Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Polonya-Litvanya-Letonya-Estonya 18 Agustos-5 Eylül

Konu, 'Ülkeler arası turlar' kısmında Mehmet Sunar tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Sunar

Mehmet Sunar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Uzun bir aradan sonra yeniden merhaba arkadaslar. Her ne kadar uzun olmasa da ve bazi aksiklar haricinde güzel bir gezi oldu, zaman buldukca burada gezi hakkinda bir yazi dizisi sunacagim

2. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    İyi bir gezi yapmışsınız. Hangi günlerde hangi rotayı izlediğinizi anlatırsanız sevinirim. Fotoğraflar varsa çok güzel olur.

Mehmet Sunar bunu beğendi.
  3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Tebrikler Mehmet.
    2012 yazında eşim ve o zaman 2 yaşına basmış olacak oğlum ile yapmayı planladığımız rotaya denk düşüyor.
    Fotoğraf ve ayrıntıları merakla bekliyoruz kardeşim.
    Selamlar.

4. SERDAR ERGÜRBÜZ

SERDAR ERGÜRBÜZ Yeni Üye

Seviye:
    Sabırsızlıkla bekliyoruzz:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

5. Mehmet Sunar

Mehmet Sunar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tarih:18.08.2010

Evet Arkadaslar Vira Bismillah Dortmund'dan ucaga atlayip Polonya Gdansk'a ucuyorum yine couchsurfing sayfasindan kendime kalacak bir yer ayarladim bu sefer Aneta'nin yaninda kalacagim.

Bir saatlik bir ucusun ardindan Gdansk'a iniyorum. Ve ilk aksilik beni buldu bile. Havaalani cikisinda pedallari acemilik yüzünden ters takmaya calismisim ve bu arada somunlarin yuvalarinin formunu bozmusum. Sag pedali sola zorla taktim ve sol pedal yarim saat ugrasmama ragmen sag tarafa girmedi. Aneta evde beni yemek icin bekliyor kendisini arayip beni beklememesini söyledim cünkü tek pedalla 15 km yapmam gerekiyor.

1-2 km yürüdükten sonra ne göreyeyim Gdansk sehir merkezine giden yol 5 km lik bir inis asagi kim takar tek pedalli olmami saldim kendimi asagiya. Bu arada havaalaninin hemen cikisinda bir polonyali eleman gördüm üzerinde bayragimizi tasiyan bir t-shirt vardi, pedallara olan kizginligimdan resim cekmek istemedim. Bu olaya baska bir sekilde geri dönecegim.Bir saatlik bir yolculuktan sonra tek pedalli olarak Aneta'nin evini cok rahat bir sekilde buluyorum. Canim sikkin oldugundan dolayi fazla bir sey yapmak istemiyorum. Eve giderken yolda bir bisiklet magazasina giriyorum pedallari onarabilirler mi diye. Birkac denemeden sonra eleman iki tarafin da degismesi gerektigini söyleyip bana 60 euroluk bir hesap cikartiyor. Allah Allah masraflar daha ilk günden basladi bile.....Bu arada Aneta couchsurfinge yeni üye olmus o yüzden memnun kalmam icin yapmadik sey birakmadi. Benim icin özel olarak musakka pisirmisti. Kendisi aslinda Londra'da yasiyor. Yazlari Gdansk'taki evine bir ayligina tatile geliyormus. Ingiltereye ilk gittigi zaman Türk restoraninda calismis yemeklerimizi iyi biliyor eleman. Ama cidden musakka da musakkaydi yani tebrikler!!!!:)

emre ersoy, Taner Rona ve RECEP İŞLEK bunu beğendi.
  6. Mehmet Sunar

Mehmet Sunar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tarih:19.08.2010

Sabah erken yapilan bir kahvaltinin ardindan Aneta sari sayfalardan bisikletci arayip pedallari tamir edip edemeyeceklerini sordu daha sonra bir araba tamircisi kolaylikla halledebilecegini söyleyip bisikletlerle onun yanina gittik. Aneta'ya büyük saygi duyuyorum kendisi asansörü olmayan bir binanin 4. katinda oturuyor bisikletle dolasmaya ciktigimizda bisikleti sirtlayip tasiyordu. Benden yasca büyük olsa da bunu usanmadan hergün benimle beraber yapti helal olsun...

kücük bir sokaklar arasi turlamadan sonra araba tamircisinin yerini bulduk ve bizim elemani ameliyata aldilar :) Karsinizda eleman ve Aneta

Bisikleti 20 zlotye tamir ettirdik Anetaya söyleyip 30 zloty almasini istiyorum tamircinin ve bu Aneta ile tamircinin cok hosuna gidiyor ee nede olsa oralarda Osmanli pasasiyiz halen :D

Neyse bisikletleri tekrar eve getirdikten sonra tarihi Gdansk sehrine dolasmaya gidiyoruz. Dünya kadar resim cektigimden dolayi buraya hangilerini koyayim gercekten bilmiyorum.Binalarin cogu 1600 ve 1700 yillarindan kalma. Sehir 2. Dünya savasindan fazla etkilenmemis. Ben St. Petersburg gibi bir yer bekliyordum ama orasi kadar büyük degil sadece 3 ana caddeden olusuyor tarihi sehir. Aneta'yla beraber dolasirken icimde yine ayni aci Istanbul sur ici. Artik bunu yazacagim arkadas bir deprem olsada tarihle alakali olmayan bütün binalar sur icinde yikilsa nedir arkadas o öyle ya bayram icin gelmistim gercekten rezalet, birilerinin bunu artik durdurmasi gerekiyor aclik orucuna mi baslayalim yoksa topluca ??? !!!!

Zeus heykeli ve local girls yunan mitolojisini sevmem sirf yesillik olsun diye cektirdim bu fotoyu

evet bu resim nerede cekildi
    a) Müze
    b) Postane
    dogru cevabi veriyorum burasi Gdansk Postanesi

Gdansk Belediyesi

Belediyenin icindeki muhtesem ahsap oymaciligi Cem Yilmaz'in tabiriyle bunu yapan adam kör oldu abi yok saka saka

7. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yolun hemen başında yaşadığın aksiliğe üzüldüm.
    Gezdiğin o güzel yerlerden sonra pedalların tek bir nöronluk bir hatırası bile kalmamıştır diye umuyorum.
    Biz bile burada önce üzüldük sonra unuttuk.
    Masal diyarı gibi görünüyor.

Bugünlerde 2011 yazı turumuz için almanya - Avusturya - İsviçre seçeneği ile Finlandiya - Baltık ülkeleri - almanya seçenekleri arasında gidip geliyoruz.

Senin yazı ve fotoğrafların fikrimizi çok etkileyecek .

Selamlar

8. Mehmet Sunar

Mehmet Sunar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Evet dostlar 19 Agustosdan devam edelim Aneta'yla bir yemek molasindan sonra sehir merkezindeki gezimize devam ediyoruz

Bu arada restoranin önünde bu grup calmaya ara vermisti.

Katedralin icindeki org basdöndürücüydü. Daha sonra bu katedralin tepesine cikip Gdansk'a bir de tepeden baktik...

Katedralin tepesine cikip inmek baya yorucu bir isti biraz nefes nefese kaldik. Sonra satici kizla da bardak icin pazarliga dalinca iyice nefessiz kaldim. Ben dedim 20 zloty o dedi 22 ben dedim 20 o dedi 22. En sonunda 22 zloty ve beraber bir fotoya razi olduk :)

Bu arada bizim türkler Polonya Gdansk'i da ele gecirmisler yani tarihi limanda Cafe Sakarya

9. Mehmet Sunar

Mehmet Sunar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Soner hocam size bir tavsiyede bulunmak isterdim ama maalesef elimden dilimden bir sey gelmiyor. Geziye cikmadan önce kitapcida "Top Ten Bikeroads in Europe" diye bir kitap gördüm. Gitmek istediginiz Almanya Isvicre ve Avusturya bölgesi de Top Ten icindeydi hem de benim katetmis oldugum yol da oradaydi. Yani iki rotada harika. Ama ben Baltik ülkelerini dolastigimdan dolayi buralari tercih etmenizi isterim en azindan daha ucuz Almanya Isvicre ve Avusturyadan. Zannedersem ileriki günlerde yükleyecegim resim ve videolar size fikir vermede yardimci olacaklardir...

emre ersoy ve Soner Sarihan bunu beğendi.
  10. Mehmet Sunar

Mehmet Sunar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaslar kusura bakmayin seri bir sekilde günleri anlatamiyorum o kadar cok resim varki sayfaya hangisini yerlestirecegime bir türlü karar vermiyorum. Neyse 19 Agustosdan devam edeyim. Aneta beni katedralin papazlara ait binasina götürdü disaridan farkli bir ev gibi görünsede burasi halen katedrale ait.

Gdansk'in kapali pazar yeri dikkatimi ceken bir tarafta sehir cok düzenli ve temizdi herhalde almanlarin burada uzunca bir süre yasamalari yerli halki da düzen ve temizlik konusunda etkilemis. Darisi bizim Türkiyenin basina....

Simdi sehir merkezinin en ilginc yerine vardik. Aneta bu heykelin önünde resim cekinmem icin cok israr etti. Bu atlis sahis Harsburglara son anlarda yardima gelen Polonya krali. Viyana kusatmasinda kusatmanin kaderini degistiren sahis atin altindaki alemi herhalde görüyorsunuzdur. Ben de Anetaya bir Osmanli torunu olarak bunu kabul etmeyecegimi söyledim, gittim kendisini cektim. Ayrica sordum iyide yardima geldide noldu bizden önce yine sizi yediler sizin isinizi ilk önce bitirdiler 1989 yilina kadar Polonya diye bir yer birakmadilar neyse bu kadar politika yeter herhalde :)

Aksama dogru sehir icindeki geziyi bitirip eve geldik ve Aneta'nin arkadasinin da katilimiyla Gdansk Sopot ve Gydina arasindaki kumsalda yeni yapilmis olan bisiklet parkinda hep beraber bir geziye ciktik. Havanin kararmis olmasindan dolayi Gydinaya kadar gitmedik...

Bu uc sehir tam bir turistik mekan alis veris merkezi cafeleri barlariyla. Aneta'nin arkadasi koyu katolik oldugundan is döndü dolasti en sonunda dine ve Türkiyenin avrupa birligi mecarasina geldi. Ayrica elemanin hayatinda gördügü ilk türk benimisim. Ilk karsilastigimiz anda baya cekindegindi ama ilerleyen vakitlerde benim de iki ayakli iki kollu tek kafali bir yaratik olduguma karar verdi :D Neyse havanin iyice kararmasindan sonra en sonunda 19 Agustosun sonuna geldik ve eve döndük.

irfancan bunu beğendi.
  11. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    resimlerin bir kısmını ilk mesaja editlesen güzel olur.

12. Mehmet Sunar

Mehmet Sunar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tarih: 20.08.2010

Evet simdi gercek manada seyahatimiz baslamak üzere. Sabahleyin güzel bir kahvaltidan sonra yola cikmak icin Anetayla birlikte bisikletleri asagiya indiriyoruz. Anetayla beraber sehirde son bir kez daha turlayacagiz. Aksilik iste yine beni buldu tam esyalari yerlestirirken cantayi bisiklete takarken cantanin fermuari bozuldu ugrastim ugrastim daha beter oldu isin icinden cikalamaz hale geldi yine bir masraf. Bu sefer Anetayla birlikte en yakindaki magazadan yeni bir canta almak zorunda kaldim. Bozulan cantayi da Anetaya hediye ettim:D

Aneta'nin söyledigine göre buradaki org Avrupanin ikinci büyük orguymus ama bana dünkü org daha büyük gelmisti neyse artik onun söyledigine inanmak zorundayim. Biz icerideyken Ave-Maria caliniyordu Aneta'nin favorisiymis. Her ne kadar dinle alakasi olmasada bu kiliseyi de cok seviyormus....Kilisenin icindeki sanat eserleri de beni baya bi etkiledi dogrusunu söylemek gerekirse

Aneta'yla son bir kez resim cekinip ayriliyoruz ve ben Ostroda sehrine dogru yol almaya basliyorum.

13. Mehmet Sunar

Mehmet Sunar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tarih: 20.08.2010
    Mesafe: 160Km
    Gidilen Süre:7,5 Saat
    Azami Hiz:47,15

Neyse tam Anetaya alistik derken ayrilik zamani geldi. Son bir kez Ostroda'da yaninda kalacagim Jan'i ariyoruz ve telefonda Almanya'dan yeni geldigini ve beni bekledigini söylüyor ve bir daha bulusmak dilegiyle birbirimizden ayrildik tabi ilk günkü gibi musakka yaparsa neresi olursa olsun gelecegimi söyledim. Neyse asildik pedallara zaten Aneta'nin evinden dolana dolana sehir merkezine geldigimizden 20 km yol yaptim bile bir de saat oldu 14:30. Yine aksama kalacagim ama bu sefer gecen seneki gibi yolda lambasiz degilim. Ilk kilometrelerde fazla bir sorun cikmadi yol genis hava güzel ve fazlada rüzgar esmiyor

Ama yolda ilerledikce 4 seritli yollar giderek daralmaya basladi. Isin kötüsü günlerden cuma ve ben Polonyanin en büyük sehirleri Varsova ve Gdansk arasinda bisiklet sürüyorum yani Ankara Istanbul arasi bisiklet sürmek gibi bir sey. Ilk 30kmyi hicbir sorun olmadan gectim ve ufak bir dinlenme molasi verdim. Ben durakta dinlenirken iki tane Polonyali kiz bana bakip bakip gülüyorlardi kim bu tek tabanca diye herhalde. Kusura bakmayin arkadaslar Bayragimizi almayi unutmusum heyecandan. Gdanskta da aradim aradim Bayragimizi bulamadim maalesef

Yol tek gidis-gelise döndü tirlarin hadi hesabi yok biraz yukariya dogru olan yollarda cok yardimci oluyor ama inis asagi baya bir problem cikartiyor bu tirlarin girdap akimlari. Haritada görüldügü gibi Elblag denilen sehrin oraya kadar geldim.Kücük bir hata yüzünden Varsova degilde Elblag istikametine döndüm. Gel görki yanlis yere gidiyormusum 10 km lik bir hatadan sonra tekrar Varsova yoluna dönmek zorunda kaldim gitti dizlerim anam !!!!

100. kilometreden sonra yol ve tirlar artik rahatsiz etmeye basladilar. Ve yorgunluk belirtileri kendilerini göstermeye basladilar hava yavastan yavastan karariyor. Resimdeki yerde yemedigim küfür kalmamistir herhalde :D . arkama dünya kadar arabayi takip ilerliyorum ne yapayim kardesim o kücük toprak kisimda tekerler topraga saplaniyor yol alamiyorum neyse biraz bisikleti ittikten sonra o da ne yavasca ilerleyen bir traktör hemen bisiklete atlayip onun önünde hizli bir sekilde ilerlemeye basliyorum yol düzelene kadar.Ayrica bu yol calismalari 2012 Avrupa futbol sampiyonasi icinmis maclarin bir kaci Gdanskta da oynanacakmis.

Artik yorgunluk canima tak etmis durumda Ostroda son 8km. Dizlerim ayak bileklerim tarak kemikleri her yer agriyor kaval kemigi kaslari artik demir hale gelmis durumda. Neyse Ostroda 800metre yazisini gördüm ama hava coktan kararmisti saat oldu 21:45. Aniden ön teker yol kenarindaki su arigina düstü arkasindan arka teker ne oldugunu anlayamadan yalpalamaya basladim dengemi kaybettim tamam isim bitti derken son saniyede bisikleti toparladim ve ariktan cikmayi basardim tam bu olaylar sirasinda yanimdan bir tir gectiki aramizdaki bosluk ben diyeyim 50cm sizin deyin 30cm. Hayatimda ilk defa ölümle bu derecede burun buruna geldim. Hemde varacagim yere 800 metre kalmisken kalp atislarimin kaca vardigini hatirlamiyorum herhalde onlarda bugün benim kilometre rekorum gibi rekor kirmislardir. Ama bu tehlikeden sonra Allah'a söz verdim eve varir varmaz sükür namazi kilacagim diye. Neyse 15 dakika icerisinde sehir merkezine vardim ve Jan'la bulustuk ve de ben bitmis bir durumda rahat bir nefes alabildim...
    Arkasi yarin !!!! :in:

14. ali alper uyar

ali alper uyar Forum Demirbaşı

Seviye:
    abi sana couchsurfingte hep iyi insanlar denk gelior o zaman, bana göre plan yapma, bana uyarsa ok derim geldiğinde diyen insanlar oluyor, bizim gibi misafirperver olan yok o yüzden bu couchsurfing olayında bayağ hayal krklığına uğradım..
    Gezin çok güzel olmuş harika şehirler..bir gün polonyayı görsem diorm..yazılarını gıpta ile okuyorum dostum..:)

RECEP İŞLEK ve Mehmet Sunar bunu beğendi.
  15. Mehmet Sunar

Mehmet Sunar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tarih: 21.08.2010

Evet arkadaslar nerede kalmistik. Bir aksam önce Jan'la bulusup evine varmistim. Jan konusuna biraz deginmek istiyorum, elemani her zamanki gibi couchsurfing sayfasindan bulmustum biraz dagci biraz yüzücü biraz da bisikletci tipi vardi. Hatta bu spor dallari icin tam bir freak diyebiliriz aksam evine vardigimda ünlü markalarin cesit cesit cantalari ayakkabilari ve cadirlari vardi. Evleri hicte öyle issiz birinin alabilecegi türden degildi. Neyse arkadas 2 kere Everest tepesine tirmanmis, Avustralyayi bir ucundan diger ucuna bisikletle katetmis hatta Baykal gölünü kiyiyi takip ederek yüzmeye calismis ama bir aksilik yüzünden basaramamis birisi. Kendisi normalde issiz hanimi veteriner ve Mathilda adinda kücük bir kizlari var. Jan'in meslegini anlattigim zaman yine aci bir ic cekeceksiniz. Arkadasin meslegi Polonyadaki okullara gidip yaptigi gezilerde kazandigi tecrübelerini ve o ülkenin insanlari hakkindaki izlenimlerini cocuklara yani ögrencilere anlatmak Polonya devleti bunun icin Jan'a ders basina para ödüyor bunun haricinde birkac tane Polonya firmasi kendisine sponsorluk yapiyorlar.

Neyse derin bir uykudan uyandiktan sonra hep beraber bir kahvalti yaptik. Jan kendisinin antrenmana cikmasi gerektigini ve benim kücük bir turistik sehir olan Ostroda'da tek basima gezinti yapmami ve saat 2 gibi evde olmami söyleyip disariya gitti. Dün ayak kaslarina cok yüklenme yaptigimdan dolayi yürüyemiyorum sadece bisiklet sürebiliyorum. Ostroda normalde fazla insanin bildigi bir sehir degil yani nowhere in Poland diyebiliriz. Ama sehirde karsilastigim manzara beni cok sasirtiyor eger hic bilinmeyen bir sehirdeki cekicilikler bunlarsa artik bilinen bir sehrin cekiciligi nasildir bilemiyorum

simdi Ostroda göl kenarinda cok kücük bir sehir. Gölün farkli yerlerine vinclerle dikdörtgen seklinde bir halat sistemi kurmuslar ayrica kanolar icin 1kmlik bir pistte var. 3 euro karsiliginda gölde sörf yapabiliyorsunuz.

Neyse Ostroda cok kücük bir yer oldugundan iki saat icinde sehirdeki gezintimi tamamliyorum ve Jan'in dedigi gibi saat 2 de tekrardan evdeyim. Jan'in evde ol demesinin sebebi hep birlikte göldeki adaya bir geceligine kampa gidecek olmamiz. Hayda nerden cikti simdi bu kamp isi cadirda yatmayida hic sevmem yani isin gercegini söyleyecek olursam. Ama gercek manada bir ilk olacak olan bu kamp isi beni gercekten heyecanlandirdi. Hep beraber hazirlanip arkadaslarinin bekledigi botlarin baglandigi iskeleye gittik.

Ve resimde de gitmis oldugumuz göldeki kücük ada

Arkadaslarla kisa bir tanismanin ardindan yola cikiyoruz. Gerci Janlar da oradakilerin hepsini tanimiyorlardi ama yine de olsun Solidarnosc yani Polonyanin Kommunizme karsi kullandigi parola : Dayanisma

Jan'in yelkenliden kendini sulara birakmasinin sebebi kisa bir süre sonra katilacagi triathlona antrenman ama triathlonun sonucu nedir halen bilmiyorum. Resimdeki kücük; kizi Mathilda ve Jan'in hanimi Aga. 20 dakikalik bir heyecandan sonra biz adaya ciktik kisa bir süre sonrada Jan geldi.

Hep beraber cadirlari kurmaya ve gece icin odun dal toplamaya basladik, gerci ben arkadaslara fazla yardimci olamadim cünkü kaslardaki agrilar egilmeme imkan vermiyorlardi.

16. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ellerine sağlık dostum , ailecek ( ben , eşim ve oğlum Tibet ) izliyoruz.
    Sanırım yine hep beraber yapacağımız 2011 rotamız kuzey taraflarına olacak.

17. Mehmet Sunar

Mehmet Sunar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Soner Hocam cok tesekkürler ellerime saglik ama o gün ayaklarimda cidden saglik maglik kalmamisti yaa :D :D :D

Soner Sarihan bunu beğendi.
  18. Mehmet Sunar

Mehmet Sunar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Karanligin iyice bastirmasiyla karnimiz acikti ve atesin etrafinda biraz vahsi yasamin tadina baktik. Saat 12 gibi artik ben tamamen bitmistim ve yarin sabahki yolculuk icin zaten erken yatmam gerekiyordu...Cadirlarda yer kalmadigindan dolayi ben Conrad ve Iwona yelkenlinin icinde yattik.

19. Mehmet Sunar

Mehmet Sunar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tarih:22.08.2010

Dedigim gibi gece 12'de ben yatmaya gittim. Saat 2 gibi yelkenlinin icinde patirti gürültü kompaya basladi maalesef Iwona ve Conrad iyice sarhos olmuslarda öylece yatmaya gelmislerdi. Isin kötüsü sabah 5'e kadar sarhos muhabbeti yaptilar. Zil zurna sarhos olan adamlara ne yapabilrimki ben de onlarla beraber oturdum isin kötüsü sabah beni 100km lik bir yol bekliyor. Artik dayanamadigimdan yelkenliden ayrildim ve atesi biraz kuvvetlendirip sandalyenin üzerinde yatmaya calistim sabah 7 gibi tekrar yelkenliye girdim ve hic olmazsa 3 saatcik uyuyabildim. Karsida sol tarafta oturan suclular benim cezalandirmami bekliyorlar :boese157:

Neyse saat 12 gibi eve tekrar geri döndük süper baslayip uykusuzlukla biten bir mecara oldu benim icinde. Jan ve Aga ile son bir hatira fotografi cektik. Jan gelecek sene Agayla beraber Türkiye'ye bisiklet turu yapacak. Aga Türkiye'den tekrardan Polonya'ya dönecek ama Jan bisikletle devam edip Türkiye'den Hindistan'a gidecek. Kendisine bisikletforum üzerinden yardim edebilecegimi sayfamizin yüzbin üyesinin oldugunu ve Türkiye'nin her tarafinda üyemizin oldugunu söyledim. Neyse artik yardima ihtiyaci olursa sizlere burada bilgi iletirim. Bu fotograftan sonra benim de Ostrodaki maceram burada noktalanmis oldu...

20. Mehmet Sunar

Mehmet Sunar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tarih: 22.08.2010
    Azami Hiz: 48,74
    Mesafe: 112km
    Gidilen Süre: 5,5 Saat

Evet yine yollara düsme vakti geldi arkadaslar. Istikamet bu sefer Szczytno. Haa niye buraya gittin diye sorarsaniz, cevabim herhangi bir sebebi yok. Normalde Polonyada fazla oyalanmamam gerekiyordu ama bir sonraki ev sahibim Grajewo denilen yerde. Ostroda Grajewo arasindaki mesafe cok oldugundan yolun ortasindaki Szczytno'da gecelemem gerekiyor.

Yine yola cok gec ciktim sag olsun dün gecenin de yorgunlugu yine aksilikler. Yolda giderken bu seferde bisikletin lambasi kirildi. Insallah geceye kalmam yoksa basim büyük belada. Yolda gördügüm ilgincliklerden bir tanesi. Araba satis gösteriyor ama orada ormandan baska bir sey yoktu.Halbuki yolun karsi tarafinda birseyler vardi ama orasi da lokantaydi

En sonunda Varsova yolundan kurtuldum otobüslerden tirlardan artik tirsmaya baslamistim. Neyse trafik azaldi arabalar seyreklesti. Ama baska bir sorun daha cikti ortaya zincir yagsiz kalmis gacirdamaya basladi artik rüzgarla beraber bana karsi savasiyor zincir...

En sonunda yorgun argin bir sekilde hedefe ulastim. Ama rüzgarla beraber zincir basima bela oldu. Yolda giderken caydanligimin kulplari koptu al iste sana türk cayindan da mahrum kaldik bakalim basimiza daha neler gelecek.

Burada baska bir konuya deginmek istiyorum biz bu Rusyayla vizesizlik anlasmasi imzalamadik mi??? imzaladik ama halen yürürlüge girmedi bilgisi olan varsa yazsin!!!! Rusyanin transit vize vermemesiyle bütün planlarim alt üst oldu al iste ilk günü otel odasinda kaybediyorum. Bu kaybettigim gün basima bela olacak buna daha sonraki yazilarda deginecegim...

Sehir merkezinde ucuza otel aramaya basladim. Ilk buldugumun icine daldim eleman 140 zloty istedi ben dedim 100 o dedi 130 ben dedim beni baska yer bakmak mecburiyetinde birakma dedi 125+kahvalti dedim kahvalti mahvalti istemiyorum yorgunum sadece yatacagim sabah da tekrardan yola cikacagim
    neyse en sonunda 100 zlotye razi oldu. Hemen kendimi odaya attim bir dus ve cup yataga ama dizlerim kaval kemiginin yüz kaslari bitmis durumdalardi!!!!
    tesekkürler rüzgar ve zincir :boese157: