Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Polar S725X problem!

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında jemboy tarafından paylaşıldı.

1. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    uzun suredi polar kullanıcısıyım daha once basıma gelmemişti ama saatim yuksek gerilim hatları yada tranvay elektirik hatları yakınından gecerken sadece hız sensoru ile baglantıyı kesiyor nabız ı normal alıyorum kadans la denemedim acıkcası böle bi sorun yasayan varsa yazarsa sevinirim şimdiden teşekkürler...

2. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bende Polar S720i kullanıyorum ve yüksek gerilim hatlarının yakınlarından geçerken nabız ve bazen de hız fonskiyonları çok alakasız değerler gösteriyor.. Anlık olarak nabız 220lere falan çıkıyor.. Bunun neden kaynaklandığını bende tam bilemiyorum..

3. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yüksek gerilim hatları güçlü elektromagnetic radiation kaynaklarından biridir ve özellikle kablosuz bazı cihazların transmisyonu etkilerler. Yapacak pek bişey yok. Bu çok sık oluyor ve sizi rahatsız ediyorsa bu tip kaynaklardan etkilenmeyen 2.4Ggz transmisyon yapan yeni kablosuz nabız ve km. saatlerinden alabilirsiniz. Mesela Polar'ın CS600 ve RS800 modelleri. Bknz. W.I.N.D.

Bora ve d.berkay bunu beğendi.
  4. netmark

netmark Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu olanlar gayet normal zira adındada belli olacagı uzere kablosuz iletişim. Bu iletişimi bazı şeyler etkiliyor dogal olarak. Ben kabataştan eminonu giderken tramvay yolundan gittigimde hatta kimi zaman gitmedigimde bile gerek nabız gerek hız saçma degerler alıyor. Bunun onune geçmek maalesef imkansız. Bu şuna benziyor ben rontgen çektirmek istiyorum ama vucudumda hiç zarar gormesin istiyorum. Guney arkadaşımızın soyledigide maalesef cozum degil. 2.4 luk cihazda kullandım ondada yanılmalar oluyor. Zaten 2.4 kodlama ile alakalı bu cevredeki cihazlardan zarar gormeyecegi anlamına gelmiyor. Zaten polarda veriler sadece sizin saatinizden alınır diyor 2.4 ghz lik cihazlarda kesin etkilenmez demiyor. Ayrıca poları arayıp sorun onlarda bunu soyleyecekler adım gibi eminim. Yani ozetle cozumu yok. Zaten kablosuz cihazların en buyuk handikapı bu tur etkilenmeler.
    Selamlar..

5. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    ilgilendiğiniz için tşekkür ederim ama benim problemim sonradan olustu kasıtlı olarak testler yapmıstım ilk aldıgımda aynı yerlerde bi hafta boyunca defalarca test ettim 2 ay onceye kadar bişi yoktu ama sonrada bu sorunla karşılaştım..

6. Salih Manavoğlu

Salih Manavoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    sizin gibi uzun süredir polar kullanan biri olarak yapabileceğim ilk öneri hiz ölçerinizin pilini yenilemeniz olacak.

eski saatim s720'de nadir olarak bazı problemler yaşıyordum. saniyorum fazla yüksek frekansa sahip bölgelerin olduğu yerlerde başıma geliyordu. fakat son zamanlarda kullandığım rs800'de bu sorun ortadan kalkmış görünüyor. tabii tranvay hattı vs. gibi yerlerde sürüs yapma imkanım olamadığı için kesin konuşamıyorum. ne de olsa arkadasların da bahsettiği gibi kablosuz iletişim.

umarım en kısa sürede çözülür. :)

jemboy bunu beğendi.
  7. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    ilginiz için teşekkür ederim fakat pili daha ilk kez hata aldığımda deiştirdim hemde 15 dk. sonra