Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pinokyo'ya geri dönüş (Dahon Vitesse D7)

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında gokhan.gursel tarafından paylaşıldı.

1. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    ilk bisikletim mavi bir pinokyoydu ne kadar çok sevinmiştim bana alındığında
    yıllar sonra 30 yaşında biri olarak aynı mutluluğu yaşadığım bisikleti sizinle paylaşmak istedim
    pinokyo ile başladım modern pinokyo ile devam ediyorum
    yaklaşık üç ay süren katlanır bisiklet alma çabalarım nihayet sonlandı ve kendime mavi renkli Dahon Vitesse D7 aldım.
    resimleri en kısa sürede buraya ekleyip detaylı bir inceleme yazısı hazırlamaya karar verdim.
    yaklaşık 10 gün önce maddi imkanlarımın nihayetiyle el vermesiyle Ankara Erdoğanlar bisiklete gittim, ellerinde dahon eco c7, dahon vitesse d7, dahon speed tr ve tern link c7 vardı hepsini tek tek inceledim (speed tr ye fazla bakmadım moralim bozulmasın diye) tern link c7 dahon eco c7 birbirinin aynısı iki model ikiside yedi vitesli ikiside aynı ailenin ürünü sadece tern link c7 de teleskobik gidon borusu var
    aradaki fiyat farkını göz önüne alarak dahon vitesse d7 almaya karar verdim , ellerinde üç renk vardı beyaz siyah ve mavi tercihim maviden yana oldu. 1197 lira 8 taksit olarak anlaştık, normalde pazarlıkta çingeneyimdir ama basiretim bağlandı bir matara seti kapabildim sadece.
    bisikleti almaya arabayla gitmedim özellikle evime çok uzak bu lokasyondan eve karma bir ulaşım alternatifiyle gelmek istiyordum. bisikleti alınca hemen kullanmaya başladım bir dağ ve hibrit bisiklet kullanıcı olarak söyleyebilirim ki kontrolü biraz zor, hemen tepki veriyor ve yoldaki çukurlara karşı biraz hassas.

Arkadaşlar D7 nin inanılmaz bir sürüş konforu var, küçük bir bisikletde olduğunuzu çukura girene kadar hissetmiyorsunuz dağ bizikletimi şehirde kullandığımda aynı performansı alıyorum, hibrit bisikletimden yüzde 20 bir güç kaybı var ama avantajları ile bu fark hemen gözardı edilebiliyor.
    vitesler sahip olduğu sram set bu alet için oldukça yeterli özellikle yokuş performansı beklediğimin çok ötesinde
    hız için üretilmediği ortada hibrit bisikletimden sonra ciddi bir ihtiyaç duymadım desem yeri ama bu benim kapasitemle alakalı bir durum

diğer ulaşım araçları ile kombine edilebiliyor olması inanılmaz güzel, katlayıp eve çıkarıyorum ciddi bir yer kaplamıyor artıları inanılmaz fazla
    şimdi sıra diğer katlanır bisiklet sahipleri ile iletişim kurmakta
    bir otobüs bileti fiyatına Türkiye turu yapmakta
    sürüş deneyimim sonunda öğrenimki en mükemmel tur bisikletine ben sahibim
    yoruldunmu, sıkıldınmı atla bir araca eve döne şehrini değiştir

2. gokhan.gursel

Seviye:
    az daha en önemli resmi unutuyordum
    işte budur dediğim an
    keşke imkanım olsaydı da size ego şoförünün yüz ifadesini de çekebilseydim :)
    ama kaşınmamakta fayda var

3. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Çok hoş bir bisiklet. Oldukça kullanışlı görünüyor. Koy arabanın arakasına, yada otobüs bagajına götür gittiğin yere. İmkanlar dahilinde alınacaklar listemde olan bir bisiklet. Size de hayırlı olsun.

yigitkirca bunu beğendi.
  4. yigitkirca

yigitkirca Aktif Üye

Seviye:
    Çok sempatik. Çok pratik. İsveç çakıları gibi melet.

İyi günlerde kullanın, kötü günlerde katlı kalsın. Çok iyi ya. Bir çantası falan da olsa, çekingesiz şık yerlere dahi sürüklenir ki bisiklete ne oldu durumu da yaşanmaz.

İyi günler efenim.

5. gokhan.gursel

Seviye:
    Arkadaşlar çok teşekkürler
    daha iyisi sizlerin olsun
    inanın üstündeyken zaman kavramı yok oluyor, inmek istemiyorsunuz
    ilk hafta artık bacaklarım yürüme sorunu çekmeye başladığında abarttığımın farkına vardım :)

6. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu dahonlar çok sempatik, bir de aynı bu tipin yol bisikletini görmüştüm, şaka değil, bu modele yol lastiği takmışlar, kullanan yabancıydı, bisikleti de Avrupadan almış.
    Çok iyi anlatmışsınız insan imreniyor. Gerçekten tam özgürlük, istediğin yere sür, olmadı otobüs, tren devam et. Süper.

Hayırlı olsun.

7. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok tatlı bir icat iyi günlerde kullanın birde fiyatı gereksiz pahalı olmasada ben de edinsem

8. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sonunda fotoğraflarını da görebildik, gerçekten harikaymış :) Birde sorum olacak gidon katlanırken içe katlanıyor bu tekerlerin birbirine yakınlığını etkiliyor. Ben benim kronda dışa doğru katlanacak şekilde ayarladım tekerler tam yapışıyor fakat bu kezde gidon yere tam paralel durmuyor. Ayrıca gidon içe doğru atılınca, kadrodan katlama yaparken pedallarla vs bir samimiyeti oluyor mu?

9. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Otobüs söfürünü görmek isterdim. benim yalvar yakar gireceğim yerlere taşımış sizleri üstelik keyif vere vere :) Kazasız sürüşler.

10. ugur_beldeyama

ugur_beldeyama Üye

Seviye:
    benimde çok hoşuma gitti istediğin yere götür sür çok güzel bir bisikletmiş hayırlı olsun çukursuz yollarda ve iyi günlerde sürün.

11. denim ower

denim ower Üye

Seviye:
    İyi günlerde kullanın çok kullanışlı bir bisiklet.Ben de şehiriçinde kullanıyorum.

12. gokhan.gursel

Seviye:
    bisikletde katlanma herşey düşünülerek yapılmış bu nedenle, gidon iki teker arasında durduğunda kendine ait bir yerde tekerlere temas etmeden olabilecek en ince şekilde duruyor.
    açıkcası dışa katlamak pek hoş durmadı çünkü dışarıda heryere takılma ihtimali olan bir parça olarak duruyor gidon.
    en çok dikkat edilmesi gereken aksesuar montajı bir zil bile katlanma şekli düşünülerek monte edilmeliki katlamayı engellemesin bir yere takılmasın
    mesela ben matarayı gidon boynuna takmak istiyordum ama olmadı