiği en yakın benzinliğe gidecek kadar şişirip geri kalan havayı orada tamamlamak seçeneği varsa öyle yapılmalı diye düşünüyorum.Sıcak havada güneş altında zaten hiçbir şeyle uğraşılmaz.İlk aranacak şey çalışmaya müsait gölge ve sakin bir yer olmalı.

Özetle, elbette 2 pompa olması hayatı kolaylaştırıyor.Zaten küçük bisiklet pompaları yolda kalmamak için acil durum aleti olarak görülmeli.Ana lastik şişirme aracı olarak bakmamak lazım bu pompalara.

13. muzaffer boran

muzaffer boran Üye

Seviye:
    ufak pompalardan aldım bende geçenlerde ama şişirmesi çok zor oluyor kanter içinde kalıyorum.. 200metre yakınımda benzinci var oraya gidiyorum

ersen t. bunu beğendi.
  14. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Geçen sene tavsiye ettiğim wert marka ayak pompasını tavsiye etmekten vazgeçiyorum.

Pompanın önce saatinden hava kaçmaya başladı.Bunu bir şekilde çözdüm ama sonunda pompa içine lastikten hava kaçmaya başladı ve kullanılamaz, lastiği şişiremez hale geldi. Bu ürün kaliteli değilmiş, yanılmışım.Benim yüzümden alan varsa özür diliyorum.

Özgür Türker bunu beğendi.