Plajlara bisiklet alınmaması

m.boran

Üye
Tepki
11
İsim
muzo
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
http://img5.ressim.net/out.php/i5855858_sp-a2360-jpg
,
plajlara neden bisiklet alınmıyor
ilgili kişiler otoparka koyun diyor otoparka koysam heralde 10dakika olmadan çalınır bisikletim
bu durumu şikayet edebilirmiyiz böyle bir zorunlulukmu var plajda sürmek için değil ama emniyet için yanımıza alamazmıyız bisikletimizi,bahsettiğim yer belediye plajı, belediyeye telefonmu açsam dikkate alınırmı?

Eda taşpınar jeepiyle girince waouuvv ama ben bisikletle girmek isteyince auuwwww.
ncık ncık ncık.

Scudo

Merih Demirkol

Aktif Üye
Tepki
43
Belediyeyi arayarak en azından bir cevap alabilirsiniz...
Ama almamaları gerçekten çok saçma...
Her zaman ve her yerde bütün zorluklar bizleri buluyor...
İnşallah bu duruma bir çözüm yolu getirilir...
Ayrıca Eda Taşpınar yorumunuzu tebrik ediyorum ülkemiz için fazla gerçekçi bir tespit olmuş :)

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
bisiklet neden bazılarının zoruna gidiyor bunu anlayamıyorum yollarımız yapılmıyor varolanlar da bozuk ayrıca cam kırıkları dolu trene almazlar alırlar extra bilet keserler otobüse almazlar metroya sokmazlar plaja giremezsin vs vs
ne trafiği tıkıyoruz ne havayı kirletiyoruz kimseyle alıp veremediğimiz yok yolumuza bakıyoruz sadece gezmek ve spor yapmak istiyoruz ama malesef BİSİKLET KÜLTÜRÜNDEN YOKSUN BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Plaja bisiklet alınmayabilir. Mayo ile dolaşırken sert cisimlere çarpılırsa yaralanma daha çabuk olur.Diyelim bisikleti koydun kum üzerine yada ayakta diktin, ortalıkta koşuşturan çocuklardan birisinin ayağı takıldı bisiklete doğru düştü, fren kolunun ucu gözüne denk geldi, yada pedala çarpıp alnını yardı.Olur mu olur. Fakat bisikletler için ayrı bir park yeri olması lazım.Göz önünde ve güvenli bir yer.

• Beğen
Tepkiler: MTavaci

m.boran

Üye
Tepki
11
İsim
muzo
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
volkert öyle bir örnek vermişinki ...
yani fazla zorlasak sahilde elimizdeki dondurmayı düşürüp yanımızdaki insanın ayağını kaydırabilir ve boğulmasına neden oluruz gibi bir örnek de verebiliriz :)
bu ülkede okey masasının üzerine inek düşüp hastanelik olan insanda var ama
sonuçta heran herşey olur ama böyle düşünürsek de hiçbişey yapmıyalım oturalım evimizde amaç zaten sürmek değil kumda sürülmezde ama nereye gitsek bisiklet konusu problem oluyor

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
plaja alınmasını sadece çalınmaması için istiyoruz yani güvenli bir yerde dursun içimiz rahat etsin olayı
geçtiğimiz yaz akkum teosa pedalladım bir arkadaşım ile plaj içine kimseye rahatsızlık vermeden girdik baktık geniş uygun bir cafe var bisikletlerimizi buraya almak istiyoruz uygunmudur dedik ? bizi karşılayan eleman haliyle bilemiyorum ki dedi o esnada cafenin yetkilisi geldi güzel bir ifade ile derdimizi anlattık dışarıda bırakırsak sorumluluğu alırmısınız dedik o zaman tamam size uygun bir yer bakalım dedi ben buldum bile teşekkürler dedim son derece müsait kuytu bir kenara bisikletlerimizi bıraktıktan sonra zaten aynı mekanda yiyip içince bir sorun kalmadı giderkende tekrar teşekkür etmeyi ihmal etmedik tabi kısaca önce siz güvenli bir yer tespit edin sonra şurası uygun görünüyor dediğinizde işler bir miktar daha kolaylaşıyor zaten :D

Tepki
34
Kalamışta ,Kurbağalıdereden Fb tesislerinin önünde geceleri adamlar biraları ,içiyorlar ondan sonra ne tür bir ruh halidir anlamıyorum ,bu şişeleri zevk için bizim bisiklet yolunda parçalıyorlar,işin enteresan tarafı az ileride ,emniyet klübesi var ,bizlerde oradan geçiyoruz lastiklerimiz Allaha emanet ........

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Arkadaşlar bence tek taraflı düşünmeyin. İçeri alsalar bu sefer içerde binip milletin üzerine sürenler veya birileri yatarken üzerine kum sıçratanlar falan da çıkacaktır. Örnekleri arttırabilirsiniz. Siz yapmıyor olabilirsiniz ama mutlaka yapanlar çıkar. Bunları engelleyelim dedikleri için böyle sonuçlarla karşılaşıyoruz bence. Ha başka engellenmesi gereken faktörler var mı bisiklete sıra gelene kadar? Elbette var. Ama durum ortada...

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
@AYDIN DİRİCANLI

:D

Bende benzettim ama bekçi kulübesinde kum torbaları ve makinalı tüfek eksik.

m.boran

Üye
Tepki
11
İsim
muzo
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
paralı olduğu için tel çitlerle çevrili bekçi klubesi dediğiniz yer cankurtaranın durduğu yer:) ama dediğiniz gibi toplama kampını andırıyor:)