Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Platin Hakkında Yardımcı Olur musunuz?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Yücel Demirkılıç tarafından paylaşıldı.

1. Yücel Demirkılıç

Yücel Demirkılıç Forum Bağımlısı

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar ,
    3 Yıl düzenli profesyonel yarışlara katıldım birçok kaza geçirdim ; birçok kırık , çatlak , ezik ...
    Omzum 3 kere çıktı ve doktora gittiğimde doktor omzumun yapısını bozulduğunu ve ufak darbelerde çıkabileceğini söyledi. En son omzumun çıkmasından 1 ay süre geçti ve en ufak bir kalıcı sorun kalmadı , doktor incelediğinde de buna kanaat getirdik fakat omzumun kolay çıkması söz konusuymuş . Doktor platin takmayı önerdi.
    Bisiklet , koşu yapıyorum ve yakın zamanda vücut geliştirme düşünüyorum ve inşallah birçok spor :) Sizce platin taktırmalı mıyım? Şuan kolum sporumu en ufak etkilemiyor tek korkum ya yine çıkarsa . Eğer taktırırsam dezavantajarını görür müyüm? ya da dezavantajları nelerdir? İnternette aramama rağmen sporla ilgili pek bilgi bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
    Teşekkürler ..

2. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu olay bana doktorumun " Ön çapraz bağın artık yok dikkat et dizin tekrar dönmesin" dediğinde "yok hocam ben kendimi kollarım birşey olmaz" dediğinde " öyle de artık dönmeye müsait bir süre sonra alışkanlığa çevirir" demesi benim de hiç olayı sallamamam ve bir hafta geçmeden dizimin tekrar dönmesi , menisküsümde basit bir yırtık varken eşek kadar yırtığa dönmesi ve benim bastonlu bir adama dönüşmeme neden olması...Eğer omuz kemik formu bozulmaya başlamışsa (yaşın daha genç ) birşekilde hayatına devam etmen gerekecek. Askere gitmedin sanırım. Orda bu olayın olduğunu düşün. Askerde Allah korusun başına gelse kimse sallamaz ve ev ortamı gibi de değil. Bir de doktorun ameliyattan sonraki dönemlerde spor yapabileceğini de söylediyse...Bi düşün kardeşim

Bekir T. ve Yücel Demirkılıç bunu beğendi.
  3. Yücel Demirkılıç

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    Hocam öncelikle şöyle söyleyim doktor bana 1 ay koluna fazla yüklenme dedi daha sonra tekrar başlarsın bir sorun olmaz dedi fakat ameliyat konusunda pek konuşmadım malum yakında ygs-lys sınavlarım var o yüzden zaten şimdilik düşünmüyorum. Daha önce hocalarımdan biri de aynı durumu yaşadı omzuna platin takıldı. Bisiklet konusunda sıkıntı çekmediğini biliyorum fakat diğer sporlarda herhangi bir sorun oluşur mu? Doktor pek bişey olmaz dedi fakat bazen ufak hareket kabiliyetin gidebilir gibi yorumlar okudum internetten. Askere gitmedim bu arada.

4. Gültekin R. Demirkaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Anladım güzel kardeşim...Bence enine boyuna olasılıkları düşün derim. Askerdeki durum çok karışık. Kimi rapor alabiliyor kimi ameliyat oluyor kimi ise sakat sakat eğitime çıkarılıyor.

Yücel Demirkılıç bunu beğendi.
  5. Yücel Demirkılıç

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim :) Şimdilik erteleyeceğim ; 4 yıl üniversite var daha inşallah ondan sonra düşünürüz :)

6. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yücel bey gördüğüm kadarıyla anlatayım benimde bir büyük abim 34-35 yaşlarında ağırlık çalışıyor ve hiç kırığı çıkığı yok fakat eklemlerinde falan ağrılar olduğu için doktora gidiyor bunun için oradaki sıvıyı dolduran bir ilaç varmış galiba ondan kullanıyor sizdede epey bi darbe geçirmişsiniz yani ağırlık kaldırırken kastan çok zararı olmasın ?

7. Gültekin R. Demirkaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Birşey yapmadım :) ama sen çok dikkat et kendine ve kendini koru KARDEŞİM...

8. Yücel Demirkılıç

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    Hocam öncelikle şöyle açıklayım pek ağırlık çalışmadım yazın başlayacağım sadece fitness amaçlı çalıştım. Bisiklet ve koşu yapıyorum düzenli olarak. Yani kollara fazla yüklenmedim . Daha önce birkaç kez çıktığı için kolu tutan yerde esneme olmuş. Genelde ameliyat olanlarda pek sıkıntı olmuyor fakat insan yine de bir düşünmüyor değil. Kaslarla alakası yok daha çok kıkırdaktan hocam.

Çok teşekkür ederim hocam :) Sizde kendinizi dikkat edin :)