Polar m450 mi? Bryton 310t mi?

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 Forumlarda birkaç kere yazdım. Bisiklet sektöründe alacağını ya 1 defa alacaksın ya da iki, üç seferde istediğine ulaşacaksın. Teknolojik alet konusunda da Garmin'in dayanıklılığına şüphem yok. Bugün bu forumda bile Garmin 500 satılıyor, 2009'da çıkmasına rağmen. O yüzden, almışken 1 kere alıp, onun fiyatını (muhasebe dilinde amortismanını) yıla göre hesaplamak gerekiyor. Tahmini olarak 1000 = 1000 TL (TRdeki fiyatı 3000 TL) /5 = 200 TL yılda normalde ona ödeme yapacağım, 200/12 ay= 17 TL'de ayda ona para vermiş sayacağım kendimi.

Biz, fani, sıradan vatandaş olarak ta nakit akış tablosu yapmamız gerek kendimize :)

Dediğim gibi, ihtiyacımıza göre almamız gerek. Planım rotalı haftalık turlar yapmak. Harita ve ekran boyutu ihtiyacımı karşılayacağından bunu düşünüyorum.
Sizin farklı spor dallarında da hobileriniz var ve fazla büyük bir alet taşımak istemiyorsanız, 810, 520 işinizi görür. 520'de Strava live, Kom vs tarzı şeyler var.

Düzenleme: Şu da var. Şubat ayında büyük ihtimalle 1000'in yenisi gelecek :) ama alıyorum. Şubat'a kadar gelişmemi takip etmek istiyorum. Kendime özel haritalar çizip keşfetmek istiyorum :) Allah hepimize, daha iyilerini ve hayırlısı ise gönlümüzde yatanları nasip etsin.

Scudo

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Kerem Groims sağol sayende ben de bilgi sahibi oldum. Ara sıra bilgilerinden biraz dokebilmek için ağaç gibi salliyorum seni... :):):)
Senin de dediğin gibi iyi olan ortada ancak kullanacak hakkını verecek isek almak lazım gibi dusunuyorum. Bu arada ben bir şeye karar verince indirimler bitmez inş. 520 bundle chainreactioncycles da tükendi bile

@Kerem Groims seninle beraber bu aletlerin özelliklerini öğrendim, gerekli olan her şeyi açık ve özet bilgilerle paylaştığın için teşekkürler

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 Beraber öğrendik. Umarım, insanlar buraları okuyup gelecekte de belli bir bilgi ile başlarlar.

520 bundlelarının biteceğini sanmıyorum. Bike24 var orası da iyi.

• Beğen
Tepkiler: N.ÖZKAN

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Kerem Groims ben daha karar veremedim, alıp kullanmazsam hakkını veremezsem korkusu var içimde...
Sonuçta bir şey alacağım kesin bu ya garmin ya da bryton olacak o kesin

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 520'nin hakkı otomatikman veriliyor

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Kerem Groims
Kerem sana bir soru daha sorayim. 520 ye o parayı verdikten sonra az verip (15 sterlin) 820 ile daha fazla hafıza ve 1000 kadar büyük olmayan yeterli büyüklükte bir alet daha makul değil mi (kendim için konuşuyorum)

Şimdi farkettim arada oynayan küçük oranları vere vere en iyisini alalım mantığı insanı ikna ediyor.

National geographic de "akıl oyunları" belgeselinde insan beyninin kişiye oynadığı oyunları ve kalbimizin bizi nasıl"en doğru kararı verdiğimizi " dusundurdune ait bir bölüm vardı.

Sinemada 3$ ve 6$ lik iki paket mısır seçeneği sunulduğunda insanların çoğu 3$ alıyor . Daha sonra ise araya bir de 5$ lik orta boy konulunca herkes "1$fazlaverir büyük olanı alırım," diyor ve gerçekten de satışlar artıyor.
Neden büyük boy aldınız? Sorusuna verilen cevaplar aynı
Çünkü sadece 1$ fazla vererek büyük boy aldım. ...

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
upload_2016-8-3_7-1-40.png

Benim araştırmamda 15 sterlin fiyat yoktu :) O yüzden ihtiyaçlar ne önemli olan o. Ha bana sorarsan 820 çok gereksiz özellikleri var. Sadece 1000'in boyutu sebebiyle tepki alacaklarını biliyor ve yeni ihtiyaç yaratacaklarını biliyorlardı.

520'nin navigasyonuda bence gayet güzel. Bunu bütçeni fazla aşmaman için söylüyorum. 520 al çık derim.

Hala daha akıl oyunları oynuyorsa beynin, şöyle yukardaki gibi bir tablo yap gerçekleri gör :D

Suan 298 TL'den 1000 TL'lere geldin, bunu fark ediyorsun değil mi!?. Aynı şeyleri ben de yaşadım. Belki ben de kendimi kandırdım ve 1000 aldım. Bilemiyorum.
Sadece Oakley'de kendimi kandırmadım 130 TL'ye süper bir gözlük aldım :D 3 yedek camlı.

• Beğen
Tepkiler: alper 76

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Kerem Groims 130 tl ye 3yedek cam işe yarıyor üstelik iyi bir fiyata almışsin asla pişman olunası bir durum değil. Güle güle kullan. Bende iki tane decathon gözlüğü var yer kaplıyor ve çanta taşıyorum.
Benim de asla pişman olmayacağım alışverişlerim oldu meselâ çok direndim ama sks air work 10.0 yer pompası aldım. Daha önce almadigima pişmanım neler çekmistim benzinliklerde...

Almak için 5 ağustos u bekliyorum kesin alışveriş bundan sonra olacak. Wiggle dan pedalim gelmedi eğer iade yapmazlarsa başka bir yerden alacağım.