Polis görürseniz mutlaka durun ve uzaklaşmasını bekleyin

Scudo

dodobir

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Kerem
Bisiklet
Cube
Polis, itfaiye, ambulans bunların hepsine çok profesyonel bir eğitim verilmeli. Ambulanslar mesela, evet çok acil bir durumları var ama gene de diğer insanları tehlikeye atamazlar. Türkiye hasta yetiştirmeye çalışırken kaza yapıp başkalarını öldüren ambulans haberleri ile dolu. İnternette bulabilirsiniz. Yani bir aciliyet başkalarının ölümüyle sonuçlanmamalı asla. Aslında demek istediğim bu.

• Beğen
Tepkiler: ihsangencer

Muhammet Ali Bulut

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
MUHAMMET ALİ BULUT
Bisiklet
Sedona
@Serkan Mıstınoğlu kışkırtmaya devammmm böyle davamedin insanlara polisleri aşşağılayın bilerek çarptı zaten sonrada bilmeyerek bir anda kendilerini adamın yanında buldu o polisler... KATİL POLİSLER DEMEMZİMİ İSTİYORSUNUZ----- BU PROVAKATÖRLÜK NEDİR AMAÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇ!!!

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
upload_2015-8-10_13-43-24.png

Su aracin karsiya gecen iki polise ragmen gecip gitmesi ortada bir yaya gecidi olmadigi fikrini olusturdu bende. Herhalde bir yaya gecidi olsa iki polise ragmen durmamaya cesaret edemezdi bu sürücü. Yani umarim öyledir... Herhangi bir isaretci filan da yok zaten.

Polis asiri hizli. Bisikletli amcam da belli ki sol seridi kontrol etmeden hareket etmis. Allah korumus, cok daha kötü olabilirdi.

öylebirbaktıydım

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Şahin Can
Bisiklet
Merida
@K Ayhan Zaten biz de polis giderken önüne geleni ezsin gitsin diye birşey demedik hatta video ile ilgili yorum bile yapmamışım sadece dediğim şey ne yaparsanız yapın insanların şikayet edeceği bir konu oluyor bunu kast etmişim siz neler neler kurmuşsunuz kafanızda

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Amacım ortalık karıştırmak değil okuyun vaktiniz varsa haberi. Biz hala trafikte kuralları tartışalım. Tabu haline gelen "avrupada yola adım attım arabaların bir çoğu bi anda durdu bana yol verdi.. hayret ettim" olayı fantazi değil. Olayın özü hak hukuk devleti olmakta yatıyor.
(link)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
polis var polis var.
o an piskolojik durumunu bilemem tabi onlarda polis diye insan değil diye bişe yok.
ben bile müşterilere bazen sert davranabiliyorsam polis te o an sert yada yumuşak davranabilir.
şunu yazacağım ben.
yürüyüş yolunda 8 tan yunus sıralı park etmişti. bende bisikletle polisleri dolaşıp yolu uzatacağıma aralarından geçmeye çalıştım.
o an ben yaşlarda yada benden küçük te olabilir yunus polis. geçecek başka yer mi bulamadın diye söylendi sinirli ve sert şekilde.

başka bi gün de arkadaşlarla tur bitirip bağcılar meydana geldik gene yunus ekibi vardı yanlarına gidip hoş beş sohbet ettik. ve baya da bizle ilgili konuştular.

bu da böyle bi anımdır. niye yazdım bilmiyorum.

Csaver

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Amoeba
Polis biraz hızlıymış,amcamda sanırım tam kontrol etmeden karsıya gecmeye calısmıs,sonra polisler dönüp yardım etmişler.

ogguz

Üye
Tepki
2
İsim
oğuz k
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar, burası yaya geçidi geçiş hakkı benim, banane şu 90 km/h hızla gelen motor dursun da ben geçeyim derseniz ölebilirsiniz.
Evet 90 km hız fazla ama hangimiz şehir içinde yapmıyoruz bu kadar hızı, kendinizi motorcunun yerine koyun. Kendinizi kaptırmış ve biraz hız yapmışsınız (ki bunun polislikle ilgisi yok bence) yanda duran bisikletli bir amcanın, siz amcaya o kadar yaklaşmışken yola çıkma olasılığını düşünmezsiniz.
Motorcu hızlı gitmekte kısmen hatalı olabilir, ama asıl onu hatalı hale getiren amcanın dikkatsizliği olmuş. Allahtan kimseye bişey olmamış, bu kadar işlek bir yolda yaya geçidi falan bakmamak lazım, hiçbir aracın gelmediğinden %100 emin olduktan sonra bisikleti elimize alıp karşıya öyle geçmeliyiz.

Tüm bunların yanında polislerin nasıl olsa bana bişey olmaz mantığıyla trafik kurallarına uymadıkları da bir gerçektir. Ancak bu polislerin değil bizim milletimizin özelliği arkadaşlar. onun için boş yere polisleri suçlamayın. elinizi vicdanınıza koyun. polisliğe alırken özellikle böyle olan vatandaşları mı seçiyorlar? tabi ki hayır. bunun apayrı bir problem olduğunu kabul edelim ki doğru çözümü bulabilelim.

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
polis dediğin Behzat amirim gibi olmalı :harika:

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
@sallpaul

Sen kendini öyle görüyor olabilirsin lakin ama kimse memleketinden ötürü hiç bir zaman suçlu değildir.Tamam polisi aramamış işin düşmemiş olabilir ki inşallah ta düşmez.Üslüb ha? Orda kusura bakmada bir adamın,polise söylediği belki gayri ahlaki bir lafı burada onlar gelsinler de diyarbakırda görsünde tarzında bir cümleyle anlatıyorsun sonra üslubuna dikkat etmesi gereken ben oluyorum.Hadi ona da eyvallah(Gelene de eyvallah gidenede).

Şimdi gelelim 'biz kürt olduğumuz için tamamen düşman gözüyle bakıyorlar' lafına ; Belki inanmıyacaksın ama en iyi iki arkadaşım dostum,yoldaşım,kardaşım ikisi de mardin/midyat'lı.Birisi Kürt asıllı birisi Arap asıllı ama bak en en iyi arkadaşım hele Kürt asıllı olan arkadaşım nerdeyse yediğimiz içitiğimiz ayrı gitmiyor niye?Kürt olmak ayrı ekmek yediğin vatana ihanet etmek ayrı! Ha bu ihanet olayı sadece Kürt'de,Arap'da,Ermeni'de mi var kesinlikle hayır Bir ton Türk asıllı adam varki onlarda ekmek yedikleri vatana ihanet ediyorlar.Bu olayında ırklar bir alakası olmadığını sonuca ulaştırmışsak gelelim son konuya.

Ihm şimdi gelelim son konuya 'Gel bir kaç ay kürt ol yapılan muammeleyi gör sonra burda atıp tutma': Bu saatten sonra arrtık hayata bir daha kürt olarak gelmek gibi bir imkanım yok.Ama sana şöyle söylim hayatımda istediğim mesleğe ulaşabilirsem ilk görev yapmak istediğim yer doğuda ve ordada da görev yaparsam öğrenmek istediğim ilk şey kürtçe.Şimdi bende senden bir şey isteyeceğim bir şehidin babası olduğunu düşün yerini onların yerine koy.

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
sağa sola saldiranlari ile beni bir tutman yanlış bir tespit ben d.bakirda sağa sola saldiranlara büyük bir şiddetle karşıyım! bilmeden konuşman beni sinirlendirdi. bu ülkede nereye gidersem gideyim kürt olduğumu söyleyince büyük çoğunluk bana kötü muamele yapıyor ama herkes değil. ve o kötü muamelen yapanlar sonradan tanıdıklarında yaptıklarına pişman oluyor. polisler ise kürtlere karşı sert davranıyor bunu geçenlerde toki insaatini basip insanlari yere seripte azarlayan polis ornegindende gorebilirsin. gelelim şehit babasına (sana inandıracak zorunda değilim) onları çok çok iyi anlıyorum. ve şehit babaları daima en garibanlardandır. baştakiler oyunu oynar olan garibana olur.beni ülkenin hainlariyle bir tutman çok yanlış! çok nadir iyi polis gördüm. lisede okulun çevresinde devriye atan polis abi vardı aradan yıllar geçmesine rağmen birbirimizi gördüğümüzde selaplaşıp konusuyoruz. ama gel gör ki hepsi böyle değil. doguya atandıgında polislerin nasıl davrandıgını goreceksin. sert konusmamin sebebi tanimadan yorumlaman. birbirimize sert konustuk kusurum icin ozur dilerim :) ben bu ulkenin daima birarada tek yumruk olmasini isteyenlerdenim.

• Beğen
Tepkiler: Evliya

KUTAY67

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Independent
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
ortalık kızışmış :/

Tolstoy

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Muhammet A.
Bisiklet
Kron
Başlık saçma, yersiz, birincisi bütün genellemeler yanlıştır, bu kaza ile bütün polislere genelleyemezsiniz bu bir.

İkincisi yaşanan şu süreçte böyle bi başlık, gerçekten enteresan, günlerdir kaç tane polis şehit veriyoruz, bisikletliyiz diye uzayda mı yaşıuoruz, başlık atarken bu sürwçte daha duyarlı olunmalıydı. polislere söylenen laflara baktım, az biraz insaf, sizin bizim canımızı kprumak için canını ortaya koyan insanları teaisatçıyşa bie tutanlar olmuş, yazık. Ayıptır, bir kaza üzerinden tüm polislerw yürümüş birileri. O zaman birisi de çıkaın iki tane bisikletlinin yaptığı hata üzerinden tüm bisikletlilere yüklensin. Bemce buda bi gelişmemişlik gösergesi, kwmdi askerini polisini sevmemek. Hani o her seferinde gwlişmişlik deyip ülkeyi aşaüılayanlara söylüyorum.

OguzGyan

Aktif Üye
Tepki
190
İsim
Oguzk
Bisiklet
b'Twin
Artist bisikletliyi gordugu halde ne yavaslamaya calisiyor ne de sag seride gecmeyi dusunuyor.

RaptorXXL

Üye
Tepki
27
İsim
Umut Can Çömlek
Bisiklet
Corratec
Kendi bir anımı anlatayım.
Trafik ışıklarına yaklaştığım sırada ışıklar yeşildi. Ben geçerken sarı olmuştu. Hemen solumda bir trafik polisi otomobili trafik ışıklarında durdu. Ben ise hızımı aldığımdan durmayıp geçmiştim. Birkaç saniye sonra polisin peşimde olduğunu fark ettim ve geçmesi için yavaşlayıp yanaşabildiğim kadar sağa yanaştım yaklaşık 20 saniye kadar burun buruna hareket ettikten sonra bir yere varamayacağımı anlayıp hızlanayım derken aracın artık aynası gidonumun arasına girmişti.(Yol Bisikleti) Kurtulmaya çalışırken araç hızlandı ve sonuç yere yapıştım.
Işıkları geçtim diye mi yaptı yoksa bisiklet sürdüğüm için mi bilmiyorum ama bir ders vermek istedikleri kesindi. Ama bunu canımla ödeyebilirdim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahsen Okyay
Siz bir ara Kazakistana uğramıştınız yanlış hatırlamıyorsam. Görmediniz mi burada yaya geçidi durumunu? Yaya geçidine yaklaşırken hız 40 lara düşer ve herkes durur. Görmeyip duramayan kişi bile geçtikten sonra sağa çekip yayadan özür diler, affını diler. Yayaya çarpan kişi demiyorum , o direk hapiste, durmayanları yaya hemen ihbar eder, polis kapında. Duruma göre bisiklet elde de geçilebilir, bizim gibi yol kullanıyorsanız spd ile yürümemek için üzerinde de geçilebilir.(duruma göre diyorum, her zaman değil)

Tatildeydik Antalya da, yolda yaya geçidi var, bekliyoruz, boşalınca geçeceğiz. Madem boşalınca geçilecek ne gerek var o çizgilere?! Oğlum soruyor niye duruyoruz diye? Böyle olunca Almata ya dönünce burada da tedirgin oluyor acaba durmazlar mı diye...Ruslar veya Kazaklar langır diye yaya geçidine dalabilir Antalya da, ne olacak?( Ne olacak, ölecekler, çok ta tınnnnnnn...değil mi?)

anfora53

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Salcano
@sallehpaul
1998 2005 arası Diyarbakır' ın Ergani İlçesi' nde görev yaptım. Halen irtibatımı kopartmadığım oranın yerlisi öz be öz kürt arkadaşlarım var. Hatta dün bir tanesiyle telefonda görüştüm. İzmir' e kardeşini ziyarete gelecekmiş. Oradan da bana uğrayacak. Bu arada ben Bursa' dayım. Bu millet ne çekiyorsa genelleme yüzünden çekiyor. Öncelik insan. Burada polisi, tesisatçıyı tartışmayalım. Sonuçta ikisi de insan.

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
@Birhan K.

İnsan oğlu,Ademoğlu,Anasının oğlu yada ne yazarsak yazarım bir İnsan Evlad'ı yaratıcısı tarafından beyin,dil,göz,kulak ve daha fazla olayları idrak edebileceği organa sahip.Her insan evladının beyni aynı şeyi düşünmez,İki insan evladı aynı şeye bakarken birisi farklı diğeri farklı görebilir.En önemlisi ise her insan evladı vücüt organlarının algıladığı şeyi söyleme hakkına sahiptir.Ha kimisi beyniyle algılar onu söyler,ha kimisi oturma organıyla algılar onu söyler.Ama kimse diğerinin söylediği eğer ahlak sınırları içerisindeyse karışamaz.

Siz belki polis terörüne maruz kalmışssınızdır bilmiyorum.Ama bende çok kere belki yaşım itibariyle korkumdan olsa gerek polisin yanına kaçtım.Hiçbirşey de yapmadılar.En basitinden bir olaydan bahsedersek.Bu yaz İstanbul'a tatile gittik.İstanbuldayken'de arkadaşımla buluştum,oturduk,konuştuk,takıldık dönüşte karaköy(yanlış hatırlıyor olabilirim)'den vapura bindim eminönün'de indim.Orda da benim tahminimce polis,kalpazanlara baskın yapmıştı.Tam ben geçerken 15-20 tane kalpazan olduğunu tahmin ettiğim kişi içerisinde benimde olduğum sivillerin üzerine koşmaya başladı tam o anda polisler geldi ben tabi direk olarak polislerin yanına geçtim.

Cizre'de,Beytüşşebab'da,Diyarbakırda,İstanbulda,Mersin'de,Mardin/midyat'da,Şırnak'ta halkının güvenliği için gerçek teröristlerle çatışıp şehit olan polis.Bende dilerimki gerçek teröristlerin bir saldırında orada olMAZSINIZ.

• Beğen
Tepkiler: metalikfb

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İşte terör, devletlerin gelişmesinin önündeki en büyük engeldir. Aynı zamanda hükümetlerin can kurtarma simididir.
Şöyle ki, terör ön plandayken diğer her türlü olumsuzluğu gizleyebilirsiniz.

Trafik terörüne verdiğimiz ve vermekte olduğumuz canları hesap edin, hangisi daha tehlikeli; bölücü terör mü yoksa "trafik terörü mü"?
-Dur be oolum, adamlar şube müdürünü vurdular, trafiğin sırası mı şimdi?
-Haklısın abi...

Cari açık almış başını yürümüş Hüsamettin abi, napıcaz?
-Lan teröristler yol kenarındaki mayını patlatmışlar, ne carisi ne hurisi?!!
-Affet abi, boş bulundum...

Bu eğitim sistemi nereye, atanamayan binlerce işsiz öğretm...
-Bak bu sefer de terhis olmuş gencecik askeri vurmuş şerefsizler. Ne diyordun sen?
-Ben de okudum abi, lanet olsun diyordum teröre..atanamayan...teröre, eğitime, eğitim terörüne, amaan, bölücü öcülere...

Çıldırmamak elde değil ya, bisiklet yoluna parketmiş ayının teki,,,
- Yuh lan, bomba yüklü kamyonla dalmışlar karakola...sen ne mırıldanıyon bisiklet kisiklet park diye?
- Dedim ki, park halindeki bisiklete bomba koymuş adiler, nereye gidiyoruz abi...

Yaya geçidi, işsizlik, parasız eğitim, harçlar, yurt, kalitesiz üniversite, kazanılamayan fakülte, şehirlerarası bisiklet yolları, forumda edip dinçer terörü, çömez gmbh, şahtar donesk...
- Aha, canlı bomba 31 genci uçurmuş, tühh sana... Sen ne geveliyon iki saattir; burda millet ölüyorken senin fakülteni mi düşünecek!?
- Kobe braynt diyorum abi, aslen kobaniliymiş. Ya da Arizona lı tam bilmiyorum. Froome da kenya lıymış, yarışlara pudralı çıkıyormuş, yoksa aslen zenci.