Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Planetx sitesi kargo

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Dethagorf tarafından paylaşıldı.

1. Dethagorf

Dethagorf Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, planetx sitesinden alışveriş yapmak istiyorum ama 7 parça ekledim sepetime 7 parça için de tek tek kargo ücreti alıyor bunun çözümü var mı biliyor musunuz?

Bikes | Planet X

2. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @KAAN SEVER
    Az once diger konuda soruya aciklik getirmistim deneyimime gore ve siteye girip denedim aynen dedigim gibi calisiyor.
    Belli miktar veya agirliktaki urune kadar kargo ucreti 14.-€ civari Royal mail vb. posta kanalıyla geliyor. Uzerine cikinca ise DHL Ozel Kargo firma secenegine geciyor 68.-€ civarinda kargo ucreti cikiyor.
    Ben uye olarak giris yaparak denedigimde durum hep bu sekilde. Her parca icin ayri kargo ucreti gibi bir durumla karsilasmadim hic.
    Kullandiginiz web tarayici veya tablet-mobil app. site tasarimi ile uyumsuzsa ilk etapta her urunu munferit algilayip ayni hesapta toplamiyor ve ayri ayri kargo ucreti yansitiyor olabilir...

3. Dethagorf

Seviye:
    @suat akman dediğiniz gibi hocam ağırlık üstüne çıkınca öyle sanırsam, kask bir kaç ekipman alacağım ama merlincycles tl üzerinden çalışıyor daha iyi geldi, 20 tl kargo ücreti merlinde, bu planetxde 14 dolar yani 38 tl boşuna vermiş gibi hissediyorum.

4. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @KAAN SEVER
    Bahsettiginiz sitelerin hepsinde kur secenegi var. Merlincycles digerlerinden farkli olarak TL kuru veriyor. Digerlerinde Euro / USD secebiliyorsunuz.
    Her sitede her urun olmuyor. Aradiginiz marka model hangi sitede Turkiye ve diger sitelere gore avantajli ise, kargo hangisinde daha cazipse elbette onu tercih edersiniz. Ornegin benim gordugum Plnetx bazi lastik modellerinde, elcik, eldiven ve kask modellerinde cazip urunler sunabiliyor.
    Bugune kadar Planetx, CRC ve Amazon'dan alisveris yaptim. Her seferinde aradigim urunun en avantjli fiyat ve kargo secenegi sunmasi kosuluna gore tercihte bulundum. Adi sani bilinmeyen, kotu kullanici yorumu alan ve guven vermeyen sitelerden almadiginiz surece sorun olmuyor genellikle...

5. Dethagorf

Seviye:
    @suat akman crcden kastığınız nedir? amazon Türkiye'ye yollamıyor diyorlardı hocam bu arada kask öneriniz var mı mtb için?

6. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @KAAN SEVER
    CRC-www.chainreactioncycles.com

Amazon pek cok saticiyi bunyesine toplayan bir portal mantigi ile calisiyor. Bizdeki sahibinden.com mantiginda. Her satici Turkiye'ye gondermiyor ama aradiginiz urunu buldugunuzda Turkiye'yede gonderen bir satici bulunur elbet.

Kask konusunda pek cok tavsiye var. Arastirip karar verin. Genel tavsiye ise kaski gorup deneyerek kafaniza tam oturup oturmadigina gore karar vermenizin en iyisi oldugu. Acikcasi ben cok pahali bir kask kullanmiyorum. Cogunluk ise "ne kadar pahali o kadar guvenli" mantigi ile bakiyor. Birazda sizin kullaniminiza bagli. Agresif ve suratli bir MTB kullanicisi iseniz butceyi biraz acabilirsiniz. Hatta downhill yapiyorsaniz ceneli kask bakin. Sehrin icinde saga sola gidiyorsaniz cok yukseklerde ucmasanizda olabilir 60 TL civari kasklar var.

Butcenize, arastirmaniza, tercihinize gore secin bir tane. Uygun fiyatlilardan en cok sedona ve prowell tercih ediliyor diye biliyorum...

x-rayted bunu beğendi.
  7. Dethagorf

Seviye:
    @suat akman peki teşekkür ederim kask buldum, km saati ve suluk kafesi/suluk öneriniz var mı?

8. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye: