Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Polenezköy Gezisi ( 24 Ekim ) ( Resim eklendi )

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Orkun Oskay tarafından paylaşıldı.

1. Orkun Oskay

Orkun Oskay Aktif Üye

Seviye:

Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır uzun bir tur planlıyorduk. En sonunda güzel bir organizasyon yaptığımızı düşünüyorum. Tur ile ilgili olarak tabiiki söylenecek çok şey var. Bazılarını yazsam iyi olacak :

9.30 diye planlamıştık ama bi kaç arkadaşı da bekleyince bizim dükkanın önünden çıkışımız 10.15 i buldu. 11 kişi olmuştuk. Kapalı bir havada başlayan turumuz Üsküdar ve Beykoz'dan katılan 3 arkadaşımız ile 14'e çıktı.

Ben öne geçtim. Kamil'de en arkadaydı. Ben tempo veriyordum. Kamilde arkada yavaş kalanları bana telzisle haber vererek yavaşlamamı sağlıyordu ki hepimiz beraber gidebilelim.

Ama baktık ki bi süre sonra Alp'in lastiği patladı. Onu tamir etmek için bayağı bi zaman kaybettik. Tabiki haliyle millet soğudu ve onları toparlamak yine başa düştü. Neyse bunuda hallettikten sonra sonu bitmez gibi gelen yokuşalara başladık. Herkes kendi temposuna uygun yokuşlara tırmanmaya başladı. Polenezköye 1 km kalana kadar ki yokuş herkesi öldürdü ama güzel bi yokuştu. O yokuşu 12 km ile en önde çıktım. Baktım herkes yavaş yavaş geliyor. Bu arada yokuş zaman zaman % 40 eğimlere kadar çıkıyor ve yaklaşık 2-3 km uzunluğunda.(Yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.) Sonra klasik yol tabelaları önünde fotoğraf çekiminden sonra bastık ve 5 dakka sonra baktık Polenezköy içindeyiz. Ve o sırada nasıl olduysa güneş birden yüzünü göstermeye başladı. Herksin neşesi yerine geldi. Ne çıkılan yokuşlar nede yaşanan aksilikler kimsenin aklında değildi artık. Orada sağolsun Alican'ın (skja) tanıdığı kendin pişir kendin ye tarzı bi yere girdik. Açık orman ve yayla arazisi üzerine herkese mangalı veriyorlar sen kendin yapıyorsun. Bunların ayrıntılarını yazmayacam fotolarını koyacam. Fotolar ne demek istediğimi anlatacak :) Etrafta hamaklar, çocuklar top oynuyo. Böyle mükemmel bir yerdi. Daha sonra keşif için bulunduğumuz yerden aşağı indik. O andan itibaren bi anda herkesin arazi aşkı yanıp tutuşmaya başladı. Özcan parkuru daha iyi tanıdığı için bizi bildiği bir yola soktu ki bu yol yarış yapılan bir yolmuş. Bu yoluda güzelce geçtikten sonra artık yavaş yavaş dönüşe geçtik. Yalnzı köfteler ve tavuklar öle bi oturmuş ki hazmedene kadar yokuşlar zorladı bizi. Neyse yavaş yavaş hava karardı ve herkes kendine uygun olan yerden evlerine doğru ayrılmaya başladı. Herkesin yüzünü yorgun ama mutlu bir gülümseme ile ayrılırken görmek sanırım başka bir duygu olsa gerek.

Turla ilgili sayısal veriler ise şöyle:

Ben 86 km ile eve döndüm. En yüksek hızım 73 km idi. Toplam 4.30 saat pedal çevirmişiz.

Şimdi ise fotolara sıra geldi. İşte fazla söze gerek yok:

Bu arada turlar konusunda ufak bir ekleme daha yapmak istiyorum. Tura gelen kişi sayısı fazla olma durumunda sponsor bulma şansımız da var. Bu konu tam kesin olmadığı için gerekli bilgileri daha sonra burdan yazacam.

Şimdilik bu kadar. Tura katılan diğer arkadaşlarımda fotolarını buraya koyacaklardır. Biz binerken çok eğlendik. Umarım sizde okurken ve fotoğraflara bakarken eğlenirsiniz.

denizdolen, hdeveci, Özcan ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    evet çok güzel bir tura benziyor arkadaşlar hem gezi hende tavuk güzel görünüyor kalabalık bir ortamda iyi olmuş tebrikler :)

3. wolverinewashere

wolverinewashere Kıdemli Üye

Seviye:
    süper bi turdu gerçekten özellikle yemek bölümü çok keyifli geçti
    azcan arkadaşımızın gösterdiği patikada çok başarılıydı gerçekten dağ bisikletine bindiğimi hissettim ağaçların arasındayken
    tura katılan herkese teşekkürler :)

en kısa zamanda bendeki resimleride koyucam buraya :in:

Özcan bunu beğendi.
  4. alicins

alicins Aktif Üye

İstanbul/Gündüz Yıldız Teknik Üniversitesi Gece Üs
    Seviye:
    eveeeet polenezköy turumuz kazasız belasız bittiii.....

sabah yaklaşık olarak planlanan saatlerde caddebostan'da toplanan grubun velespite gelmesi ile grubun pek bir eğlenceli olacağını fark etmiş bulunduk! Bisikletlere yapılan son bakımlardan sonra rötarlı gelen arkadaşlarımızın gruba dahil olması ile Kızıltoprak-Altıyol-Haydarpaşa-Üsküdar meydanı rotası izlenerek Üsküdar iskelesinde bekleyen arkadaşlarımızla buluştuk ve ilk hedefimiz olan Beykoz'a doğru yola çıktık.Beykoz'da tur ekibine katılan son kişi ile (abijim saygılar) grubumuzda pedal basan kişi sayısı 14, android sayısı 5'e çıktı.

veeee tabi ki her turun olmazsa olmazı lastik patlatmalar baş köftemiz alp'in yol bisikletinin normal bir insanın serçe parmağından hallice olan arka tekerini esir aldı.Fakat Kavacığa tırmanmadan önce olması hem bize dinlenme imkanı tanıdı hemde Velespit'in çılgın androidleri Kamil ve Orkun'un tekerciğin üzerinde rahat çalışmalarına imkan tanıdı.

Bitmeyen yokuşların ilki Kavacığa ulaşmak için çıkılan rampa idi. Sonuç; androidler biz köfteler çıkana kadar 2 defa inip çıkıyorlardı (sinir oluyorum size androidler insan arada yorulur be!!!)

neyse çok uzattım toplayım; rampa çık sonra hüleeeeen diye aşağı inlerle geçen uzuuuun turumuz yolda bize el sallayan çocuklar, abi nereye gidiyorsunuz soruları arasında devam ederken Özcan ustadan en güsel haber geldi; son yokuşu çıkıyoruz....

sağolsun yokuşa sardıktan sonra bu en zor yokuş olacak demek suretiyle gönlüme serin seriiiiiinnnn suları serpti!!!!yokuş bittikten sonra fotolarımızı çekerken bi abinin arabasını kenara çekip bizim fotografımızı çekmesi o ana kadar olan en bomba olaydı.

uzuuuuun uğraşlar, dökülen terlerden sonra hedefe vardık etraftaki insanların "aaaaaa ne güseeeeeeeeelllllllll bisikletle gelmişleeeeeeerrrrr" lafları arasında Polenezköy'e vardık. Yemek konusu halledildi ve Stella Pansiyon'un restaurant bölümünde kendin pişir kendin ye (ki kendin pişir kısmını müjdat ustanun lezüz elleri halletti, kendin ye kısmını hep beraber yaptık) yapmak sureti ile aç karınlarımızı doyurduk. dinlendik güldük eğlendik ......

geri döndük........

android Burak'a köfteleri arkadan itmek sureti ile desteklediği için
    android Kamil'e sorun yaşayanlara teknik desteği için
    android Orkun'a bu turu organize ettiği için, ve kendinede ayrıca iyi niyetlerimi sunuyorum (ben sana gösteririm skja ha!!!)
    android Özcan'a yokuşlarda bana moral verecek tempoyla gittiği ve iyisin iyisin diye gaz verdiği için
    Stella Pansiyon Kutluhan Abimiz'e bize indirim yaptığı için
    Müjdat'a (Wolverine) beni zorla bisiklete başlattığı için

Teşekkür ederim.....

Açıklama;
    android: yorulmayan sinir bozucu bir takım bisikletçiler....

5. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    tur çok güzel olmuş mangal ise daha da harika pedallarınıza sağlık

6. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaslar ayaklarınıza saglık super olmus.Ben adampol'a yarıs ıcın gelmıstım harıka otesı bıryer(ozcan kardesıme tekrar tesekkur ederım bızımle yakınen ılgılenmıstı)bu yaptıgınız tura benıde davet etmıstı ama ne yazıkkı calıstıgım ıcın gelemedım.Ayrıca sızlerle tanısamadıgım ıcınde uzuldum.Insallah bıgun ozcan sızlerı pesıne takar gelır(yanı davet eder)eskısehıre gelırsınız.Reklam yapmıyorum ozcan'a sormanız yeterlı,tadına baktı bıkere camurlu camurlu:))))))yada bız gelırız...!Tekrar ellerınıze ayaklarınıza saglık dıyorum,bır sonrakı fotograflarda ınsallah beraber oluruz.Hoscakalın!

Özcan bunu beğendi.
  7. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    Bu arada yarıs parkuruna gırmenız harıka olmus(bravo ozcan)emınım o atmosferı yasamıssınızdır,ozellıklede ılk ınıs ve sonrasındakı uzun tırmanıs.Sıngle track'ları soylemeye gerek yok zaten:D :D :D :D :D

8. hornetyasin

hornetyasin Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar bence de süper bi gezi oldu. İlk başta biraz aksilikler oldu ama sonradan unuttuk, özellikle mangal keyfinden sonra :)

Diğer fotoğraflarıda bekliyoruz. ;)

yafs bende fotolar gözükmüyor, velespit.com 'da açılmıyor.??

9. wolverinewashere

Seviye:
    arkadaşşlarr benim köfte kardeşim kavacıktan geri dönmesine rağmen bugün yürüyemiyorr :)

10. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    güzel olmuş kalabalık eğlenceli olmuştur teşekkürler

11. alicins

alicins Aktif Üye

Seviye:
    dahada kalabalık olacak dahada eğlenceli olacak, dahada organize olacak....

12. yunus emre

yunus emre Üye

Seviye:
    Tüm katılımcı arkadaşlara tekrar teşekkürler, gerçekten zevk aldığım gezilerden biriydi.
    Önümüzdeki günlerde bunun gibi güzel gezilerde umarım katılımcı sayımız artıcaktır.

13. hornetyasin

hornetyasin Bisikletkolik

Seviye:
    Bunlarda bedeki fotolar

14. evindar

evindar Yeni Üye

Seviye:
    Turunuz Çok GÜzel OlmuŞ.bende Gelmeyİ Çok İsterdİm...sonbahar Çok GÜzeldİr...kiŞ Gelmeden Yenİ Turlarda GÖrÜŞmek UmuduylaŞhoŞÇakalin....

15. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    geziniz tek kelimeyle harika olmuş benim gec öğrenmemden dolayı gidemedim ama birdahakine geliriz

16. Özcan

Özcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Güzel bir bayram gününde; kimi zaman bol adrenalin, kiminde bol gıda ve temiz hava barındıran zevkli ve tempolu bir geziydi. Özellikle mübarek Ramazan ayından sonra ilaç gibi geldi. Hamlayan vücutlar ve bacak kasları coştu.

Yemek, arkadaşlık ve doğa sevgisi kusursuzdu. Uzun zamandır aklımızda olan böyle bir gezi için; zamanında haber veren Kamil kardeşime huzurunuzda bir kez daha teşekkür ederim. Kamil ve Orkun'un özverili organizasyonunu ve katılan arkadaşları tekrar tebrik ediyorum.

Bu gezinin benim için bir özelliği de Hornet arkadaşımızla tanışma fırsatıydı. Tekrar memnun oldum (yeni tanıştığımız gençlere :D) arkadaşlar.

Nice gezilerde coşmak dileği ile.. Kendinize ve velespit lerinize iyi bakın :in:

not : bendeki resimleri çok yakında ekleyeceğim..

17. wolverinewashere

Seviye:
    işte bendeki resimlerin bazıları :)
    gördüğünüz gibi orkun yol buyunca gazlamamış yan gelip yatmıştır :)
    (tabiki şaka)

18. alicins

alicins Aktif Üye

Seviye:
    bir android düşününki 40 km pedal basmış hala aynı çapkın bakışlarını objektife yönlendiriyor allah seni bildiği gibi yapsın orkun :D:D

fotoğraflar için teşekkürler wolverine....

wolverinewashere bunu beğendi.
  19. Özcan

Özcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Saat 10'a çeyrek varken evden çıktım. Kavacık varışım 10:15 idi. Kamil ve Yasin ile irtibata geçtim. Ekip gecikecekmiş. Yunus Emre ile Yasin'i Üsküdar'da buluşturduk. Bende havanın biraz serin olması nedeni ile beklerken üşüdüm. Ve kendimi Göksu yolundan AnadoluHisarı'na saldım. Ama ne salış; 65km/h :) ile..

Kamil ile cepleşiyoruz, ekip tamamlanmış Beylerbeyi'ndeler. Arkadaşları beklerken cep telefonu ile bir iki ufak makro denemesi yaptım.. Küçüksu durağında fidanlıktayım :)

Ekipteki tek yol bisikletinin incecık tekeri Ramazan'dan çıkma mtb koliklerin abanan kas gücüne ayak uyduramayınca malesef patladı. Böylece zorunlu ve uzun bir mola vermiş olduk. Patlak molasından fotolar..
    Sırt çantası ile wolverine

Burak bilader..

Orkun lastik onarıyor, Kamil yakın planda.

hornet kardeş

patlak inatçı, lastik incecik.. Allah sabır versin..

Çok şükr patlak onarıldı ve yine yoldayız. Körfezden, Kavacığa hafif eğimli bir rampa çıkacağız.

Kamil'in çocukluğu aklına gelmiş olsa gerek. Ce-Eeee yaparken :04:

Şaka bir yana.. Gerçekten büyük zihniyet, mega-kamera-man.. Kamil :in: :in:

20. Özcan

Özcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Polonezköy'deki yemek/mola yerine kadar hiç foto çekmemişim. Demek Ramazan'da bu kadar özlemişim bisiklet sürmeyi.

Midelerimize de bayram yaşattığımız mekandan resimler ;)

Kurtlar (açlıktan) sofrası :) :)

Yunus Emre'nin velespit

Burak'ın topladığı Salcano'ya bayıldım. Özellikle parıl parıl parlayan kadro ve ön maşasına..

reklam arası :D

alicins' velespit

soldan, sağa : Yasin, Burak, Kamil, eşek :D

etler pişerken, mekandan birkaç foto..

Sporumuzun üstüne, mangal keyfi. Allah olmayanlara da versin, yaşadığım en güzel bayramlardan biriydi :in:

yemek telaşı, birazdan herkez birer Taz olacak :)

Kamil kardeşim, video çekimlerinden sonra dinlenmeyi hak etti :in:

Sevgili Yasin Cihat kardeşim..

:D reklamlaaaar :D :D