Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Polise hiç bu soru sorulur mu?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ufuk güneş tarafından paylaşıldı.

1. ufuk güneş

ufuk güneş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Polise hiç bu soru sorulur mu?

155 Polis İmdat telefonuna yapılan ihbarlarda çok ilginç istekler var!

İzmir Emniyet Müdürlüğü 155 Polis İmdat hattına 2008 ve 2009'un ilk 4 ayında 260 bin 122 ihbar yapıldığı, bunlardan yaklaşık 13 bininin asılsız çıktığı bildirildi.

AA muhabirinin İzmir Emniyet Müdürlüğünün istatistik verilerinden derlediği bilgiye göre, Haber Merkezinin 155 Polis İmdat telefonlarına vatandaşlar tarafından 2008 yılında 191 bin 287, 2009 yılının ilk 4 ayında da 68 bin 835 ihbar yapıldı. Bu ihbarlardan yaklaşık 13 bini asılsız çıktı. Aslı olan ihbarlardan yaklaşık 240 bininin asayiş olaylarıyla ilgili, 20 bininin ise trafik ihlalleriyle ilgili olduğu bildirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre, Türkiye genelinde nüfus yoğunluğuna göre kişi başına en fazla ihbar yapılan ilin İzmir olduğu öğrenildi.

-İLGİNÇ İHBARLAR-

155 Polis İmdat telefonuna yapılan ihbarlarda çok ilginç isteklerin de bulunduğu ortaya çıktı.

Polis İmdat hattına, ''Maç kaç kaç bitti'', ''Alkollü araç kullanıyorum, hangi hangi yolda trafik kontrolü var'', ''Çocuğum uslu durmuyor, kızar mısınız'', ''Önümdeki araç sağa sola gidiyor, sürücüsü alkollü, durdurup ceza yazın'' gibi ilginç telefonlar da geliyor.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, asılsız yapılan ihbarların polisi gereksiz yere oyaladığını, bu nedenle önemli ihbarların alınmasının engellendiğini veya geç alındığını, bunun sonucunda da yardım isteyen kişilere geç ulaşıldığını, ölümle sonuçlanabilecek olaylar bile yaşanabileceğini belirtti.

Bu arada, trafikle ilgili ihbarlarda polislerin çok dikkatli davrandıkları, kural ihlali yaptığı iddia edilen sürücülere haksız ceza yazılmaması için ihbar edilen hatanın mutlaka delillendirilmeye çalışıldığı bildirildi.

AA

2. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    O kadar gereksiz insan var ki bu ülkede bırakın polisi,acil servisi bile arayıp meşgul eden salak saçma şeylerle kendince eğlenen belkide onlarca yardım bekleyen insanın hakkını gasp eden...O insanda zerre kadar beyin olsa zaten düşünür yahu ben napıyorum diye?Şu anda çoğu kişinin yardım almasını engelliyorum diye! Ama işte eğitimden,kültürden,aile terbiyesinden mahrum,zeka seviyesi minimum seviyede olan insanlar yapıyor bunları.Gerçekten eğitim şart:boese157:

deniz çelik bunu beğendi.
  3. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    ''Önümdeki araç sağa sola gidiyor, sürücüsü alkollü, durdurup ceza yazın''

alkollü bi sürücüyü ihbar etmenin nesi garip ki onu anlamadım ? :D

4. Uğur Çakırlar

Uğur Çakırlar Kıdemli Üye

Seviye:
    Belkide bunu söyleyiş tarzı bizim gibi eğitimli insanların söylediği tarzda değildir. Ki muhtemelen düşündüğüm gibi. Halkın bu konuda bilinçlendirilmesi ülkemizdeki en büyük ihtiyaçlardan biri. Teşekkürler. İyi forumlar..

5. Ayberk Türk

Ayberk Türk Forum Demirbaşı

Seviye:
    boyle sacma sakalar yuzunden baskalarının canlarıyla mallarıyla oynuyorlar gercekten kotu bir olay