Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

pinokyo ilk aşk

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında guneeymurat tarafından paylaşıldı.

1. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle tüm forum dostlarıma selam sonrada edelim kelam (mevlana celaleddin rumi )
    Aslında bu konunun yeri burasımı yada böyle konu olurmu bilmiyorum ama yanlış yere açtıysam yada çok anlamsız gelirse yetkili arkadaşlarım bakın icabına:)
    Yaşımı tam hatırlamıyorum ama üstünde durmak istediğim ilk 1 ay genellikle kendimi yerde bulduğum:rolleyes: 3 - 5 metre yol aldığımda mutlu olduğum:) bir yaştı belki 7 belki 8 , orta halli bir memur çocuğuydum saolsun babam er yada geç kendine ayakkabı vs almaz bizim içimizde bişey kalmasın diye neye özlem duysak temin ederdi...

güneşli bir kış günü babam her zaman sevdiğim bir yer olan iş yerine götürmüştü beni( Bursa zirai mücadele daire başkanlığı ) burası ilginç atölyelerin ve bir çok ıvır zıvırın bulunduğu özellikle benim gibi mekanik ilgisi olan çocuklar için harika bir yerdi... ben bahçedeki küçük havuzdaki alabalıklara bakarken babam seslendi, murat diye hiç unutmam gittim yanına orada demir bir kapının kilidini açtı ve karanlık oda içeri giren güneş ışınlarıyla aydınlandı ki bu an hayatımda unutmadığım özel anlardan biridir:eek: ilk gözüme çarpan nikelaj jant telleri ve gidona takılı nikelaj ayna olmuştu içeri girip babam lambayı açtığında karşımda duran şey bir bisiklet değil aşk;ın ta kendisiydi.(arkadaşlar abartmıyorum bayramlık ayakkabılarımız baş ucumuzda uyurduk önemli bişiydi yani bu )o gün bisikleti dairenin etrafında elimde gezdirdim durdum ve belki 13 belki 15 yaşına kadar yani hurda haş edene kadar pinokyoyu kullanmıştım ;) şimdi herşey o kadar kolay ulaşılıp okadarda kolay değerini kaybediyorki...
    saygılarımla
    Murat GÜNEY

2. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    aah ah! efkarlandırdın beni be
    benimde çocukken yıllarca bi türlü bisikletim olmamıştı.onun bunun bisikletine gıpta ile baktığımı, daha sürmeyi öğrenmediğim halde bi tur binebilmek için sürmeyi biliyorum diye bisikleti olanlara yalan attığımı sonra babamın artık bilmem kaç sene sonra baskıya dayanamayıp nasılsa boyu uzayacak diye bacak kadar çocuğa çift kadro kapıcı bisikleti alıp getirdiği günü hatırladım. şimdi yüzüne bakmadığımız o alet benim herşeyimdi. aşk dedin dimi, hatırladım abi aşıktım ben o bisiklete ooofooooffff

3. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Benimde bir bmx'im vardı tabi eski bmx'lerden o zaman o modellerin hepsi bmx adı altında anılıyordu. Şimdiki gibi hareket bmx'leri yoktu. Neyse benim bmx düşmekten, çarpmaktan hep çizilmişti babam o zaman böcek ilaçları yapmak için kullanılan fıs fıs içine mavi boya koyarak sırf beni mutlu etsin diye ne zahmet verip o bisikletimi boyamıştı o zamanlar hiç önemli gelmesede şimdi rahmeti babamı saygıyla anıyor ve sırf beni mutlu etmek için ne zahmetlere katlandığını daha iyi görebiliyorum.

Mert Bağcılar ve guneeymurat bunu beğendi.
  4. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Benim babam bisikletçiydi(hala bisikletçi(usta))ama küçükken hiç yeni bisikletim olmamıştı.Hep eski bisikletlere biner ve onlarla bisiklete binmeyi öğrenmiştim...Bi' gün dükyana bi adam geldi babama ortadan ikiye ayrılan pinolyo yu göstererek ''Usta bu olurmu'' dedi babamda''olur ama pahalıya çıkar dedi...Adam bisikleti babama şimdiki parayla 10 ytl yr sattı ve babam bana bakarak yeni bisikletin dei..bisiklet paslanmak tan rengi gözükmodu:eek:...bisiklete bakınca ağlıodum..nese.yarın yine dükkana gittiğimde babam o eski hurda pinokyoyu yol canavarı yaptı...:eek:İnca lastikler muhteşem gözüküodu..ortada pastan eser yoktu.Rengi masmaviydi.işte o an bende pinokyoma aşık olmuştum..ağlamaklı yüzüm bi anda çiçe açmıştı..:eek:

Ediz Tevfik Özgan ve guneeymurat bunu beğendi.
  5. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    bmx ler ne güzeldi demi renkli renkli sanırım 5 kollu mika cantları vardı çok havalıydılar :)

6. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Hiç unutmam ozamanlar9 yaşında idim ve acaip tornet denilen bu günkü scooter lara benzer bilyeli tahta araç modası yaygındı. Bisikletker vardı ama onu aklımıza bile getiremiyordukki. Babama tornet baskısı yapıyorduk. Bi gün babam 'çok sevineceğin birşey aldım' dedi. 'Aşağıda gitbak istersen' diye tamamladığında dörtnala 4 kat indim. Aman Allahım tornet bekliyordum ama karşımda tüm şirinliği,parlaklığı ile o Pinokyo duruyordu.30 seneden fazla geçti ama en mutlu günlerimden birini nasıl olurda bugün gibi hatırlamam dimi?

7. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    Bursanın n eresindesiniz ?