Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Polar CS100 Sizce Nasıl?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında kaanaysel tarafından paylaşıldı.

1. kaanaysel

kaanaysel Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, Polar CS100 Nabız ve Kilometre saati almayı planlıyorum. Ürünü kullananlar veya hakkında araştırma yapanlar düşüncelerini benimle paylaşırlarsa çok mutlu olurum.Ürün Kalitesi hakkında bazı şüphelerim var en alt model olduğu için. Daha sonra da Cadence aparatını da alıcam. fakat bunu Türkiye'den tedarik edebilir miyim bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum...

2. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    4-5 adet farklı model nabız saati kullandım. ortak sorun 1. ay bitmeden pillerinin çoğunu değiştirmek zorunda kalmak. bunun nedeni üretim tarihlerinin bir kaç sene eski olması(bazı modellerde seri no dan üretim tarihini öğrenmek mümkün oluyor.) bir kaç lira verir bütün pilleri değiştiririm diye bir şey yok. bazı pilleri bulmak kolay değil örn:cr2354 yurtdışından almak zorunda kaldım.
    Bazı pilleri de değiştirmek diye bir şey yok direkt o parçayı satın almanız gerekiyor. sanırım sizin almayı düşündüğünüz modelin göğüs bandının pili değişmiyor. (Emin değilim bazı modeller böyle en azından .) Benim şu an kullandığım nabız saatinin de hız sensörünün pili değişmiyor direkt bu parçayı satın alıyorsunuz.
    Bazı modeller de yol bisikletleri için tasarlanmış oluyor. jant telleri ile maşa arasındaki mesafenin geniş olduğu amortisörlü dağ bisikletlerinde verimli olmuyor. ya da kullandığınız bisikletin gidonu ile maşada sensörü takabileceğiniz yerin mesafesi fazla olursa çalışmıyor(sensörü maşanın üst bölümüne takarım diye düşünmeyin jant telleri göbekten uzaklaştıkça içe doğru meyillendiklerinden maşadan uzaklaşıyorlar buda tele taktığınız mıknatısla maşaya taktığınız sensör arasındaki mesafeyi açıyor velhasıl bu nedenle sağlıklı ölçüm yapılamıyor. yukarıda yazdıklarımı dikkate alarak model seçimi yaparsanız pek sorun yaşamazsınız. Polar iyi marka ama her modeli size uygun olmayabilir

3. animamatrix

animamatrix Yeni Üye

Seviye:
    bes para etmez iki kere garanti kapsaminda ana karti degisti ucuncusunde artik garanti suresi doldugu icin degistirmediler ve bende hic geri almaya bile tenezzul etmeden polara hediye ettim.