Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pinarhİsar-kumbaĞ-gelİbolu-Şehİtler abİdesİ turu 2.gÜn

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tayfun BAKIR tarafından paylaşıldı.

1. Tayfun BAKIR

Tayfun BAKIR Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kumbağda güzel bir uykunun ardından sabah 06:30 da kalktık.Bisikletçi Bahattin abinin dükkanına kilitlediğimiz bisikletlerimizi yükledik, karşıdaki bakkaldan aldığımız sıcacık ekmeği heybemize koyduğumuz gibi Bahattin Abiyle vedalaşarak Yeniköy Köyü istikametinde 07:30 da Kumbağ'dan çıktık.
    [​IMG][/url][/IMG]
    01.Kuş sesleri ve harika deniz manzarası eşliğinde aklımda Gelibolu yavaş yavaş tırmanmaya başladım.Geliboluya tur fikri çok sevdiğim ve bisiklet almamda inanılmaz yardımları olan Serdar MERCAN abimin fikriydi.Çok istemesine rağmen yapmaya bir türlü zaman bulamamış.Bu tur senin için Serdar abi....
    [​IMG][/url][​IMG][/IMG]
    02.Bir gün önce ıslanan ayakkabılarımı kurutmak için alternatif arayışlar içersindeyim.
    [​IMG][/url][/IMG]
    03.Kumbağdan çıktık dediysem gerçekten çıktık.Yol güzel ama eğim fazla bense dertli dertli düşünüyorum.
    [​IMG][/url][/IMG]
    04.Barış'ın motor su kaynattı.Benim motor içden yanmalı olduğu için dışa belli etmiyorum ama hararet tavan yaptı...
    [​IMG][/url][/IMG]
    05.Bu yoldan gitmeyi düşünenler kalbinizin sesini dinleyin fazlada zorlamayın.Kimsenin görmediği yerlerde biraz yürüyün.
    [​IMG][/url][/IMG]
    06.Barış önde ben arkada bol çıkış az inişle varıyoruz Yeniköye.Köyde Yamaç Paraşütü Kulübü var,ilgilenenlere duyurulur.
    [​IMG][/url][/IMG]
    07.Şanslı günümüzdeyiz yamaç paraşütü yapanlarla beraber ilerliyoruz.Biz onlara özeniyoruz, onlar bize..Yukardan birisi ''Hayat size güzel'' diye bağırıyor.
    [​IMG][/url][/IMG]
    08.Paraşütçülerin kampını yukardan görüyoruz.Burada konaklamak isterseniz çadır için uygun yerler var.Biz hedef Gelibolu diyoruz devam ediyoruz...
    [​IMG][/url][/IMG]
    09.Artık inişler başladı, ama ne inişler.Keskin virajlar da var kontrolü elden bırakmıyoruz.20-25 km arası bir hızla ilerliyoruz.
    [​IMG][/url][/IMG]
    10.Fren papuçlarından balata kokusuna benzer kokular gelmeye başlayınca mecburi mola veriyoruz.
    [​IMG][/url][/IMG]
    11.Bir gün önce ıslanan çamaşırlarımızı trafik levhalarında kurutuyoruz.Etkili bir yöntem kısa sürede kurudular..
    [​IMG][/url][/IMG]
    12.Frenler soğurken bizde kahvaltı yapmaya karar veriyoruz.Menü zeytin peynir ve ekmek.(Kumbağdan aldığımız bir ekmek saniyeler içinde tükendi.İmdadımıza Artvinli bir amcayla Sinop Boyabatlı bir teyze yetişti.Ekmeği görünce gözümüz döndü isimlerini sormayı bile unuttuk.ONLARADA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.Siz siz olun herzaman bir ekmek fazla alın...)
    [​IMG][/url][/IMG]
    13.Uçmakdere köyü girişinde bir doğa harikası...Hemen karşısında da dünya tatlısı bir abladan da zeytin alıyoruz.(Zeytin harika yaklaşık 1 Kg.lık poşetler 3 TL.)
    [​IMG][/url][/IMG]
    14.Uçmakdere köyünden sonra neredeyse tamamı düz bir sahil yolu var.Mürefte üzerinden Şarköye varıyoruz.Bir taksiciden aldığımız tarifle tavuk dönerciye gidiyoruz.Mekan salaş ama döner çok güzel.(Fiyatlar sudan ucuz 2 Ad.yarım ekmek döner+ayran+çay 6 TL.)
    [​IMG][/url][/IMG]
    15.Taksicilerden aldığımız tavsiye üzerine biz Yeniköy-Kavakköy istikametinde ilerledik.7 km kesintisiz çıkış var.Yolu teyit etmek şartıyla bence kocaali-kızılcaterzi-kavakköy istikameti denenebilir.
    [​IMG][/url][/IMG]
    16.Sonunda Çanakkaledeyiz..
    [​IMG][/url][/IMG]
    17.Günbatımını bir dinlenme tesisinde limonata içerek izliyoruz...
    [​IMG][/url][/IMG]
    18.Dağ tepe derken geceye kalıyoruz...
    [​IMG][/url][/IMG]
    19.Geliboluya varış 22:00 Bu saatten sonra çadır kuracak yer bulmak neredeyse imkansız..Bir ortak arkadaş vesilesiyle telefonla tanıştığımız Sercan KORKMAZ abimiz bize çok uygun fiyata bir motel ayarlıyor.Teşekkürler Sercan Abi....
    [​IMG][/url][/IMG]
    20.Motele yerleştikten sonra birşeyler atıştırmak ve Geliboluda dolaşmak için dışarı çıkıyoruz.Çok sevdiğim kardeşim Mehmet ÖZDEMİR bizi Yapı Kredi Bankası karşısındaki Sami Ustaya kokoreç yemeye götürüyor.Misafirperverliğin ve yemekler için teşekkürler dostum...
    3.gün hatıraları pek yakında....

2. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Hocam mükemmel ötesi bir tur olmuş tebrikler. Şuan yurtdışındayım ilk defa çıktım ve neredeyse memleketim olan Çanakkaleyi görünce evi ayağa kaldırdım burada. Vatan aşkıyla yanıp bitiyorum resmen. Tam zamanında bahar ayında o güzelim vatanımda ecdâdın yanında çok güzel bir ziyaret olmuş. Tekrar tekrar tebrik ederim. Ayaklarınıza yüreklerinize sağlık...

Tayfun BAKIR bunu beğendi.
  3. Tayfun BAKIR

Tayfun BAKIR Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Eyvallah dostum..

4. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Dehşet manzara var yeaaa.... Super:alkis:

5. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Paylaşımınız için teşekkürler.

6. Yasin Yücel

Yasin Yücel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Abi benim hayalimde Çanakkale'ye bisiklet turu düzenlemek. Gerçekten çok güzel yerler. İnşallah bizede yakın zamanda nasip olur böyle bir tur.

7. Kemal Yılmam

Kemal Yılmam Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bu güzel paylaşım için çok teşekkürler.İnş bizlerede kısmet olur diyelim.Selamlar.

8. Tayfun BAKIR

Tayfun BAKIR Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    herkeze paylaşımları için teşekkür ederim...

9. Bülent Oğuz

Bülent Oğuz Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bu turu takip eden Çanakkale "li arkadaşlar abileri konuk edelim. :D

10. Mustafa Serhat TETİK

Mustafa Serhat TETİK Yeni Üye

Seviye:
    Tebrikler :) :alkis:

11. Mert Ahmet

Mert Ahmet Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    abi dönerken gideceğiniz yolu haber edin ben de peşinize takılrım eğer tekirdağ muratlı felan geçerseniz :)

12. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Ağustos 23-24'te yol arkadaşı bulabilirsem bende Çanakkale Turu yapmak istiyorum. İlgililere duyurulur.

13. Tayfun BAKIR

Tayfun BAKIR Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Paylaşımınız için teşekkürler.Turumuzu tamamlayarak evimize döndük.
    Pınarhisar-Kıyıköy-Yalıköy-Riva-Şile-Ağva turu planlıyoruz.İstanbullulardan tur güzergahları bekliyoruz..
    Ayrıca Ağustos ayı başında Sarp sınır kapısı-Samsun turumuz var..

Turumuzu bitirdik eve döndük..Pınarhisara yolun düşerse burada çok güzel günübirlik turlar yapıyoruz...

Bülent Oğuz bunu beğendi.
  14. Mert Ahmet

Mert Ahmet Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

Bir gün düşürürüz ya :)

LG-E975 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. Tayfun BAKIR

Tayfun BAKIR Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida