Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Polonezköy turu (6 eylül 2009)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Kron user tarafından paylaşıldı.

1. Kron user

Kron user Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar

Sabah 09.00 da Yener abi ile Ataşehir'de buluştuk.Sonradan Arbek abi , daha sonrasında Uğur ve Ersen arkadaşlarımız bize katıldı ve yola koyulduk.Sanırım Kurtköy taraflarından da bir grup gelecekti ama bir aksilik oldu , gelemediler :eek:

Lastiklerimize hava vurmak için benzinciye gittik.Herkes aynı değerde tekerlere hava vurdu ama Arbek abinin lastiği adeta bir bomba gibi patlayınca , herkesi bir telaş sardı.Hemen basınçları düşürdük :D Daha turumuzun başındaydık , talihsizlik işte.. Ama yine Arbek abinin dönüş yolunda ikinci kez lastiğinin patlaması da tarif edilemez bir şans :p

Dudullu'dan Çekmeköy'e doğru süzülürken...

O da ne ormandayız ama yollar , daha başından hissettirdi zorluğunu.Yordu :)

Meşhur bisikletçi pozu sanırım.Yorulmadık uleyn diyoruz :)

Yener abi yassak yassak :D

Evet yasakları da deldik.Ne olduğunu tam anlamadığım , etrafı tellerle çevrilmiş , girilmesi yasak olan bölge yüzünden gelirken kaşif olduk ama giderken azar işite işite geçtik oradan :D

Yolda suyumuz bitmişti.Bir süre diller dışarda pedalladıktan sonra Polonezköy'e ulaştık :cool:

Tabi herkes 1-2 litre su , meşrubatı vakumladı kısa sürede :D

Ve sonrasında sigara yasağının işlemediği bir çay bahçesi tarzı bir yerde karnımızı doyurup , dinleniyoruz bir süre...

Bunlar da ekstralar

Benden bu kadar.Dönüş yolundaki fotoları da Arbek abiden bekliyoruz özellikle ölüm rampasındakileri :D

Çok güzel bir geziydi , eğlenceliydi , bol bol güldük ama hayatımda hiç bu kadar yorulduğumu hatırlamıyorum :rolleyes:

Geziye katılan herkese çok teşekkürler.İnşallah yakın zamanda tekrarlarız :) Görüşmek üzere

2. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık, oruç dolayısıyla aranıza katılamadım. Ramazan'dan sonra tekrarlama imkanınız olursa eşlik etmek isterim...

arbek100, çirkin ve Kron user bunu beğendi.
  3. Kron user

Kron user Aktif Üye

Seviye:
    Bu konuda , tura katılan herkesin hemfikir olacağını düşünüyorum. İnşallah ramazandan sonra tekrarlarız.Görüşmek üzere

arbek100 ve çirkin bunu beğendi.
  4. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    her şey çok güzel olmuş, ayaklarınıza sağlık...

arbek100 ve çirkin bunu beğendi.
  5. Menderes Batmaz

Menderes Batmaz Üye

Seviye:
    çok güzel gezi olmuş.tebrik ederim

arbek100 bunu beğendi.
  6. xaphanis

xaphanis Yeni Üye

Seviye:
    fotoğraflar çok güzel birdaha ki sefere bende katılmak isterim bir aksilik çıkmazsa

arbek100 bunu beğendi.
  7. Eren Emrah

Eren Emrah Yeni Üye

emeginize saglik azizim, bisiklet alip araniza katilmak ümidiyle :D

arbek100 bunu beğendi.
  8. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok güzel bir tur olmuş. Keşke ben de katılabilseydim ama olmadı işte. Ramazandan sonra tekrarlamak dileğiyle

arbek100 ve Kron user bunu beğendi.
  9. Okan Bozkurt

Okan Bozkurt Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok güzel bir gezi yapmışsınız, Polonezköy' e o yoldan gitmek çok zevkli. Ölüm rampası dediğiniz yer son fotoğraftaki yerden ileride sağda kalan rampa mı?:rolleyes:

arbek100 bunu beğendi.
  10. Kron user

Kron user Aktif Üye

Seviye:
    O foto gidiş yolundan.Gelirken farklı bir yol kullandık da ben ilk defa gittiğim ve yer yön duygusu olmayan bir insan olduğum için dönüşleri falan pek çıkartamıyorum fotodan , neresi nereydi falan.
    Ama fena bir rampaydı.Bisikletleri elllerimize aldık , bağıra bağıra çıktık :D Biraz da biz taşıdık bisikletleri :)

Okan Bozkurt bunu beğendi.
  11. ali karagönlü

ali karagönlü Bisikletkolik

Seviye:
    Güzel bir gezi olmuş...

arbek100 ve Kron user bunu beğendi.
  12. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hoş bir gezi olmuş. Ayağınıza sağlık. Bisikletleriniz de pek bir güzelmiş, nazar değmesin. :D

13. arbek100

arbek100 Üye

Seviye:
    Selim'cim iki defa lastik patlaması kesin fazla :ha: kilolarımdandır mutlaka.. Daha falza antrenman yapıp :10: bu konuyu yakında çözücem, artık ondan sonra bu kadar iç lastik harcamam herhalde :)

Fotolar evdeki bilgisayarda kaldı, akşama koyarım.

çirkin, Uğur Bozpınar ve Kron user bunu beğendi.
  14. Kron user

Kron user Aktif Üye

Seviye:
    Sanırım öyle ama ona rağmen bize tozunu yutturdun ya Arbek abi helal olsun :)

Fotoğrafları merak etmekteyim :rolleyes:

Uğur Bozpınar ve arbek100 bunu beğendi.
  15. gıdıkcak

gıdıkcak Üye

Seviye:
    ayaklarınıza saglık

Uğur Bozpınar, arbek100 ve Kron user bunu beğendi.
  16. Derya AKYILDIZ

Derya AKYILDIZ Onursal Üye

Seviye:
    Güzel bir gezi olmuş ayaklarınıza sağlık, paylaşım için teşekkürler... Arbek bey resimleri bekliyoruz... :)

Uğur Bozpınar bunu beğendi.
  17. ibrahim Kızılkaya

ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar arkadaşlar
    Tur çok güzel olmuş. Polenezköy parkuru da zaten çok güzel. Umarım arazi rantçıları tarafından o bölgeler de yağmalanmaz da İstanbulda bu toprak yollarda pek çok bisikletsever pedal basma şansı yakalar.
    Paylaşım için çok teşekkürler

18. arbek100

arbek100 Üye

Seviye:
    Yener gezinin koruyucu meleği idi...Grubun en tecrübeli bisikletçisi olarak hepimize güven verdi.

Ersan "Fransız Pejo"suyla genelde hep en arkadan gelen adam rolünü oynamak zorunda kalsa da bir inanılmazı başardı ve 50km'lik bu zor parkuru inatla tamamlayarak günün adamı olmaya hak kazandı. Orman çıkışında çadırların yanından geçerken sağdan aniden bağlı bir köpeğin havlamasının etkisiyle yoldan çıkışı ve engebeli zeminde durmaya yakın attığı takla ile günün en akrobatik hareketine de imza atmış oldu.

Uğur'un motivasyonu bir ara vitesin toz toprak sebebiyle atlama yapmaya başlamasıyla bozulsa da kısa süre içerisinde bisikletiyle barıştı ve tekrar enerji saçmaya başladı.

Selim Polonezköy'ün asfalt yokuşunda cep telefonuyla uğraşırken çok ucuz atlatılmış bir düşüş yaşaması hepimizi korkuttu, allahtan arkadan gelen araba uzaktaydı ve hemen durabildi. Tekrar geçmiş olsun. Selim kazadan kısa süre sonra artık "façalı" bir bisikletçi olmanın gururuyla kolunda oluşan yara bereyi cömertçe sergileyerek ful tempo tura devam etti.

Ben de turun tabiri caizse "talihsiz bedevi"'si oldum. yola çıkmadan sabah erken saatte iç lastiğimin sibobu bozuldu değiştirip matkapla genişletmek zorunda kaldım tura geç kaldım, ardından herkes benzincide bisiklete 60 bar hava bastı, 200 m sonra benimki bir bomba sesi ile 20 cm yarıldı, bir an panik yaptım ve ayağımı pedaldan yan çeviererek kurtaramadığım için otobüs durağının içine yan devrildim. en son turun sonunda bir kere daha lastik patlatınca artık bu olayın yavaş yavaş kutup ayısı-bedevi ilişkisine doğru ilerlediğine inanmaya başladım.

Selim bence bu çıktığımız 3/4 ölüm rampası, gerçek ölüm rampasına hatırlarsan yaklaşmaya cesaret edememiştik, ve bence o rampaya elimizde bisiklet ile yürüyerek çıkmaya kalksak kesin aşağıya yuvarlanırdık...

Gezinin sonunda bizim cefamızı çeken bisikletlerimize de güzel bir ödül verme zamanı gelmişti: BAKIM. Dikkatli bir yıkama işleminden sonra bezle silme ve zincirleri yağlama aşamaları da gerçekten en az geziyi yapmak kadar keyifliydi. Ayrıca bisikletimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmenin getirdiği vicdani rahatlama da hepimizi mutlu etti.

19. Burak ELMAS

Burak ELMAS Kıdemli Üye

Seviye:
    çekmeköye geliceğinizi bilseydik Okan Bozkurt ve ben size yardımcı olurduk, poloneze giden yolda o geçemediğiniz tel geyik ve sülün yetiştirme kampınına ait bölge olduğu için kapalı. En son gittiğimizde bisikletleri telin üstünden verip altdan geçmiştik :D ama şimdi geçmek dahada zorlaşmış,, keşke daha önceden tanışmış olsaydık çekmeköyde antrenman yaptıgımız güzel parkurları gösterirdik size ama şuan okanda bende öss ye hazırlandığımız için ara vermek zorunda kaldık fotolar ve yazılar için teşekkürler güzel bir paylaşım olmuş:in:

Kron user ve arbek100 bunu beğendi.
  20. Kron user

Kron user Aktif Üye

Seviye:
    Keşke Burak , yine de sağol :) Yakın zamanda tekrarlarız gezimizi.Sizleri de bekleriz.

Burak ELMAS bunu beğendi.