Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Plastik Kanca?

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Akın Bilgin tarafından paylaşıldı.

1. Akın Bilgin

Akın Bilgin Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, kafamda kendi bisiklet çantamı kendim yapmak gibi bir fikir var. Fakat daha önce yapanlara baktığımda daha çok demir malzeme kullanmışlar çantayı bagaja sabitlemek için. He aklımdaki düşünce de zaten bu, çantalar tek tek olacak ve kolayca bagaja monte edilip çıkartılmasını istiyorum. Uzun zamandır internetten bunun için malzemeler bakıyorum, nereden bulunur, nerede yapılır gibisinden ama hiçbir yerde bulamadım. Yıldıztabya'da oturuyorum ve çevredeki bütün nalburlara, aşağıdaki koçtaş'a ve forumdaki decathlona bakmama rağmen bir türlü istediğim kancayı bulamadım.
    Aradığım şey nasıl bir şey diye sorarsanız; bildiğimiz demir kancaların birazcık daha yüzey alanı geniş olanını istiyorum, yani iki üç parmak kadar geniş olsun ki bagaj demirini sarabilsin ya da aşağıda fotoğraftaki çantanın askılığı gibi bir şey istiyorum. İlla tam onun gibi olacak değil, aklımda olan yüzey alanı geniş plastik ve sağlam bir kanca. Niçin plastik çünkü demir her ne kadar sağlam olsa da bana çok estetik gelmiyor. Eğer bir şey yapıyorsam ve imkanım varsa bunun birazcık da estetik olmasını istiyorum. Elbette malzemeleri bulunca bunları yapmak o kadar kolay değil ama bayağıdır arayış içindeyim. Belki aramızda bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar vardır diye bir umutla danışmak istedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim ;)
    [​IMG] [​IMG]

2. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
  3. Akın Bilgin

Akın Bilgin Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    evet inceledim defalarca ama benim demek istediğim farklı, plastik kanca istiyorum ordakiler ve diğer yapılanlar demir kancalarla yapılmış heybeler

4. Sinan Ş

Sinan Ş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:

Akın kardeş,

Bayadır araştırma içinde olduguna göre zaman sıkıntın yok,aliex.'e yazdım envai çeşit ürün çıktı,seç begen al 15-20 günde kapında bi aksilik olmazsa .
    toptan ve adet olarak satanlar var ,istediğine göre al:)

http://www.aliexpress.com/premium/p...CP=y&catId=152409&I18nSearchText=plastic+hook

5. Akın Bilgin

Akın Bilgin Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    oooo bak burası aklıma gelmemişti işte, aliexpressi kullanıyorum ama bunun için kullanmak aklıma gelmemişti. Çok sağol gerçekten :)

6. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Aliexpress te satılan bu ürünleri bende inceledim ama sıcak ve soğuk sonrası çatlayıp kırılma olasılıkları çok yüksek. İstediğiniz türdeki kancayı sanayide tonacılara alüminyumdan yaptırsanız daha iyi olur gibi.. :)