plastik çamurluk eklemlenmesi

Konu, 'Kendin Yap' kısmında soner kalaycıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. soner kalaycıoğlu

soner kalaycıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    arkadaşlar pahalı çamurluk kullanmaktansa,çabuk kırılabilir nesneler olduğu için ucuza gelen çamurlukları birleştirerek,uzun çamurluk yaptım.selamlar,saygılar..
    eski plastik çamurlukları,uygun ölçülerde kısaltılır.bu çamurluklar,uçları her iki çamurluğuda kavrayacak
    şekilde uygun kalınlıkta ve boyda telle birleştirilir (tellerin uçları kıvrım yapılır).bu çamurluk tellerini kadro sabitlemesi yapılan bacaklı telle birleştirmek için uygun soba telleri kullanırız.bu sistemin sallanmaması için,jant telleri ile yukarıya çektirilmesi gerekmektedir.bunun için sele altı ve gidon altına uygun aparatlar konulur.ben gidon altına geniş doğalgaz kelepçesi koydum.ön çamurluk,bağlı telle birlikte kelepçeyle birlikte dönmektedir.arka çamurluğu da jant teliyle,sele altındaki pompa kelepçesine bağladım.
    ((dikkat))-çamurluk kadro bağlantısı arka çamurlukta uygun bir vidayla yapılmalıdır.vida çapı tam olarak kadro çapına uygun olmalı sallanmamalıdır.eğer çapı küçük olursa sallanıdan vida gevşer ve çamurluk teli serbest hale gelebilir,tehlike yaratabilir.ön çamurlukta kadro bağlantısı teli kullanmadım.fren yapıldığında ön amortisörlü olduğu için,tekerlek çamurluğa sürtebilir.bunun için çamurluk maşaya gelen kısımlarını keserek darattım ve olabildiğince çamurluğu yukarı çektim.kazasız sürüşler dilerim..

Ekli Dosyalar:

2. eren konu

eren konu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  3. shaqovictr

shaqovictr Üye

Adı:
    Şakir
    Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Güzel fikir. Tebrik ederim

4. ahmtbag

ahmtbag Kıdemli Üye

Adı:
    Ahmet
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    emek varsa takdir de var, elinize sağlık

5. Imlampre

Imlampre Kıdemli Üye

Adı:
    hakan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.bende kendim bir çamurluk yaptım.ama bunun daha kullanişlı ve kırılmayan malzeme olduğunu söylemeliyim.eski valizin iç kapagı sert ama esnek plastik.işte fotoğraflar. 20170125_112821.jpg 20170125_112938.jpg 20170125_113130.jpg 20170125_132743.jpg 20170125_132817.jpg

6. ahmetbag

ahmetbag Kıdemli Üye

Adı:
    ahmet
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    faydalı ama ben pek hoşlanmıyorum bu görüntüden, görsel olarak bisikletin şeklini bozuyor sanki

7. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yol bisikletine kolaylıkla takılıp işini hakkıyla yapan, bu esnada dede bisikleti görünümü de vermeyen bir çamurluk var mıdır bilmiyorum.

Topeak defender rc1/11 set görsel olarak hoş, ancak ön çamurluğu kibar yapmak için ufaltmaları iş yapmaz hale gelmesine neden olmuş.

Benim çözümüm kötü havalarda mtb'ye devam.

8. furkantrojka

furkantrojka Forum Demirbaşı

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sks raceblade, crud roadracer ve m:part primoplastic. Bu üçünü oldukça şık buluyorum yol bisikletinde kullanmak için ancak fiyatları da bir o kadar şık.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @furkantrojka

Crud roadracer serisi ile neredeyse hiç iyi birşey duymadım. Mk3 versiyonunu bilmiyorum ancak mk2 versiyonunun sarsıntıda jöle gibi sallandığı yazılıyor.

Mpart'ın çamurlukları da tam dede bisikleti tanımının karşılığı :) Ayrıca çamurluk bağlantı noktası olmayan karbon kadro bisikletlere uyumsuz.

SKS Raceblade'in incelemesini gördüm. 2016 da çıkan pro modelde ciddi geliştirmeler yapmışlar, gerçekten hoşuma gitti. Fiyatı da biraz uygun olsaydı keşke.

10. furkantrojka

furkantrojka Forum Demirbaşı

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Crud'ların tipini çok sevsem de bahsettiğiniz şikayetleri benim de okumuşluğum var.
    Ancak m:part'lar o kadar kötü değil ya. :) Seve uçtaki plastik parça biraz büyük ve geniş ancak yine de en iyisi dediğiniz gibi sks'ler.
    İşin garibi Çinliler bu yol bisikleti çamurluğu işine girmemişler. Çok aradım, sordum ama bulamadım.

11. alper 76

alper 76 Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    el yapımı içine ve emek olan işlere saygımız sonsuzdur. İyi olmmuş acil durumda hayat kurtarır.. yoksa G.t. mü deseydim bilemedim. Ass yazınca ayıp olmuyor bu da olmaz herhalde :)
    çok teşekkürler