Pink Floyd Hayranlarına...

Scudo

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İşte eskimemiş değerleri savunmaya devam eden efsane..
(link)

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İşte eskimemiş değerleri savunmaya devam eden efsane..
(link)
Duruşunu takdir etmekle birlikte "küfürle karşılık verdi" dediği yerde istemsiz koptum :komik:

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.585
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bir türlü sevemedim abi Pink Floyd. Tama mihenk taşı olmuş parçaları var, onlar çok güzel. Ama ne bileyim; Açıp dinlediğim bir grup değil.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir zamanlar uzak bir galakside, katlı müzik setlerinin en üst katlarında havalı pikapların olduğu zamanlarda, iphone ve ipodlar daha portakalda vitamin bile değilken, benim de claris seviyesi çatırdayan bir pikabım vardı ve en sevdiğim plak bunlarınkiydi. Kapağında biri alevler içinde iki el sıkışan adamın olduğu albüm. Yalnız kaldığımda oturup shine on you crazy diamond ve wish you were here şarkılarını saatlerce çevire çevire dinlerdim. Benim bilerek seçip aldığım bir albüm değildi, bir arkadaştan hediye olarak gelmişti, ama müziğin kendisinde öyle bir ruh vardı ki, sonraları grup ve müzik dünyasındaki duruşları hakkında biraz bilgilendiğimde hiç şaşırmamıştım. Dolayısıyla rock tarihi veya felsefesinden çok anlayan biri olmamama karşın Pink Floyd’un gönlümde ayrı bir yeri vardır.
Sonra paralanıp düzgün bir set sahibi olunca aynı albümün cdsini de bulup aldım. Ama küçülmüş dijitalleşmiş hali pek etkilemedi beni. O zaman pikap mı cd mi tartışmaları da yeni başlamıştı, yanlış tarafı seçtiğimi fark ettiğimde epey geçti. Zaten benim seçimi hemen herkes yaptığı ve yeni içerik gelmediği için geri de dönemedim vinyl olayına.
Şimdi eski çelik bisikletlerle modern karbon ve alüminyum bisikletler kullananlar arasındaki tartışmaları ne zaman görsem aklıma bu albüm gelir.
Bisikletimin malzemesini sormayın:)

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bana Pink Floyd'u tanıtıp sevdiren TRT 3 bence tüm zamanların en güzel yapımı olan "Stüdyo FM" programıdır. Yavuz Aydar ve Şebnem Savaşçı, haftanın 3 günü bizlerin ufkunu açan tam 3.500 program yapmışlardı...
Hem yeni çıkan plaklar hem de eski klasik rok ve caz içerikli sayısız sanatçıyı keşfetmemi sağlamışlardı...
80 li yılların iyi tarafları da vardı böyle...